Jump to content
IGNORED

JMLab Chorus + lampa

kazik

Recommended Posts

Co myślicie z próbie połączenia budżetowych JMLab Chorus 715 z jakąś neizbyt drogą lampą - np. Amplifon WT40 (WT30II)? Producent głośników deklaruje 91,5 dB, pewnie przesadza ale i tak efektywność raczej dość wysoka. Najgorsze to co będzie z basem?

Posłuchać tego w Poznaniu się nie da, myślałem może kupić coś używanego (amplifona), posłuchać i najwyżej sprzedać z niewielką stratą jak nie wyjdzie, ale nie wiem czy w ogóle jest sens próbować...

W ogóle jak sobie radzicie z kupnem rzeczy używanych które nia za bardzo da się posłuchać, tak z ryzykiem i ew. odsprzedażą później?

rzeczywista efektywnosc tych kolumn wynosi cos 89 - moim zdaniem nie powinno byc jednak problemow z ich napedzeniem. bas nawet normalnie w choruskach nie schodzi tak nisko, jakbym tego oczekiwal... trudno przewidziec jak to bedzie brzmialo. Posluchaj i koniecznie opisz swoje wrazenia na forum.

Bas nie schodzi zbyt nisko (poniżej 40 Hz są problemy, poniżej jakieś 36 to już prawie nie słychać - to z moich testów) ale jest sporawy. Problem z odsłuchem jest jak już pisałem - nie ma jak. Kusi mnie lampowe brzmienie - zobaczyć jak to jest, to ciepełko którego mi brakuje :) i wydaje mi się że szybki dźwięk JMLabów by tu pasował.

Dzięki za opinie i czekam na dalsze, bo pozostaje tylko kupić w ciemno używane, a potem ewentualnie komuś odsprzedać jak się nie sprawdzi

moim zdaniem nie jest to dobry pomysł, zeby kupowac w ciemno i pozniej ew. odsprzedawac. zdarzają sie przeciez nierzadko połączenia w ogóle nie współgrajace. Jeszcze czesciej zdarzają sie połączenia w systemie współgrające powiedzmy srednio.

Kiedys chcialem kupic w ciemno proac 125. czytalem na forach, ze proac z moim wzmakiem to dobre połączenie. pozniej byłem na odsłuchu i mimo wielu zalet samych kolumn, cały system nie przypadł mi do gusty prawie w ogóle juz po 30 min odsluchu.

duze wady połączenia wychodzą po kilkunastu minutach sluchania, mniejsze po kilku dniach. wiec najlepiej wypozyczac i ew.kupowac po tym czasie.

jak dlugo przebiegają etapy od puszczenia ogłoszenia do otrzymania kasy na łape? pewnie minimum 1 tydz. srednio ponad misiąc. a dzis chyba nie tak latwo cos opchnąc

jestem zdeydowanie na nie,

Jakby się dało odsłuchać to bym się nie zastanawiał, ale raczej w Poznaniu nie znajdę. Jestem skłonny spróbować jeżeli jest chociaż z 30% szans że zagra

Trochę zmartwiła mnie wyszukiwarka forumowa mówiąc, że Amplifon (a na niego szczególnie zwracam uwagę) to świetny wzmacniacz, piękna góra i srednica etc etc ale kompletny brak basu. Aż tak źle? Pewne ustępstwa bym zaakceptował nie aż tak. Amplifonowcy poradźcie, jaka jest też różnica w tym względzie między WT30(II) a WT40? Ew. co innego do dostania z drugiej ręki? Z tego co wiem (przeczytane) to dobre lampy to w tej cenie raczej rodzynki

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.