Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz i CD do Tannoy M4 do 700zl


atryda

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Pokoj duzy ok 40-50m2. Muzyka rozna, ale glownie instrumentalna Vangelism, Jarre. Wiem, ze budzet jest maly ale moz cos doradzicie. Myslalem o Denonach 535R, 525R czy 250SE i jakis starszy CD denona np 635. A moze jednak jakis marantz lub harman by sie nadawal?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atryda, do 7 stówek mozna ustrzelić PM68 a to nic innego jak 7000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj z marantzem to ja bym uwazał. miałem taki zestaw i grało nieciekawie i żadne kable nie mogły tego zmienić. cd jak najbardziej ale wzmacnacz nie pasuje. Swietnie zagraja z dobrą lampką. nie wiem czego słuchasz ale do klasyki idealnie natomiast w zestawieniu z marantzem do przyjecia było tylko z rozrywką a i to bez rewelacji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julek, czy aby na pewno znasz wzmacniacz PM68 / PM7000 ? Czy jedynie swoje spostrzeżenia nabyte na podstawie użytkowania innych modeli przenosisz na wszystkie wzmacniacze Marantza? Opteron ma takiego Marantza, ma reż Tannoye, więc wie co taki zestaw potrafi. Ja PM 68 miałem, Tannoye również kilka par, i szczerze polecałbym takie zestawienie. No, ale to i tak jest nie na temat, bo nie mieści się w budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>atryda

 

Jakbys byl zainteresowany wzmacniaczem Denon PMA-250SE to pisz na priva, planuje wlasnie zmiane wzmacniacza i bede go sprzedawal.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, no i PM78, ale zaden wzmak (sam, co dopiero z sensownym odtwarzaczem) nie zmiesci sie w budzecie :-) W takiej sytuacji ciezko jest doradzic. Ale znowu przytocze rewelacyjny w swojej cenie NAD310 tylko zeby go kolega znalazl to juz bedzie sztuka, czasem na allegro sie pojawiają, jesli jest, to nic tylko brać, zaden wzmak w podobnej cenie tak nie zagra, nie ma szans. Poza tym do Tannoya jak znalazł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atryda

Nie jestem wielkim znawcą, ale może poradzę Ci coś wbrew przyjętym tu trendom. Jako CD kup sobie starszy, wysoki model Kenwooda. Miałem DP-5040, 5050, 5060. Jako ciekawostkę powiem, że dźwięk miał chyba najlepszy DP-5050 a najlepiej wykonany był DP-5040. Polecam jednak równorzędnie te dwa modele. Mają laser KSS-210 więc jak coś łatwa i tania naprawa. Dobrze utrzymane takie CD kupisz za 150-200 zł.

Teraz wzmak. Ostatnio zaciekawił mnie wzmacniacz Kody KD-261. Był i jest znów na Allegro. Licytowałem go wczoraj w nocy do ostaniej minuty, ale gość zachował się jak typowe zwierze parzystokopytne i ryjące i w ostaniej minucie przerwał aukcję. Wiem, że chce dostać za ten wzmak 300 zł. Ja już nie będę licytować tego wzmaka bo gość mnie doprowadził do szału. Posłuchałem sobie takiego wzmacniacza dziś w salonie. Uważam, że absolutnie warto wydać takie pieniądze za ten sprzęt!!! Jak się dobrze się postarasz to za 500 zł możesz mieć niezły zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McG.

 

Myslałem że z mojego wpisu jasno wynika że tylko jednego marantza. Napisałem że BYM UWAZAL a nie że żaden marantz nie zagra. Do tego osoba która go ode mnie odkupiła powiedziała że marantz z tannoyem nie gra a że to sie pokryło z moim osobistym doświadczeniem to uznałem to za bardzo prawdopodebne.

Mozliwe też że nie podobało mi sie nie tyle zestawienie co fakt że marantz to trananzystor i tak też brzmi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych Marantzów to Julek ma rację. Ja miałem Kenwooda KA-5050R i po nim kupiłem PM-63SE. I Marantz okazał się bardzo szczególowy, przestrzenny ale pozbawiony dołu i bez jajec w basie. Pograł u mnie tydzień i opchnąłem go. Teraz mam Denona PM-1080R i to super piec jest. Bardzo w sumioe podobny do Kenwooda ale bardziej jasny i troszkę szybszy. Więc z Marantzami trzeba uważać, ale słuchałem np PM-68 dłubanego przez McGyvera i powiem, że ten to juz grał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro, nie mieszaj ludziom w głowach. Model PM63SE nie istnieje, istnieje tylko PM63. A Ty miałeś PM66SE. Dźwięk jest tutaj prawidłowy, gładki, równy, ale zanadto uspokojony, gra to jak po środkach nasennych, trochę mdło. Z Tannoyami może być tragedia, ale PM68 jest zupełnie inny. Nie powinno się doświadczeń z jednym modelem uogólniać na pozostałe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver Twoja charakterystyka PM-66SE w 100% pokrywa się z moimi doświadczeniami. Nie oceniam innych modeli tylko ten jeden, konkretny.

Słuchałem też krótko, bo krótko, ale na moich kolumnach, robionego przez Ciebie PM-68 i ten mi się bardzo podobał. Więc jak widać model modelowi nie równy... Tylko nie wiem ile było w tym zalet Twojej roboty a ile cech pierwotnych tego wzmacniacza.

Rasumując odradzam PM-66SE jeśli ktoś lub w muzyce "pazur" i dynamikę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PM 6010 OSE

 

McG.

Dźwięk jest tutaj prawidłowy, gładki, równy, ale zanadto uspokojony, gra to jak po środkach nasennych, trochę mdło. Z Tannoyami może być tragedia

 

i tak własnie było u mnie. idealnie to okresliłeś. Miałem duży problem z okresleniem co mi sie w tym dżwieku nie podobało bo niby wszystko było jak trzeba. tylko to uspokojenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PM6010OSE to nic innego jak PM66SE po faceliftingu. Wnętrzności dokładnie takie same, więc i wrażenia odsłuchowe identyczne. Albo gorsze, bo dziwnym trafem trafiało się sporo wadliwie działających PM6010OSE. Modele te jednakże dość dobrze nadają się do tuningu, jest przecież PM66KI, a ten wspomniane wady ma zredukowane do minimum. Ale i tak PM68 jest lepszy. A po tuningu nawet dużo lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Siema

 

Wiem należy mi się łopata stulecia, ale taż mam Tannoy M4 i kupiłem do nich wzmacniacz HK 6350R i jakoś tak jakby mocy brakowało jakieś trzaski słychać, i pomyślałem że może kupię jakiś inny wzmacniacz. Czytając wypowiedź forumowego mastera wyżej może zakupię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) A może macie inne pomysły do 400 zł ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.