Skocz do zawartości
IGNORED

Przymocowanie kolumn do granitu


darek2

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam przednie koumny ,które stoją kolcami na granitowych podstawach ,ze względów bezpieczeństwa spowodownych małymi dziećmi chciałbym je przymocować tak aby nie było ryzyka ich przewrócenia.Może ktoś zna szeroko dostepną substancję,ktora by to załatwiła.Dodam,że kolumny mają bas w bocznych ścianach w wyniku tego są głębokie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek2,

ja niedawno również stosowałem ten zabieg (granitowe płyty i małe szybkie dzieci -:)) i ostatecznie zdecydowałem się na UHU Tac dostępny np. w Castoramie (7 zł.); łatwość użycia i szybkość działania to jego duże zalety. W miarę uplywu czasu spoina twardnieje i trzyma naprawdę mocno. Jeżeli jednak po jakimś czasie będziesz chciał coś zmienić jest również możliwość oderwania jej bez ubocznych skutków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście zapomniałem dodać, że w tym celu wykręciłem kolce z kolumn, a granitowe podstawki mają swoje kolce. Wg mnie dźwięk stał się pełniejszy i bas lepiej kontrolowany. Kolumny "przejęły" ciężar standów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze lepszym rozwiązaniem jest wywiercenie otworów w płycie granitowej i przykręceniu jej do kolumny w otwory po kolcach. Jeśli w płycie będą kolce to łbów śrub nie trzeba chować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie trzymać jak kolce przykręcone do podstawy kolumny przykleję do płyty granitowej,czy też takie rozwiązanie jest mozliwe tylko poprzez przyklejenie bezpośrednio kolumny bez kolców do granitu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, no nie ma szans żeby w tej konfiguracji kolumna była stabilnie połączona ze standem - ja podkleiłem kolumny w czterech rogach plus środek i naprawdę trzyma tak jak powinno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granit ma grubość 5 cm i powiedzcie czy jak do płyty granitowej przymocuję bezpośrednio kolumnę bez kolców substancją Blu Tac dźwięk nic nie straci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem inaczej, kolumny przykleiłem Blu Tacem do granitu,a w z drugiej strony granitu wywierciłem otwory i tam włożyłem kolce z Blu Tacem i wszystko sie trzyma i nawet wydaje mi sie dźwięk zyskał.Do tej pory miałem odwrotnie, kolce wychodziły z podstaw kolumny ,która stała na granicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.