Skocz do zawartości
IGNORED

sieciówki - prośba o poradę


Bastian

Rekomendowane odpowiedzi

-> abudzik: słyszę, że dobrze się o nich mówi, tylko jakoś z trudem torują sobie drogę do mas. /Tak mi się wydaje./ (Podobnie cudowne skrzynki P.B. z regularną reklamą w pisemkach - a propos ta sama metoda zaistnienia w świadomości potencjalnych nabywców.) WHY ??? A może jestem w błędzie ?

Czy przyczyną jest wysoka cena czy coś innego ?

Ciekaw jestem ilu z forumowych Kolegów używa sieciówek NEELa (oczywiście zgodnie z przeznaczeniem... ;) ?

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parsec

w folderze ktory otrzymałem wraz z kablem stoi:

 

diamondback cable type NR

i opis do NR - noise reduction power cables

NR cables designed specifically for equipment that includes the use of digital circuitry.These cables make use of Shunyata Research's exklusive,patented FeSi-1000 noise reduction compound..CD players,transports,DACs,ADC's

ale to tylko w kwestii formalnej najwazniejsze ze u Ciebie zagralo

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, abudzik masz 100% racji. Tak to jest już klasa sama w sobie.

Jednak i tutaj są olbrzymie możliwości poprawy dźwięku, szczególnie zachęcająca ze względu na osiągane skutki jest metoda naświetlania takich przewodow kwarcówkami. Nie jest to przedsięwzięcie bardzo droge, w każdym niemalże mieście są salony kosmetyczne posiadajace urzadzenia do kapieli w świetle kwarcówek. Szczególnie panie, chcąc mieć ładną opaleniznę korzystają z uslug takich salonów. Wystarczy zainwestować kilkadziesiąt złotych w takie kąpiele przewodów zasilających w promieniach kwarcówek a efekt jest oszałamiający. Potwietrdzają to liczne odsłuchy tak napromieniowanych przewodów. zauważono przy tym, że takie kąpiele nie tylko dodatnio wpływają na sieciówki, koniecznie musisz to wypróbować na interkonektach, tu dopiero widać różnice, kabelki za kilkadziesiąt złotych zaczynają brzmieć jak te za kilkaset, różnice są już zauważalne po pierwszych dwóch naświetlaniach, sam to zrobiłem więc wiem co piszę.

Z tym, że nie można naświetlać tak byle jak, jest specjalna metoda postępowania aby nie przepalić takich przewodów.,

To bardzo ważne:

Pierwsze naświetlanie powinno trwać dokładnie jedną godzinę.

Cztery dni przerwy i przeprowadzamy drugie naświetlanie, ale uwaga, musi!!!! to bardzo ważne, trwać dokladnie o połowę krócej, czyli 30min, tolerancja jest raptem kilkusekundowa, niestety trzeba mieć stoper i bardzo dokładnie mierzyć czas.

Następnie po dwóch dniach robimy następne naświetlanie trwajace znowu dokładnie połowę porzedniego czyli teraz 15min, ale znowu uwaga !!!tolerancja jest już mniejsza i wynosi najwięcej 1-2sek.

I tu w zasadzie można przerwać proces uszlachetniania przewodów sieciowych, jedna dla interkonektow jako przenoszących bardzo subtelne sygnały elektryczne, po około tygodniu należy cały proces powtórzyć.

jeszcze jeden drobiazg, przewody układane w takim solarium nie powinny sie stykać między sobą, ponieważ efekt uszlachtniania sktruktury miedzi jest średnio o ok 40% mniejszy.

Jak zauważyłeś podana technologia dotyczy przewodów tylko miedzianych, i niestety tylko tych tych ze zwyklej miedzi, niestety nie dotyczy tych z miedzi beztlenowej.

Ale to nie jest problem, wystarczy bowiem przewody z miedzi tlenowej włożyć do plastikowej torebki i odessać powietrze, tylko bardzo dokładnie, a wydzielajacy sie tlen z miedzi odsysać co jakiś czas. Zabieg taki powinien byc przeprowadzany przez co najmniej 5 dni, w sposób znaczący usprawnia ten proces umieszczenie torebki z odtlenianymi przewodami na słońcu. teraz jest prawie lato to ze słońcem nie ma problemu.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cenne uwagi.

Pragnę dodać jeszcze, że cenny byłby kontakt do Naczelnego Mulata III RP w celu pozyskania namiarów na hajendowe salony, w których utrwala się wspomnianymi wyżej lampami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>andrea 29

 

Znam kilku niepoprawnych wielbicieli 14 G, całkowicie niobiektywnych, zakochanych w tym produkcie i niedopuszczających do świadomości faktu, że na tym świat się nie kończy.

Co nie zmienia faktu, że na poziomie cenowym 1kzł potencjał w tym produkcie jest.

 

Skrzynek nie traktuję z należytą powagą. Listwy tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flagon - Bijesz rekord w ilości wpisów ?

Na stronie HI FI i M był niedawno taki konkurs , szkoda , że Ciebie tam nie było , wygrałbyś sieciówkę i może byłby spokój :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz będzie miał dużo czasu to dostruga magistra.

 

>Tomek

Nie ma prostej odpowiedzi. Pożyczyć i zbadać czy jest jakiś wpływ. Gdybym miał do wydania 1000 zł to chyba 14 G. A powyżej 2 koła zaczyna się prawdziwa zabawa chłopców w krótkich spodenkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego BRODA

proponuję trzymać się tytułowego wątku i pisać tylko o przewodach, szczególnie sieciowych, co ja czynię a Ty nie.

Chyba że jestem zmuszony przywoływać Cię do poszanowania porządku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brodaczu!

Jesteś nieobiektywny. Zauważ, że nie są to wpisy ilościowe, ale przemyślenia z serca płynące. W trudnych czasach należy cenić możliwość konwersacji na wysublimowanym poziomie w odróżnieniu od niektórych wypowiedzi tzw. prawdziwych fachowców, którzy używają słów powszechnie uważane za obraźliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was mial doczynienia z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakos w ogole nie mam zaufania do kabli Transparenta...tego Power Link'a raczej sie nie da wypozyczyc i posluchac? Mozna sprawdzic ile kosztuje nowy w Hi Fi Club'ie, chociaz teraz chyba jest juz Power Link MM?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem na Master Cable - rzeczywiscie w USA kosztuje cos kolo 1300$.

 

W tych puszkach zazwyczaj jest jakis ukladzik RLC - prawdopodobnie filtr pasmowoprzepustowy (podobnie jest zreszta w kablach MIT) - byc moze to wlasnie sprawca delikatnie dziwnego brzmienia systemow spinanych kablami Transparenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na marginesie - z sieciowkami cos jednak jest na rzeczy - zawsze bylem strasznie sceptyczny, az wreszcie poprobowalem z paroma kablami i w przypadku zrodel jest jednak roznica...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio -> no wlasnie - tylko nie wiem, czy nie padamy ofiarami jakiegos 'zbrodniczego planu' - moze sieciowki sa konstruowane tak, zeby dac pewne odstepstwa od neutralnosci a klient zawsze sie znajdzie. Nadal nie widze fizycznego powodu, dla ktorego majac wystarczajacy przekroj mialyby grac inaczej.

 

Nie padlem tez ofiara autosugestii albo sluchania portfelem, moja lepsza polowka nie wiedzac jaka sieciowka byla akurat wpieta - trafiala bezblednie. I jednoznacznie stwierdzilismy, ze z testowanych kabli najlepiej wypadla Shiva...

 

Jak wroce do domu to zaczne sie bawic w kondycjonery...jak to kiedys napisal Hrabal 'Sie sollten am Arsch zu Hause sitzen...' - gdybym sie nie przeszedl po te cholerne sieciowki to nadal mialbym spokojny umysl :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abudzik -> XLO 150 , Shiva, Neel 14 ES Gold, PAL Plus, Super, Ultra, firmowa sieciowka typu szajsonik i wlasnej roboty sieciowka z grubego drutu miedzianego.

 

Z Shiva bylo troche szczuplej ale bardzo konturowo. Analitycznie ale to sie ladnie przelozylo na przejrzystosc. Poza tym powiedzialbym, ze bylo najrytmiczniej. Oczywiscie bez przesady - zmiana kabla nie wywraca brzmienia systemu do gory nogami. Zmiany sa raczej b. subtelne ale jak sie je raz uslyszy to troche trudno jest zaakceptowac powrot :-) XLO i NEEL musza pograc 5 minut i sie rozgrzac - tak mi sie przynajmniej wydaje.

 

Aha - firmowy szajsonik zajal przedostatnie miejsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za bardzo ciekawe spostrzeżenia.

Częściowo pokrywają się z moimi ale u mnie "szczupłość" shivy była troszkę zbyt duża, z kolei 14 G podał bardzo plastyczny dźwięk lecz odrobinę "zaplumkał".

Wg moich spostrzeżeń przy wyborze sieciówki niezbędnym jest pozostawienie potencjalnego zwycięzcy w grającym systemie co najmniej dobę. Po tym czasie można ocenić zalety i wady towaru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek7776->

od pewnego czasu mam Transparent Audio Reference PowerLink

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) do zrodla.

Polaczenie tego TA ze zrodlem mbl-a bylo mi polecone jako synergiczne przez pewnego forumowicza :-)

Rzeczywiscie, o ile nie zawsze TA byl chwalony za swoje kable sieciowe, tak to konkretne zestawienie jest bardzo dobre.

Oczyscily sie wysokie rejestry a srednica stala sie bardziej dzwieczna (@arek67->> ach ten fortepian :-)).

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.