Skocz do zawartości
IGNORED

Prąd w ścianie


gg

Rekomendowane odpowiedzi

Ciągle nie mogąc doczekać się zamówionego na tym forum kabelka sieciowego, łażę po domu i myślę. Wykryłem dzięki temu ciekawą rzecz. W moich gniazdkach z uziemieniem faza nie zawsze jest po tej samej stronie. W jednym po prawej w drugim po lewej. Wiele słyszałem o tym, że niektóre urządzenia są wrażliwe na odpowiednie podłączenie. Z tego co mi się wydaje, przy bolcu uziemienia na dole faza powinna być po stronie prawej.

Czy macie jakieś doświadczenia w kwestii odpowiedniej polaryzacji napięcia i jego ewentualnego wpływu na dżwięk?

Nie zdziwi mnie nic - ostatnio czytałem recenzję amerykańskich gniazdek sieciowych posrebrzanych i krio-traktowanych. Rzekomo rewelacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą faza to roznie bywa,jaki elektryk z tej strony faza,np podlaczając swiatlo do wyłącznika zawsze powinno przerywac sie fazę,ale niektorzy tak

nie robia i moze zabserwowaleś elektryka spadajacego z drabiny,który chcal wymienić oprawkę do wkecania żarowki,ale faza nie była dobrze podłączona stąd taki efekt , więc probówki w dłoń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nistety w Polsce niema Normy okreslajacej wzajemne polozenie L,N i G.

Sa w sklepach takie podwoine gniazda, ktorych niemozna prawidlowo podlaczyc.

w/g SEP Linia- faza powinna byc z lewej strony (brak informacji czy bolec (uziemienia lub zerowania) jest na gorze czy na dole)

Ten balagan sie skonczy gdy wejdziemy do UNII.

SEP-Stow. Elektr. Polskich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych podwójnych jeden jest prawidłowy :-)

 

podłączajac "klocki" audio ( poprzez załaczone sieciówki przez producenta) i mierząc napięcie na obudowie wychodzi ,że prądowy ma byc z lewej, gdy bolec jest na dole...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.