Skocz do zawartości
IGNORED

Co myslicie o wzmacniaczu Diora WS 704?


kauerzet

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie, co myslicie o tym wzmacholku Diora WS 704? Chcialbym zeby wypowiedziasly sie osoby ktore mialy z nim do czynienia. Dzieki z gory ;-]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

po drugie : archiwum ! bylo wiele razy o nim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoja droga swietna recenzja tam wyzej , typowy dj ... ;-)

tutaj tez cos masz :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wiecej poszukaj w archiwum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kauerzet

 

Może tak...

 

Diora WS 704 to dobry wzmacniacz- wiem bo takowego używam na co dzień i nie chcę innego :)

 

Jestem w posiadaniu WS 704 w wersji eksportowej na rynek niemiecki w bdb stanie...

 

Wzmacniacz ten dysponuje sporą mocą -dzwięk jest dojrzały wyrównany ,stonowany -charakteryzuje sie duża neutralnością , dzwięk jest bardzo naturalny i uporządkowany, słychać praktycznie każdy detal... to całkiem nowoczesna konstrukcja nie majaca nic wspólnego z latami 80-tymi. Bas jest punktualny bardzo dobrze kontrolowany.

 

konkurencja: Japońce do 1.500 zł uciekaja przed WS 704 z podkulonymi ogonkami...

 

UWAGA WS 704 współpracuje z 8 ochm-owymi kolumnami....

 

POZDRAWIAM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 4 omowymi też współpracuje. Miałem takich kilka egzemplarzy, grałem na różnych kolumnach, również i 4 omowych i nic niewłaściwego się nie działo, nawet zabezpieczenie nigdy nie zadziałało. Co ciekawe, starszy WS504 na identycznych hybrydach nie miał tego ograniczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest OK!! wczoraj go testowałem na altus 200, grało fajnie. Ten wzmacniacz ma kopa!!! już przy 1/3 altusy klękały. Jeżeli chodzi o jakość dźwięku to byłem zdziwiony że to może tak dobrze zagrać. Po dzisiejszym odsłuchu kumpel stwierdził że kupuje !!! Ja też bym kupił. Nawet inne wzmacniacze za 1000zł tak nie grają jak tania Diora !!!

Polecam Polecam !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---> do McGyver

 

To dobra wiadomość :) bo generalnie instrukcja użytkowania zaleca 8 ochm-owe i tylko takie użytkowałem ,ale Tobie wierzę ...

 

POZDRAWIAM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze istniało czasopismo Studio, przetestowali 504 lub 704 i niezwykle go chwalili. Nawet podłączyli go do elektrostatów (wymagało to jakichs kruczków, bo sam z siebie nie ruszył) i dalej się zachwycali. O ile pamiętam jedynym zarzutem był delikatny szumik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szumu to racja. Jakość użytych elementów ... brak komentarza. Ale konstrukcja wzmacniacza niczego sobie. Końcówka mocy z oddzielnymi zasilaczami i uzwojeniami transformatora toroidalnego, co sprawia, że wzmacniacz nie dostaje zadyszki.

 

Odnośnie obciążenia 4 omowego to sprawa jest lekko skomplikowna, bo wzmacniacz był produkowany na dwóch rodzajach końcówek STK4042 i STK4044 o ile dobrze pamiętam.

 

Dla kogoś dysponującego wonym czasem może to być ciekawy obiekt do tuningu.

 

 

...no i te sprężynkowe terminale głośnikowe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyte elementy są przyzwoitej jakości sprzęt ma dobre parametry,trawałość itp. jednak kondensatory można śmiało wymienić na lepsze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

tak naprawde to tylko w kondesatory warto tam zainwestowac, no moze jeszcze potencjometry do basu i treble bo glosnosc reguluje juz niebieski alps a z tego co wiem to dobry potencjometr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Panowie,

Jako ze wreszcie jestem szczesliwym posiadaczem diorki 704, to moze teraz ja sie podziele swoimi wrazeniami ;)

Moje kolumny to Altus 300 ;) Wiem wiem.. ze sa to opalowki i najgorszy syf jaki mozna miec, ale lubie sluchac

HipHopu troche techno i przy tej muzyce sprawuja sie DOBRZE. Takze na kolumny nie narzekam.. ale wrocmy do Diorki. Na poczatku sluchalem muzyki na starej Yamaszce z serii 500, a dokladnie AX-500. Do tego mialem podczepiony korektorek, gdy podlaczylem diore steriedzilem ze korektor w zupelnosci nie jest potrzebny! Dzwiek jest bardziej dynamiczny, czystrzy, bass wreszcie zlapal kontrole, poprostu rewelacja! Jezeli ktos chce kupic wzmacniacz w cenie ok 400 zl to nie polecam nic innego. Wzmacniacz jest popostu rewelacjyny. Na poczatku bylem nastawiony na technicsy, korektory etc etc. Poczytalem troche forum i przestawilem sie na sprzet ktory naprawde gra i nie jest drogi. Jezeli chodzi o wyglad wzmacniacza to nie mozna mu nic zarzucic. Jedyne mankamenty to gniazda na kolumny.. sa poprostu tragiczne, zeby wlozyc grubszy kabel troche sie napracowalem.. ;) No i jeszcze moze pilot, na biurku u mnie lezy pilot od TV i od diorki.. roznica jest przerazajaca ;) jest poprostu przeogromny.. ! Ale to tylko takie drobne minusy..

Nic tylko polecic.. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam male pytanie.

Jak radmor 5102te wypada w porownaniu z diora 704??opaca sie zbierac kase i kupowac diore czy zsotac przy radmorze??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Tak czytam o tej Diorze i czytam.

Generalnie złego słowa nie można o niej powiedzieć.

Jestem posiadaczem WS 520 i wpadłem na pomysł aby się jej pozbyć i kupić jakiś zestaw do 1-1,2 wzm/amp+dvd

Czy ta zamiana byłaby uważana w świecie za głupie posunięcie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie są sprzed 8 lat a od tego czasu dużo się zmieniło .

Spadły ceny klocków które kiedyś były drogie a dzisiaj są za grosze .

Kup dobry wzmak stereo i wszystko .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.