Skocz do zawartości
IGNORED

Cambridge Audio 540R/540D - podsumowanie


witoldx

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni ludzie często pytają o CA Azur 540R/540D. Żeby nie wałkować do znudzenia tego tematu i nie denerwować innych użytkowników forum podaję dwa konkretne linki z opiniami osób które mają napewno większe doświadczenie ode mnie i mieli okazję poównać w/w zestaw z wieloma innymi klockami:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Osobiście mogę podpisać się zaróno pod jedną jak i drugą.

 

pzdr.

Witek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thank You.

 

Z opini divx, która byłeś uprzejmy zamieścić, wynika że aparatura Cambridge Audio jest świetna dla mnie, bo słucham 70% czasu klasyki, 20% Jazzu i 10% rocka (A CA jest dobry do spokojniejszej muzy - stwierdzono tamże). Jednocześnie, z tego samego powodu, DVD Cambridge Audio jest dla mnie do niczego, bo na DVD będę oglądać 80% rocka, 10% jazz....

 

No i dobra. Poszukam DVD playera do koncertów rockowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja stanowczo sie nie zgadzam z artykułem na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i oceną 540R

 

W moim odczuciu odpowiednie okablowanie załatwia sprawe, a słucham sporo Rocka i sporo Jazzu. Azura 540R wykorzystuje głównie w stereo z 640C może stąd moje sprzeczne odczucie.

 

u mnie rock gra super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą Usef. Mnie też trochę zdziwiło to podsumowanie. Słucham rocka, jazzu i klasyki. Nie zauważyłem specjalnie braku basu i wykopu przy rocku. Chodziło mi zupełnie o coś innego. Facet stiwerdza że ten AV ma naprawdę dobre stereo, którego według wielu uczestników forum na żadnym AV nie można uzyskać. Nie jestem aż takim ekspertem, ale uważam że ten produkt jest naprawdę udany i śmiało można go polecić również do stereo.

 

Witek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tak, po zainstalowaniu a siebie interkonektu audionova Proteus. Azur zaczął brzmieć idealnie!!! w cięższych, metalowych i rockowych klimatach. Gitarki grają czysto szybko, basik miód, analityka i w ogóle.

 

Ale podkreślam że u mnie źródłem jest CD 640C a nie DVD które z założenia do czego innego służy, a przynajmniej ja to tak postrzegam. CD łącze interkonektem z 540R, gość od tego artykuły testował 540R łączone cyfrowo z 540D.

 

Witoldx nawiązując to tego co napisałeś. Ktoś, gdzieś już na tym forum napisał że 540R brzmi lepiej w stereo niż każdy wzmacniacz stereo CA. Gość w Avikomie powiedział mi iż 540R w stereo to to samo co 540A z większą mocą. Nie porównywałem go bezpośrednio z innymi Azurami, ale jak na amplituner KD, a tych kilka przewinęło się przez moje mieszkanko 540R jest rewelacyjny w stereo.

Nie ma sensu porównywać go w stereo z amplitunerami Yamahy czy Denona.

 

…esencja wypowiedzi. 540R z dobrym interkonektem i źródłem zamienia się w rockową piłę mechaniczną

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz jest bardzo prosta i prawdopodobnie doprowadzi Ci do śmiechu. Piloty CA są doskonale wykonane, ale mają szalenie drobne oznaczenia, dla mnie to ma duże znaczenie. Dlatego myślę o Myryadzie.

 

Zaspokoiłem Twoją ciekawość ? ;)

 

Witek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfan czytaj całe zdania, zaczął grać idealnie w cięższych, rockowych klimatach. 100% w porównaniu do artykuły z początku wątku. Różnice dostrzegła nawet moja Połowica.

 

P.S. Jeśli chcesz więcej cudów poczytaj recenzje sprzętu w prasie o tematyce Audio

 

P.S. 2. Proteusz na 0.5 m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytasz i wierzysz w te cuda co w gazetkach audio wypisuja??i kupujesz kabelek bo ma swietna recenzje w gazecie i redaktor napisał ze sprzet zagra zupełnie inaczej (lepiej)na kablu x niz na kablu y ?? wiesz ja tez mam nie najtansze sznurki po 2zł w systemie ale znów nie dam sie zwariowac ze jak kupie inny kabelek drozszy czy tez chce cos w brzmienu systemu zmienic to zmienie kabelek i bedzie cacy,nie tedy droga.Z drugiej strony wiadomym jest ze kabelek wpływa na brzmienie ale nie zmienia jego charakteru do tego stopnia ze sprzet zagra zupełnie inaczej i np rocka bedzie sie dało słuchac po wymianie na lepszy(drozszy) niz przed wymiana,to tylko autosugestia która sprawia w podswiadomosci ze jak masz drozszy kabelek albo poprostu inny to bedzie lepiej albo inaczej,ze musi byc lepiej i tyle:).To moje zdanie na ten temat.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jejku

 

Elfan mój P.S (pierwszy) był ironiczny

 

A inna sprawa że wspomniany kabelek z Azurami, skutecznie przeczy stereotypowi flegmatycznego, angielskiego brzmienia Azura

 

 

pozdrawiam również

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram proteusem miedzy CA640A a moim referencyjnym ;-) HD-745.

Ilekroć przypomni mi się koszt tych "zabawek" to uśmiech na twarzy mi się pojawia. Za to co oferuja warte są duzo większych pieniędzy.

Natomiast połączenie 640C z 640A proteusem było w moimim przypadku mniej szczęśliwe niż nordostem

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno , żeby nie było aż tak mocno off-topic...

540R zawita w moim systemie prędzej czy później. Słuchałem, jestem pod wrażeniem.

 

>elfan

Po co zaśmiecasz wątek swoimi wpisami skoro Ty już jesteś "stereo man only" i dla Ciebie każdy AVR sukcs ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem tego azura w sklepie podłączyli go interkonektem XLO bodajże reference, kable glośnikowe grubaśne też XLO (modelu nie pamiętam) okablowanie w sumie warte zapewne więcej od amplitunera (tak żeby nie było ze kable coś psuły). Grał z kefami Q5.

Słuchałem po trochu z tego co pamiętam diany krall, jopkowej, chicka corea, kwartetu smyczkowego (mozart), waitsa, kultu, nirvany, rammstein i rogera watersa.

Brzmienie ogólnie z dużą klasą, scena poukładana, wokale milutkie, w muzyce akustycznej, jaziku i klasyce (małe składy) to chyba najlepszy amplituner jaki słyszałem.

Natomiast nazywanie go "rockową piłą mechaniczną" to naprawdę duża przesada. Rammstein na moim harmanie zdmuchuje beretkę z głowy a na azurku pełen spokój i kulturka - wszystko słychać i jest miło ale przecież nie zawsze chodzi o to żeby było miło, czasem trzeba zgrzytnąć nieprzyjemnie i przywalić.

Nie żebym się czepiał to świetny amplituner i biorąc pod uwagę to czego słucham najczęściej zamieniłbym się bez wahania za mojego harmanka (którego zreszta lubię). Ale drapieżnikiem to on nie jest i dla fanów ostrego rocka czy metalu nie będzie to best buy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przejechałem się do Poznania. Kolega chciał posłuchać kilku wzmacniaczy różnych firm. Siedzeliśmy w sklepie (nazwa wyleciała mi z pamięci) około 2 h, także moja ciepliwość była praktycznie na wyczerpaniu, nie mówiąc o sprzedawcach. ;) Po wszystkim stwierdziłem że nie pozbędę się mojego Azura. To był dobry wybór. Z tego co słyszałem przy muzyce której słucham jazz, lżejsze odmiany rocka, czasmi klasyka jego brzmienie najbardziej mi odpowiada. To że to AV, a nie dedykowany wzmacniacz nie ma dla mnie w tej chwili znaczenia. Pozbędę się jedynie DVD CA.

 

Doszedłem do wniosku że jedyne czego mi potrzeba to dobry CD, więc zaczynam zbierać kasę. W tym temacie jestem w kropce. Najbardziej z wyglądu podobał mi się Myryad Cameo. Był zachwalany przez dealera (wiadomo każdy chwali swoje). Niestety nie byłem w stanie go posłuchać i to jest dla mnie wielki ból, bo opinie na jego temat są podzielone. Alternatywnych CD jest wiele: Exposure 2010S, Rotel 1072, Arcamy. Wybór jest trudny. Arcamy ponoć nie bardzo pasują do sprzętu CA. Tak czy owak coś będę musiał wybrać.

 

A'propos kabli. Nie jestem audiofilem, ale słuch mam jeszcze póki co dobry. Swojego czasu wymieniłem kabelki głośnikowe. Miałem zwykłe kable chyba po 20 PLN/mb. W jedym ze sklepów facet zarobił mi zdecydowanie grubsze kable porządnymi wtykami. Kiedy je podmieniłem byłem naprawdę zaskoczony. Wydawało mi się że teksty z kablami to bajka dla małych dzieci. Dźwięk jest zdecydowanie pełniejszy i jest duża różnica w odtwarzaniu basu. Tyle ode mnie.

 

Witek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>>>.pawelo, 15 Cze 2005, 23:51>Do rockowego grania do 540R można dać na front pre-out power amp rotela ;-)

 

Heh!

Czyżbyśmy tutaj znaleźli w końcu złoty środek na uniwersalny zestaw do KD i "stereło" jednocześnie? Ampli CA załatwi sprawę kina i jednocześnie obsłuży klasykę i jazz ( w co jestem skłonny uwierzyć), zaś dla miłośników "czadu" - dodatkowo dwukanałowa końcóweczka Rotela (w to akurat wierzę bez zastrzeżeń! :) ).

Zwracam uwagę na jedno: jest to potencjalna nirwana za grosze! :))) Ampli Kembrydża kosztuje 1500 zlotych (!!!) nówka sztuka w UK (249Ł) a końcówki mocy Rotela do najdroższych nie należą... do tego nie jest trudno trafić na używaną.

Jako źródło albo dobry odtwarzacz wieloformatowy albo dowolne DVD i CD zależnie od upodobań i stanu kieszeni właściciela. Bingo! ;)

I skończy się gadanie (w tym i moje) że tych dwóch światów połączyć się nie da. Wychodzi to taniej mniej więcej za połowę ceny amplitunera Rotela... sprawa do poważnego rozważenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Pojawiłem się na tym forum może trochę nie w tempo, ale mam wątek do zagajenia. Otóż jestem posiadaczem CA 540R, do tego "uniwersalne" źródło HD-745 i zestaw KEF-a (Q4+Q6C+Qcompact). Wydaje mi się, że w pokoju 20m2 można tym zrobić wystarczająco dużo przyjemnego hałasu. Ogólnie jestem z powyższego zestawu zadowolony zarówno dźwiękowo jak i funkcjonalnie (nie ma zbędnych gadżetów, a obsługa jest intuicyjna). Może pewnym niewypałem w CA jest to, że zawsze się załącza z wysterowaniem wzmocnienia na - 50 dB, czyli dość głośno (pisałem do nich i podobno pracują nad nowym procesorem) - czy u Ciebie też występuje takie zjawisko?

Ale głównym tematem jaki mnie interesuje to okablowanie. Między DVD a AV mam połączenie cyfrowe coaxial Profigold, natomiast kable głośnikowe to również Profigold Flat Bass (po 8 PLN/mb) podłączone do obu zacisków każdej kolumny (wszystkie KEF-y z zestawu mają bi-wiring). Wiem, że te kable to nie jest rewelacja, ale przy ponad 30 mb kabla na początek musiały wystarczyć. Uwagi do odsłchu mam takie: średnica bez zarzutu, trochę jakby brakuje najwyższych tonów, a w basie bardzo dobrze słychać gitarę basową, kontrabas itp., a ginie gdzieś perkusja - w szczególności "stopa". Oczywiście daje się zauważyć różnicę między nagraniami (płytami), ale generalnie mam mały niedosyt co do tej perkusji. I tu pytanie: czy i jakie kable mogą poprawić sytuację w tym zestawie?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfan dobrze pisze, z kabelkami to co niektorzy przesadzaja. Troche wyobrazni panowie...

Chociaz dobra autosugestia nie jest zla, hehe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMiL, wiem, że stoją za blisko ścian, tylko nie mam manewru... Chyba że zamontuję je na jakichś prowadnicach i będę "wyjeżdżał" w kierunku środka pokoju w czasie odsłuchu...sterowanie z pilota (już to widzę, moja żona wpadnie w zachwyt).

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast sobie kable kup zonie kwiatki:) a moze "pozwoli" przestawic kolumny do przodu.

Sprobuj przykrecic kolce(nie wiem czy byly w zestawie) moze jakas plyta granitowa pod kefy bas powinien sie zrobic b. punktowy. Jednak to jest tylko kosmetyka, najwazniejszym jest odpowiednio ustawic kolumny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Temat juz nieco zastygly, ale mam pewne pytania do użytkowników Cambridge’a Audio i... nie tylko. Zestaw CA Azur 540R + 540D. Biorąc pod uwagę brzmienie te go zestawu chciałbym zapytać jakie polecilibyście interkonekty analogowe oraz cyfrowe, jak również z jakimi kolumnami zagrałby najlepiej. Nie podaję tutaj powierzchni pomieszczenia, w którym będzie ten zestaw grał, bowiem chodzi przede wszystkim o dopasowanie, jak najlepsze, kolumn do zestawu.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.