Skocz do zawartości
IGNORED

sieciówki - prośba o poradę


Bastian

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym znaleźć przyzwoity kabelek zasilający do CD do 1500 zł. Na które Waszym zdaniem powinienem zwrócić uwagę, aby otrzymać najlepszy efekt ? Jestem zadowolony z brzmienia mojego systemu, ale zastanawiam się co i na ile może ten efekt jeszcze poprawić. Dodam, że do wzmacniacza używam NEEL 14 Gold i jestem zadowolony z efektu. Ze względu na małą elastyczność (i grubość) tego kabla, wolałbym może coś bardziej wygodnego do wpięcia przy CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie boisz sie konstrukcji DIY to radziłbym zainteresować się nimi, możesz sporo zaoszczędzić albo

za te same pieniądze uzyskać lepszy efekt. Ostatnio np. miałem u siebie kabelek VH Audio Flavour4,

okazał się kapitalny do CD, i sporo lepszy od 2-3 krotnie droższych komercyjnych, np. Nordost Shiva.

 

Możesz zerknąc na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Jak dobrze poszukasz , trafisz na pewnie

nie gorsze rodzime ustrojstwa.

Jeśli wolisz kupić coś w sklepie , to spróbuj właśnie Shivę, bardzo dobrze sprawuje sie z CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli koniecznie chcesz wydac 1500 pln to zapytaj w AudioForte o sieciowke AudioQuesta (taki piekny rozowy kolor - modelu nie pamietam) - naprawde zrobila na mnie duze wrazenie (ale nie az takie zeby wydac te 1500 pln :) ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały mój system to Copland okablowany Transparent`em "Super". Nic nie chcę zasadniczo zmieniać w brzmieniu, wydaje mi się OK, ale jestem ciekawy, jak dobra sieciówka przy CD może zmienić - poprawić brzmienie.

No może jakby wpłynęła na zwiększenie poziomu tzw. muzykalności, to byłoby już super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj shunyata diamontback , przeznaczony specjalnie do cd i przetworników , u mnie sprawuje sie swietnie, było na forum o nim pisane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poraz enty powtarzam, że kabel sieciowy nie ma znaczenia... :) aha, żeby nie było, iż nie słuchałem, to byłem u kolegi który miał platynowo-złoto-diamentowe kable i ja nie słyszałem różnicy w porównaniu do moich za 40zł z MM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci za 70 zł moge wypozyczyc kabelek własnego pomysłu sprawdzisz posłuchasz jak nie to kaske zwroce jest estetyczny solidny i połozył juz wiele kabelkow nie tylko za 1500zł..tylko jaką długosc preferujesz??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek --- a z czego i jak go zrobiłeś,czym sie kierowałeś robiąc go. Jakieś obliczenia? jaki materiał jaka izolacja.?Coś Ci chlopie nie wierze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisu

bede kolejnym netoperkiem ktory powie Ci ze roznica jest i to gigantyczna.

ostatnio wpialem sieciowke DIY kolegi na lappkablu do mojego CeDeka. mysle sobie: bardzo solidny wyglad, pracowala ze wzmakiem, wepne w miejsce "standardowego kabla" dolaczonego przez producenta.

efekt: tragedia... takiego piachu i wyostrzenia sybilantow nawet przy zmianie interkonektow nie zarejestrowalem.

wystarczyla godzina odsluchu (meczarni) by wylecial z systemu. myslac o zakupie jakiejkolwiek siecowki radze odsluchac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej powinno być: Prawda Leszku?:)

 

>Bastian

Do Coplanda mogę polecić Tobie sieciówkę od Bartka1 z forum. Próbowałem różne DIY i z ogólnie dostępnych kabli (lapp, Helu, Belden) i własnej produkcji. Większość daje żadne bądź złe efekty albo minimalnie lepsze. Sieciówka Bartka została sprawdzona w wielu systemach i tylko nie sprawdza się w mocno zmulonych. Generalnie daje większą dynamikę, powiększa przestrzeń, pojawia się czarne tło, uspojaja i wygładza przekaz oraz znacząco poprawia mikrodynamikę oraz lokalizację na scenie. W zależności od źródła efekty są od bardzo dobrych do spektakularnych. Kosztuje w granicach 350 pln. Wyżej aby było lepiej trzeba wydać chyba z 2000 pln. Na pewno lepsze są Velum i najwyższy Harmonic Tech. Ale one już są do Hi-End źródeł. Polecam od razu dwie szt.(do wzmka), chociaż na nim jest już tylko dodatkowy szlif ale warto.

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) -oto i jego sieciówka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co kilka kabli? Wystarczy jeden bardzo dobry za 350 pln. Chcesz to "przepakuje" to w inną koszulkę, da niebieskie wtyczki i sprzeda za 1500 pln:) Bartek1 to nie marketingowiec tylko konstruktor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek67

Innego sposobu filtracji zakłóceń . Często kable dla CD zawierają do tłumienia składowych

z sekcji cyfrowej zawierają np. materiał ferrytowy ew. są ekranowane. A to może powodowac

spadek dynamiki na końcówkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie zawsze powinny być dwie różne sieciówki. Ale Bartka nie powoduje spadku dynamiki na wzmacniaczu. Ale dalej rozumując to też może być tak, że inna sieciówka pasuje na transport a inna na Dac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shunyata detykuje swoje kable do konkretnych urzadzen i rzeczywiscie diamondback u mnie ze wzmacniaczem nie zagral , a na CD jest znaczaca poprawa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ABs

Masz rację. Dlatego założyłem, że biorę komplet kilku szt. od Bartka i spokojnie po cichutku swoje zainteresowania skierowałem na kondycjoner, bo on uzupełnia sieciówki a nie je zastępuje:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>arek67

dobrze, ze sa rowniez inne i rownie ciekawe zajecia, bo czlowiek moglby zwariowac ;-) Mi sie wydaje, ze juz mam to za soba i dalej nie bede dociekal...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, dobry system powinien być mało wrażliwy na kable sieciowe (oczywiście kable technicznie odpowiednie).

Jeśli stwierdzamy bardzo duze różnice po zmianach kabli sieciowych (pod warunkiem, że te róznice są dla nas oczywiste po co najmniej kilkudniowym okresie eksploatacji), to zastanawiałbym się nad korektami i zmianami w systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem sieciówki Bartka w różnych zestawieniach, w kilku systemach. Jest bardzo dobra. W moim systemie lepszy efekt na CD. Tylko w jednym przypadku niewiele wniosła (CD Arcam).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.