Jump to content
IGNORED

Amplituner DENON 2105 Co sądzicie o nim?


Kud??aty

Recommended Posts

Chciałbym sie dowiedzieć coś wiecej o tym Denonie bo mam zamiar go kupić Czekam na opinie użytkowników DENONA 2105,a i mam pytanie czy bedzie on dobrze pracował z kollumnami Eltax liberty 5+? Z góry dziekuje za opinie

Link to comment
Share on other sites

Guest Przemski

(Konto usunięte)

Po pierwsze doskonała jakość budowy i wykonania, bez żadnego zarzutu, zarówno przyglądając się szczegółowo wewnątrz jak i na zewnątrz.

Po drugie funkcjonalność, pełny komplet wejść, wyjść, zarówno dla audio jak i video, dobry, wielofunkcyjny pilot zdalnego sterowania z możliwością programowania i zastąpienia nim pilota do większości telewizorów i odtwarzaczy DVD. Do tego bardzo dobry mikrofon z gługim przewodem, pomocny przy kalibracji.

Po trzecie i najważniejsze brzmienie - świetna dynamika, neutralność, szczegółowość, różnice pomiędzy klasą niższą słuchać po kilku minutach pierwszego lepszego filmu, wszystko jest bogatsze, absolutnie nie ma się wrażenia że coś się przegapia.

Po czwarte wady, ale już na prawdę w kategoriach bezwzględnych - idealnie byłoby gdyby była bardziej wydajna sekcja zasilania, gdyż przy obciążeniu końcówek wszystkich kanałów choćby troszeczkę bardziej wymagającymi kolumnami o gorszej charakterystyce impendancyjnej nie jest dobrze, przez co cierpi kilka aspektów, w tym najbardziej bas. Niektórzy twierdzą że mogą pojawiać się ostrości w zakresie tonów wysokich, wkrótce posłucham tego amplitunera z kilkoma jasno grającymi kolumnami, będe mógł coś więcej powiedzieć, do tego pory słuchałem z kolumnami grającym średnicą, z bardzo kulturalnymi wysokimi tonami i przy bardzo wysokich poziomach głośności nie zanotowałem ostrości, wręcz było jej za mało nawet wtedy gdy jej oczekiwałem. Mimo wszystko bas, ale w końcu to jest amplituner, a nie dobrej klasy wzmak stereo, chociaż jest wyjątkowo dobry w graniu w 2 kanałach.

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za opinie.Dzisiaj byłem na odsłuchu nastepujących amplitunerów denon 2105,yamaha 657,harman kardon 235,onkyo 602.przed odsłuchem czytałem wiele fachowej prasy polskiej i zagranicznej obserwowałem również forum i głównym moim faworytem był denon 2105.Jednak sytuacja sie zmieniła ponieważ potrzebuje amplitunera który gra wmiare dobrze w stereo i tym amplitunerm jest bezapelacyjnie Harman Kardon 235 Teraz wiem żę własne ucho to najlepszy wskaźnik a nie żadne testy lub oceny. Pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.