Skocz do zawartości
IGNORED

Szansa zdobycia Tannoy M3/4 kolor klon?


norwidos

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie. Jak oceniacie szansę na zdobycie ww kolumn w kolorze jasny klon/buk różnie bywa określany ale chodzi o niewątpliwie jedyną jasną wersję kolumn Mercury. Jak na razie mam M1, MC i Suba M10 w ww kolorze, brakuje jeszcze frontów bo składam 2 system KD i ni cholery nie wiem gdzie można zdobyć takie kolumny? A może ktoś z forumowiczów posiada?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, znam ten problem... Sam też poszukuję kolumn w tym kolorze, ale inny model. Może dystrybutor Tannoy'a jest bardziej operatywny i ma je na stanie:o).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

O ile się nie mylę, to kolor ten przez Tannoy'a określany jest jako MAPLE, tak przynajmniej jest w przypadku serii SENSYS tego producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M3 i 4 były zawsze czarne, z frontem w kolorze szarym (black ash) lub wiśnia (cherry). Innych odmian kolorystycznych nie było w ogóle. W klonie występowały MXy, ale te były już wyraźnie gorsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie McGyver!

Niestety muszę Pana ostro zebrać za brak wiedzy!!!!

Tak się składa że M3 i M4 występowały w tym kolorze tylko nazywano je Tannoy Mercury Shadow Beech. Jak kupowałem ( przecież mam kolumny z tej serii w domu to chyba wiem?) M1 i Mc to można było dostać M3 i M4 ale nie M5 właśnie w tym kolorze. Wtedy nie chciałem takich kupić a teraz mam potrzebę. Dystrybutor nie ma nic do gadania bo dawno już nie posiada tych kolumn w swojej ofercie( E.I.C.) ostatnio widziałem w RTV Euro ostatnią parę M4( właśnie w tym kolorze Panie McGyver) jednak za 1600zł co jest wręcz przestępstwem kiedy Fussion 4 można dostać za 1599zł!!! Jak ktoś nie wierzy że taki kolor był to daję linka do strony gdzie były w ofercie...http://maxaudio.pl/sklep/artykul/id/115

 

Mogę tylko wspomnieć rozmowę ze sprzedawcą kilka lat temu który mówił że najpierw robili tylko wiśnia przód boki czarne albo boki czarne a przód szary lecz po tym jak wycofali je z produkcji wróciły na rynek tylko w kolorze beech. Tak wogóle to ja mam w domu M5 które są w zupełnie innym kolorze niż wymieniane bo są CAŁE( boki i góra też) czereśniowe( od wiśni kolor mocniejszy i bardziej czerwony).

Panie McGyver obawiam się że po takim blamażu będzie więcej wstrzemięźliwości bo posądzę o tandetny marketing w celu promowania swoich produktów ( w kontekście naszej korespondecncji na priv chyba zrozumiałe?)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norwidos, 12 Cze 2005, 14:36

 

>Właśnie. Jak oceniacie szansę na zdobycie ww kolumn w kolorze jasny klon/buk różnie bywa określany

>ale chodzi o niewątpliwie jedyną jasną wersję kolumn Mercury. Jak na razie mam M1, MC i Suba M10 w

>ww kolorze, brakuje jeszcze frontów bo składam 2 system KD i ni cholery nie wiem gdzie można zdobyć

>takie kolumny? A może ktoś z forumowiczów posiada?

Moja rada: należy kupic w takim kolorze w jakim sa dostępne , a następnie je przeokleinować. Nic trudnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Panie Norwidos, coś Pan taki nerwowy? Nie wiedziałem po prostu że już po wycofaniu serii Mercury wznowiono ich produkcję. A przed wycofaniem istniały tylko takie wersje jak pisałem. Poza tym gwoli scisłości "beech" to buk, a nie zaden klon. Klon naturalny jest sporo jaśniejszy niż buk, i ma ładniejsze słoje. A co do marketingu i promowania czegokolwiek, to gdzie w mojej wypowiedzi występują jakiekolwiek wzmianki o moich wyrobach? No gdzie? A ewentualna korespondencja z Panem szanownym była tak dawno, ze już nie pamiętam, poza tym nie ma nic do rzeczy w obecnym temacie. Zadano pytanie na które odpowiedziałem zgodnie ze swą wiedzą, a że nie wiedziałem wszystkiego (co w tym szczególnym przypadku dziwne nie jest) stąd i pomyłka, za którą przepraszam. Na przyszłość proszę o bardziej stonowane wypowiedzi, bo posądzę o brak opanowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra...

Ja też wiem że beech to buk ale niektóre firmy opisują to jako jasny klon( mniejsza z tym). Nerwowy jestem to fakt ale nie lubię jak ktoś pisze kategorycznie a potem wychodzi że nie miał wystarczającej wiedzy i zasłania się ignorancją, tak na marginesie to znowu się Pan myli mówiąc że produkowali wcześniej tylko takie jak Pan podał bo produkowali jeszcze wersję czereśnia na całości gdyby były wątpliwości zrobię zdjęcie temu co stoi u mnie w domu...

Co do reszty to wolę żeby wyszło że nie miał Pan żadnych zapędów do promowania opcji swoich kolumn kosztem dezinformacji bo przecież wczoraj i dziś korespondowaliśmy w sprawie kupna jasno-srebrnych kolumn będących alternatywą dla właśnie Tannoy M3 czyli nie koniecznie musiało być tak że się niesłusznie poruszyłem. Jestem jednak pełen pozytywnych myśli i nie ma sensu spierać się dla zasady...Już sobie odpuszczam i napomknę o swojej refleksji iż jak dotąd nie znalazłem na forum Pańskich wpisów które uznałbym za niefachowe czy aroganckie wobec czego należy się pokłon tak zacnemu forumowiczowi który nie miał akurat najświeższych i precyzyjnych wiadomości w materii serii Mercury.

Pozdrawiam już mniej nerwowy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spór toczy się o to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skojarzyłem tych maili. A prosiłem żeby podawać nicka z forum. Wcześniej do mnie pisał na temat Tannoyów ktoś również podpisujący się Marcin, myślałem ze to ponownie on.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spór już się chyba nie toczy:)?

Obecnie rozważam jeszcze opcję żeby zastosować Tannoy M2 które posiadam jednak zamienić się z kimś na kolor. Ja mam te M2 w takim kolorze jak na zdjęciu wklejonym przez Pana Henryka Piątka a chciałbym mieć takie jak na zdjęciu które ja wklejam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najlepiej to byłoby zdobyć takie:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norwidos to chyba coś dla ciebie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za wskazówkę:) strasznie wysoka cena ale to już nie Twoja wina:)

Jestem już jakby zaspokojony:) a w tym wątku wszystko się wyjaśnia....http://www.audiostereo.pl/Tonsil_Czat130_19087.html#bottom

jak widać zrezygnowałem z koloru na rzecz tego co zrobiło wrażenie przy odsłuchu...dosyć słuchania oczami!!!!:)))

POZDRAWIAM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Norwidos

Wkleiłeś zdjęcie M5, a piszesz o M3/4.

Czepiam się, ale skoro jesteś tak dokładny wobec okleiny....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest zdjęcie M4 więc rzeczywiście się czepiasz....

Tak a propos to na czym podpierasz twierdzenie że są to M5?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można podeprzeć tym że M4 wyglądają tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m4 a m5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2015-100005957 1170270741_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam M4 do sprzedania w jasnym kolorze. mam zamowiony w sklepie zestaw Mercury, ktory jutro odbieram Przody nie sa mi potrzebne bo juz mam. Planuje je na allegro wystawic.Cena 1500zl/2szt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>norwidos

Więc chyba problem z głowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz że już mam coś co bardziej mi pasuje brzmieniem( wygląd zaczął nagle tracić ważność) a dwa że ta cena jest rażąco wygórowana. Nie są warte więcej niż TYSIĄC złotych!!!!! Nowe ze sklepu w tym kolorze za 1000zł można dostać:w Lublinie w Ducat Service ul. Choiny

Myślę że za taką cenę to nikt nie będzie naiwny i nie kupi. Ja za M5 wziąłem 1200zł w stanie idealnym....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.