Skocz do zawartości
IGNORED

Schemat zwrotnicy Polaris 300


Matthew

Rekomendowane odpowiedzi

wylutujcie kondensator 10 uf równolegle podłaczony do głośnika nisko średniotonowego (ARN150/03/8) zmieni sie totalnie brzmienie średnich tonów, przestaną być piskliwe ,co do schematu to jedynie mam rozrysowany ręcznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

mariusz05:

Wątek już się zestarzał ... ale może ma Pan ten schemat recznie rozrysowany zwrotki ... i poproszę może o maila to chętnie się dowiem co da się zrobić w tych głośnikach. pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety schemat gdzies sie zapodział z tego co pamiętam to elektrolitów niema sensu wymieniać są dobrej firmy ew. można wymienić MKS na polipropylenowe, w częsci filtru do głośnika niskosredniotonowego można dużo zmienić przez odłaczenie kondensatora 6,8uF lub właczenie szeregowo z nim rezystora 2-10ohm .Największe modernizacje przeszły same głośniki i obudowa,tzn. wytłumiłem przyklejonymi kulkami z waty głośniki wysokotonowe (dają brzmienie mniej zapiaszczone) , średniotonowy kopułkowy - wywaliłem gąbke w magnesie i włożyłem ubitą wate ,oderwałem metalową siatke pod mębraną,stłumiłem go rezystorem 4,7ohm(szeregowo),wytłumiłem komore głośnika nisko-średniotonowego,zamiast śrub głośników niskotonowych wkręciłem metalowe ślimaki i dopiero w nie wkręciłem śruby od głośników.Brzmienie oceniam jako bardziej stonowane mniej natarczywe z dużą ilością nisko schodzącego basu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.