Skocz do zawartości
IGNORED

projektor a ups


yaro29

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie do szanownych speców oraz użytkowników projektorów. Otóz dowiedziałem sie ostatnio iż nierozłącznym elementem projektora powinien być ups, co ma oczywiscie zapobiegać ewentualnemu spaleniu się lampy w przypadku wystąpienia braku napięcia podczas projekcji!!

Jak to jest?? jesli jest to tak istotne to czemu temat nigdy nie był dogłębniej poruszany na forum??

Czy miał ktoś już taki przypadek ze podczas oglądania filmu siadł prąd i wentylatory nie wystudziły nagrzanej lampy?? Stało się coś, przepaliła się lampa??

 

Jakie macie spostrzezenia na w/w temat? poza tym, jesli tak jest iż powinniśmy się zabezpieczyc w ups podczas nagłego braku prądu, że producenci nie przewidzieli takich ewentualności. Bo kogo później sciagac jak sie przepali lampa ( w insturki i zaleceniach producenta nie ma o tym ani słowa), co spółdzilenie scigać , zakład energetyczny a moze zażalenie do pogodynki pisać :) ??

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy od lampy do projektora : moj benq 6100 jest twardy jak kamień. Raz pomyliłem gniazdka i wyłaczyłem przedłużacz pod który jest podpiety ten projektor i nic sie nie stało. Chłodził sie z 5sek zamiast 2min.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym sęk, że jesli projekcja trwa dlugo to lampa sie b. nagrzewa, nie nalezy wylaczac projektora az przestanie pracowac wiatrak chlodzacy. wielu o tym zapomina. po skonczeniu projekcji nalezy poczekac az sie schlodzi - tak jest w przypadku np. sony. jesli wylaczysz w trakcie, lub zabraknie pradu to moze nie bedzie tragedii, ale lampa bedzie "żyć" krócej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z droższych elementów projektora jest jego lampa, którą należy chronić przed przegrzaniem. Nagłe, chwilowe zaniki napięcia sieciowego mogą przyczynić się do szybszego zużycia, czy nawet zniszczenia lampy. ProponowaneĘzestawienie z UPS może rozwiązać ten problem. W razie przerwy dostawy prądu, co nie należy do sytuacji wyjątkowych, UPS pozwala zachować ciągłość pracy projektora i wychłodzenie lampy. Należy tylko pamiętać, by tuż po stwierdzeniu awarii wyłączyć projektor normalnym wyłącznikiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainwestowałem w UPS (160zł) i nie żałuję ,mimo tego,że rzadko mam przerwy w dostawie prądu ale po co ryzykować lepiej dać 160 zł niż później ponad 1000 zł na lampę,w instrukcji mojego BenQ 5120 zalecane jest podłączenie pod UPS.Ja też raz miałem przypadek,że przez pomyłkę wyłaczył mi się projektor po 30 min oglądania ale zaraz go ponownie włączyłem i nic się nie stało.Ja bynajmniej polecam używanie UPS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.