Skocz do zawartości
IGNORED

JMLab Chorus + lampa


kazik

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie z próbie połączenia budżetowych JMLab Chorus 715 z jakąś neizbyt drogą lampą - np. Amplifon WT40 (WT30II)? Producent głośników deklaruje 91,5 dB, pewnie przesadza ale i tak efektywność raczej dość wysoka. Najgorsze to co będzie z basem?

 

Posłuchać tego w Poznaniu się nie da, myślałem może kupić coś używanego (amplifona), posłuchać i najwyżej sprzedać z niewielką stratą jak nie wyjdzie, ale nie wiem czy w ogóle jest sens próbować...

 

W ogóle jak sobie radzicie z kupnem rzeczy używanych które nia za bardzo da się posłuchać, tak z ryzykiem i ew. odsprzedażą później?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywista efektywnosc tych kolumn wynosi cos 89 - moim zdaniem nie powinno byc jednak problemow z ich napedzeniem. bas nawet normalnie w choruskach nie schodzi tak nisko, jakbym tego oczekiwal... trudno przewidziec jak to bedzie brzmialo. Posluchaj i koniecznie opisz swoje wrazenia na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas nie schodzi zbyt nisko (poniżej 40 Hz są problemy, poniżej jakieś 36 to już prawie nie słychać - to z moich testów) ale jest sporawy. Problem z odsłuchem jest jak już pisałem - nie ma jak. Kusi mnie lampowe brzmienie - zobaczyć jak to jest, to ciepełko którego mi brakuje :) i wydaje mi się że szybki dźwięk JMLabów by tu pasował.

 

Dzięki za opinie i czekam na dalsze, bo pozostaje tylko kupić w ciemno używane, a potem ewentualnie komuś odsprzedać jak się nie sprawdzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze apropos problemu kupowania bez odsłuchu - jak sobie z tym radzicie? Też kupując z założeniem że się najwyżej odsprzeda z niewielką stratą? Chyba Paul powinien o tym coś wiedzieć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie jest to dobry pomysł, zeby kupowac w ciemno i pozniej ew. odsprzedawac. zdarzają sie przeciez nierzadko połączenia w ogóle nie współgrajace. Jeszcze czesciej zdarzają sie połączenia w systemie współgrające powiedzmy srednio.

 

Kiedys chcialem kupic w ciemno proac 125. czytalem na forach, ze proac z moim wzmakiem to dobre połączenie. pozniej byłem na odsłuchu i mimo wielu zalet samych kolumn, cały system nie przypadł mi do gusty prawie w ogóle juz po 30 min odsluchu.

 

duze wady połączenia wychodzą po kilkunastu minutach sluchania, mniejsze po kilku dniach. wiec najlepiej wypozyczac i ew.kupowac po tym czasie.

 

jak dlugo przebiegają etapy od puszczenia ogłoszenia do otrzymania kasy na łape? pewnie minimum 1 tydz. srednio ponad misiąc. a dzis chyba nie tak latwo cos opchnąc

 

jestem zdeydowanie na nie,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się dało odsłuchać to bym się nie zastanawiał, ale raczej w Poznaniu nie znajdę. Jestem skłonny spróbować jeżeli jest chociaż z 30% szans że zagra

 

Trochę zmartwiła mnie wyszukiwarka forumowa mówiąc, że Amplifon (a na niego szczególnie zwracam uwagę) to świetny wzmacniacz, piękna góra i srednica etc etc ale kompletny brak basu. Aż tak źle? Pewne ustępstwa bym zaakceptował nie aż tak. Amplifonowcy poradźcie, jaka jest też różnica w tym względzie między WT30(II) a WT40? Ew. co innego do dostania z drugiej ręki? Z tego co wiem (przeczytane) to dobre lampy to w tej cenie raczej rodzynki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.