Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha RXV 1500 czy NAD T-743 ???


domino7343

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co lepiej kupic czy Yamahe RXV 1500 czy Nad T-743 stoje przed takim wyborem ale mam młyn w głowie... wogole jaka jest różnica w brzmieniu np 1500 a nad T-743? I co soba reprezentuje w kinie NAD T-743? Z tego co widze Yamahe mozna juz kupic za 2750zl to w sumie połowa ceny kuszace prawda za nada na Alegro trzeba dać ok 2650zl(sklep 3200) ale Yamaha kosztowała jeszcze nie dawno jakies 5500zl czy to ta sama klasa cenowa sprzetu. Posiadam głósniki Tannoy MX 3,MX 2,MX 1,MXC + Paradigm PDR 12 co lepiej do tego Yamaha czy Nad?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem nada 742 - porazka na kazdym froncie a w kine to juz w ogole dno

poprawli w sumie sporo w 743 - tryb stereo direct i inne takie ale w ciemno bralbym yamahe

nad jest ok ale do stereo a yamaha 1500 to nie jest najnizsza zabawka ze stajni yamahy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dzieki za rade chyba jednak przystane przy zakupie Yamahy RXV 1500 to jednak sprawdzony sprzet mialem wczesniej RXV 650 ten zagra pewnie jeszcze troche lepiej. Przemyslalem to i stwierdzilem ze i tak na przednie kanaly mam nada 320bee takze stereo bedzie jak zdrowie :) podlacze go do pre-outa na front powinno to nawet troche odciazyc przednie kanaly z Yamahy ale zobaczymy jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam:)!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm...................a ja zalecałbym przede wszystkim posłuchac nad-a a to z tego wzgledu że sprzedaję w/w amplitunery 743,753,763,773 i wiem że są one wyjątkowe pod względem brzmienia,jedynie wygląd zewnętrzny może być sprawą dyskusyjną..........................

poza tym nad jako najnizszy model ma uczacego sie pilota

menu ekranowe

wyjscie na dwa suby

i wazy z kartonem 17kg

a w teście w Audio D.E. 06.2004 r. zdobył tyle samo punktów co tamaha RXV-2400 zapraszam an odsłuch do Warszawy mam od reki NAD-a T-743 oraz troche kolumn

pozdrawiam Slawek K www.planus.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

W poszukiwaniu informacji na temat Yamahy 1500 trafiłem na twój wpis. Ciekaw jestem, czy kupiłeś i jak się sprawuje sprzęt. Stoję przed podobnym dylematem. Chętnie nawiążę kontakt e-mail. [email protected] Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noooo nawet kmicic się pojawił na forum..........;)

na allegro nie idzie to po forach klientów trzeba szukać........ byle nie nazbyt ostro bo locoloco juz sie nie odzywa więc możesz być nastepny.............;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Mam YAMAHA RX-V1500 od 4 lat i do tego B&W z dużym subem, jest super dla MCH 5,1, ale UWAŻAJCIE na odtwarzacz SACD oraz DVD-AUDIO "DVD S1500"!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Już trzy razy musiałem dawać do serwisu i płacic za uszkodzenie procesora; podobno się przegrzewa i ten model tak już ma! Rzeczywiście obudowa urzadzenia grzeje się jak cholera, ale serwis jest tylko od tego żeby kasować i proponować ewentualnie nabycie kolejnego modelu 9podobno poprawionego).

pozdrowienia

RemiR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.