Skocz do zawartości
IGNORED

apropos gromofonów


saturnus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

Z miejscowymi goralkami nie jest tak zle. Po prostu zmniejszony wybor, co wiele ulatwia. Bo zastanowmy sie, po co komu chmara pieknych kobiet. Idziesz sobie Marszalkowska, i wiesz ze wsiego w zyzni... (jest takie ruskie przyslowie). A tutaj idziesz sobie rowniez, i w ciagu dnia widzisz 4-5 ladnych panien. Po czym zastanawiasz sie glebiej, a jesli jestes tu dluzej tak jak ja, to bierzesz jeszcze poprawke na sile przyzwyczajenia, i dochodzisz do wniosku, ze wlasciwie po co ci nowy model, skoro poprzedni wyglada przynajmniej nie gorzej, a w dodatku znasz go i lubisz. Po czym w ramach rekompensaty kupujesz sobie pare plyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tam od razu wszysko...piiip...chodzi o wrażenia estetyczne...kiedyś w Cartagena des Indias (to w Kolumbii) siadłem sobie wieczorem z kolegami w restauracji na ryneczku.... za jakiś czas przypałętało się dwóch starszych grajków którzy zaproponowali nam uprzyjemnienie kolacji za pomocą gry na dwóch gitarrrrach oraz śpiewu. Zgodzilismy się całkiem chętnie (wiele zrestzą nie żądali) Grzecznie nas zapytali czego chcielibysmy posłuchać, kolega w tym czasie będący pod wpływem filmu noszącego tytuł Beuna Vista Social Club próbował sugerować różne piosenki, co spotkało się z ku jego zdziwieniu z całkowitym niezrozumieniem dwóch staruszków. Dopiero po mojej nieśmiałej sugestii (wiadomo, hm, hmm...), żeby zagrrralli Pueblito Viejo (to takie kolumbijskie Kolorowe jarmarki) sypnęli jak z rękawa kawałkami Ernesto Lecuoni, Agostino Lary i innych kompozytorów. Myśmy jedli kolacje, muzyczka grała a wokoło chodziły śniade i mniej lub bardziej czekoladkowe senoritas wśród których taka Jay Lo niczym szczególnym by się nie wyróżniała. Nie trzeba od razu wszyskiego... biiip...żeby było miło. A w takiej Szkocji to co? Facet z kobzą i góralka... iiiiiiii tam.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i cardas mi od Garmina pzryjdzie bo van den hul najtanszy(Cupprum) 150 a tu polowa i jeszcze przedwzmacniacz moze tu w Krakowie bedzie i nie bede musial bez odsluchu z Cieszyna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Prosto - do zimnej zyly interkonektu. Nieprosto - oddzielnym przewodem do zacisku uziemienia na wzmacniaczu/preampie phono. Wzmacniacz nie ma zacisku? Patrz punkt 1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tor analogowy też się doskonali. Trochę wydałem na upgrade starej Foniki (Adam). Wkładka BenzMicro MC20E, preamp RiAudio. Dociążyłem i wytłumiłem matami bitumicznymi podstawę obudowy, zmieniłem nózki na kolce SoundCare zintegrowane z podkładkami, zmieniłem interkonekty (obecnie Cordial, docelowo gniazda RCA i interkonekt do ustalenia) i gniazdo sieciowe EIC (nie podłączyłem uziemienia). Płyta granitowa pod gramofon. Na talerz miękka mata Reloop, zamiast dość twardej gumowej.

Problem miałem właśnie z uziemieniem urządzenia. Co powinno być uziemione? ramię?

We wnętrzu Adama jest pełno układów elektronicznych - silnik liniowy, jakiś układ wyciszenia sygnału przy opuszczaniu ramienia. Myślę o tym, żeby wyprowadzić kabelki z ramienia bezpośrednio do gniazd RCA, z pominięciem tego układu. Ale o to musze poprosić "wiedzącego".

To, że uziemienie wyprowadzić do preampu to jest jasne. Ale skąd je wyprowadzić?

Próbowałem w kilku punktach podstawy ramienia wewnątrz gramofonu i zrezygnowałem z uziemienia, bo pojawiał się b.głośny przydźwięk. Bez uziemienia przydźwięk jest, ale przy wysokich poziomach głośności, przy których i tak nie da się słuchać.

Bardzo chwalę sobie wkładkę BenzMicro MC20E, jest wysokonapięciowa i słycham jej w ustawieniu MM mojego RiAudio PH1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

No tak, ja w swojej Fonice mialem gniazdo din w ramieniu, gdzie uziemienie bylo doprowadzone, tylko producent gramofonu nie poprowadzil dalej. Wlasciwa dziurke znalazl mi pan Qaudio, i potem poszlo do zyly zimnej interkonektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>pj

Kabelków w ramieniu nie wymieniałem, ale planuje to zrobić. Na jakie jeszcze nie wiem.

Podstawa została, ale ją pooklejałem. Od środka są żłobkowania, w które pozolnie powklejałem kawałki maty bitumicznej, co wyrównało jej powierzchnię i na to chcę przykleić jeszcze jedną pełną warstwę. Trochę dociąża gramofon i wygłusza obudowę.

W razie czego pisz: [email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odkrecilem podstawe i postawilem gramofon na kolcach

mysle o drewnianej podstawie

zastanawiam sie czy nie daloby sie wytlumic korkiem

tu w Krak jest taki sklep arkusz 50/50cm za 13 PLN

specjalna do wytlumiania pomieszczen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info wieczorkiem podzialam jeszcze kupilem gniazda i podlacze kabelki z ramienia od razu do chinch

a uziemienie sprobuje wyprowadzic oddzielnie a jak przydzwiek bedzie

to zrezygnuje zen

kabelek ziemii jest przylutowany do plytki mocujacej ramie do pierscienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wracając do mojego zapytania to chodziło mi o gramofon Fonica GS - 464? Jakiej wkładki do niego szukać może ktoś się oriętuje w tym temacie???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Redaktorzy

A propos gramofonow. Zetknal sie ktos juz z nowym preampem gramofonowym Qaudio? Uniwersalny projekt MM-MC (podobno sledzacy parametry wkladki), z zasilaniem akumulatorowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki.Tylko QAudio(przy mnie i na wyrazne me życzenie przerobil go na MM).w o mnie namiary na TT i inny sprzet.Nie jestem bezstronny ,gdyz po 15 latach sluchalem tego sprzetu i szykuje sie do tuningu CD.Jestem zachwycony dzwiękiem!!! w ktoryms z watkow juz o tym pisalem,ale powtorze: przestrzen,lokalizacja bas.Jestem pozytywnie zaskoczony jakościa dzwieku.

Musze konczyc ewentualny kontakt w poniedzialek.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Jozwa,

 

bede mial ten model, albo RiAudio PH-2. Na razie wyladowal u mnie w domu prototyp (pajaczek) bez baterii, z konwencjonalnym transformatorem. Wszystko zalane, wiec nie wiem co tam siedzi i jaka jest topologia ukladu. Gralo b. dobrze. Szczegolnie zwrocilem uwage na prezentacje najnizszych czestotliwosci. Filtrow subsonicznych juz praktycznie sie nie spotyka, wiec czasami sledzilem tylko ruch membrany glosnika i wnetrznosci :) A tak szczerze, to przez kiepskiej jakosci wkladke moge jedynie podejrzewac ten pre o jego mozliwosci. Zagralo na tyle bezlitosnie, ze czesc plyt wyladowala w szafie. Przy dobrych realizacjach z kolei zaczynam podejrzliwie patrzec na CD. Jak wiesz przy odtwarzaniu czarnej plyty mozna doswiadczyc niezapomnianego wrazenia przestrzeni i namacalnosci muzyki, a ktorej poprawna prezentacje moga zabiegac najlepsze CD. Bez gloryfikacji uznaje, ze pre spelnil te oczekiwania znakomicie jak na klase budzetowa. Nie mialem mozliwosci porownania z innym dobrym produktem typu Lehmann, ale nie wiem czy jest sens. Q-Audio spisalo sie b. dobrze i za zaproponowana cene nie znajde chyba lepszego produktu na rynku. Mialem male problemy z przydzwiekiem, ale to nie dziwota jak wszystko jest na wierzchu i stoi na preampie w dodatku. Jozwa wydaje mi sie, ze moge z czystym sumieniem polecic ten klocek jako konkurent tych tanszych Roteli, MF czy Creek'ow.

Co do dzwieku. Oprocz naprawde dobrze kontrolowanego , szybkiego basu ( w sumie szkola Q-Audio), zwrocilem uwage na bardzo poprawnie odwzorowana srednice. Mialem wiec duza przyjemnosc poprzebywac w bezposredniej bliskosci glosow, o spotkaniu ktorych wlascicieli moge jedynie pomarzyc!

 

pozdrawiam

i uciekam do domu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sobotnim spotkaniu ma być nowy phono Q-Audio w wersji z zasilaniem bateryjnym. Tego najnowszego modelu jeszcze nie słuchałem, ale spoko - nie ucieknie mi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.