Skocz do zawartości
IGNORED

Koda KD-261 a kolumny 4 ohmy?


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o informację czy ten wzamcniacz może pracować również z 4 ohmowymi kolumnami mimo iż producent zaleca 8 ohmowe. Poza tym będę wdzięczny za wszelkie informacje na jego temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Dany wzmacniacz moze pracowac nawet z 2 ohmowymi głosnikami .

dobrzejest wymienić w nim okablowanie i kondensatory i masz wzmaka za 3 tysie ale zawsze warto przesłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakich komponentach jest on zbudowany? Wydaje mi się, że mogę dość okazyjnie taki kupić. Chyba bardziej z ciekawości bo mam porządny wzmak Denona PMA-1080R. Ciekawi mnie coz tej Kody można uzyskać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wzmak jest przystosowany do 8 ohm to zmiana obciążenia na 4 ohm może spowodować spalenie bezpieczników w zasilaczualbo uszkodzenie końcówek mocy.Proponowanie obciążenia 2 ohm świadczy o braku wiedzy w temacie.Zajmuję się jednostkowym wytwarzaniem sprzętu estradowego i problemy ze wzmacniaczami mocy trenuję b.długo.Jedynym wyjatkiem sa wzmaki estradowe firmowo przystosowane do różnych obciążeń.Przepraszam,że nie przywitałem się z kolegami na forum,bo jest to mój pierwszy post.Pozdrawiam-Zygmunt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibisound o oczywistych następstwach podłączenie 4 ohmowych kolulumn to każdy wie, ale 8 ohmowe Marantze grają z 4 ohmowymi kolumnami i mają się dobrze ;)

 

Kerikawron a coś konkretniej o tych kablach i kondach? Jakie to koszty są?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerikawon powtórzę prośbę o to co i jak należy powymieniać w tej Kodzie.

 

Kupiłem dziś taką Kodę nową, w kartonie za bardzo uczciwe pieniądze. Zobaczę więc pojutrze jak to gra. Ewentualnie, jak uznam to za słuszne, będzie to moj pierwszy klocek do samodzielnego tuningu. Może go nie zepsuje ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro444, chciałbym żebyś zepsuł:-))), bo jak zepsujesz to mi wyślesz do naprawy, a mam ochotę się pobawić tym piecykiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem taki wzmak za 300zl- nowy tylko z rysą na opbudowie (na gornej powiezchni). Tyle ze nie mial w nazwie "Koda" pewnie robią go w China i sprzedaja pod roznymi markami. Ten ktorego mam nazywa sie po prostu KD-261... Ma bardzo pozadny toroid w srodku. Nie znam sie na wzmakach i sam chcialbym wiedzieć coś o nim co w nim mozna zmienic itp.Mam nawet schemat w pdfie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marven lekko podenerwuje Cię, ja tyle dałem za fabrycznie nową Kodę w kartonie. Jutro Stolica mi ją przywiezie.

 

Czy nikt nie poda konkretów odnośnie ewentualnych przeróbek tej Kody i jej współpracy z kolumnami 4 ohmowymi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) -wygląda na to, że pociągnie, powinna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio wiem, że powinna ale czy pociągnie?

Poza tym na stronie Polpaku jest spieprzone zdjęcie tego wzmaka a niemiecki dystrybutor podaje inne jego dane:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a schemat urządzenia:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz PM 7000/8000 też miał niby tylko 8-ohmowce uciagnąć, a ciągnął 4 ohmy bez problemu, z tą Kodą powinno być podobnie, producenci są czasami zbyt ostrożni ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio zobacz co pisałem powyżej:

"Zibisound o oczywistych następstwach podłączenie 4 ohmowych kolulumn to każdy wie, ale 8 ohmowe Marantze grają z 4 ohmowymi kolumnami i mają się dobrze ;)"

 

ale Marantz to Marantz a Koda to Koda ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio wiesz ja w sumie też w nią wierzę ale wolę mieć pewność. A jak gra to już jutro się okaże na razie na moich 8 ohmowych DIY a w piątek jak Kodę wstępnie rozgrzeję i polutuję te kolumny 4 Ohmy to zobaczymy... Jutro ważny dzień dla mnie - przychodzi Koda i sąsiad wreszcie polakieruje paczki do d'Appolito na Heco. Czuje coś w kościach, że do późna jutro nie będę spał ;) Oby tylko sąsiedzi rano nie pytali czy AMJ to moja ulubiona płyta hi hi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przepraszam że nie pisałem, ale byłem w podrózy.

-no więc można wymienić kondzioły na dwa razy większe teraz nie pamietam jakie wartości tam były (na pewno 63V)pojemności oryginalnej nie pamioętam ale dioda wytrzymuje, sam kiedys słuchałem go pod 4 ohmowymi głosnikami o naprawdę trudnej impedancji i było ok. acha warto wymienićpotencjometr fabryczny to skuch nie trzyma balansu moje GG 5588919

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówicie tylko i impendancji a główną sprawą w tej sytuacji jest efektywność kolumn, więc jeśli kolumny będą miały minimum 89db efektywności to przy minimum impendancji 4 ohm w najtrudniejszych rejestrach ( 40-300hz) spokojnie da radę ten piecyk a jeśli nie będzie grał jako wodzirej imprez to wogóle nie ma sprawy nawet jak są trudniejsze parametry od podanych przeze mnie. Warto pamiętać jeszcze czy moduł impendancji kolumn jest mocno pafalowany bo to też ma wpływ.... Co do uciągnięcia kolumn 2 ohm to była to spora przesada, chyba że odsłuchy miałyby być tylko wieczorne:)))

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. To co piszecie napawa optymizmem.

Jak dalej pójdzie to brat obejdzie się smakiem i dostanie tylko te kolumny na Heco d'Appolito a ja Kodę zostawię sobie i w niej pogrzebię. Już tylko godziny dzielą mnie od jej przyjścia.

Jeśli chodzi o moje słuchanie to nie boje się o końcówki mocy bo słucham max do ustawienia potencjometra na 10 godzinę. Coś coraz bardziej dojrzewam do koncepcji zrobienia w miejsce moich "sypialnianych" monitorów na Magnatach 130 czegoś a'la klon ProAca ale na Vifie M18WH i Seasie KT28F. A takie kolumny ta Koda z pewnością pociągnie, a sądząc po jej mocy i poborze prądu to powinna być niezła przy cichym słuchaniu.

Kerikawon napisz proszę jakiegoś maila do mnie, adres masz w moim profilu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najniebezpieczniejszy dla tranzystorów przy mniejszej impedancji obciążenia jest zakres ok. połowy mocy wyjściowej a nie maksymalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro4444, a gdzie tak tanio dostaleś ten piecyk? Może widziałeś gdzieś tuner Kody, bo mam ochotę na ten piecyk ale wraz z tunerem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro ;) Gość wystawił w nocy a ja o 7.30 juz dzwoniłem do niego i kupiłem ;) Tunerów Kody nie widziałem, piecyk jest ok jak na pierwsze odsłuchy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaro ja tez kupywalem na alegro - sprawdzalem -dalem 270 zl - to bylo 6 miesiecy nazat... Sprawdzalem na alegro co kupiles - to dokladnie to samo co ja - to jest wzmacniacz kd261 robiony dla sklepow "conrad" i nie ma tam slowa Koda (ma tez troche inne gałki). co do potencjometru - zgada sie przy cichszym sluchaniu ( i nie zawsze) jedna kolumna gra ciszej,- myslalem ze to cos z kolumną...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Marven masz rację. Nawet nie zwróciłem uwagi na brak napisu "Koda" Może i lepiej, że go tam nie ma ;) Stąd mogą wynikać też drobne różnice w specyfikacji tego wzmaka a podawanej przez Polpak. I tak uważam, że za 300 zł to jest super piecyk. Trafo (obudowane) ma wielkość małego nocnika ;), budowa pancerna jak czołg. Co do potencjometru to jeszcze nie osłuchałem się na tyle z tym wzmakiem. Muszę mu teraz do końca tygodnia dać czas na wygrznie się. Co będzie dalej to zobaczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie Koda gra z moimi nowymi kolumnami o impedancji 4 ohmy. Zobaczymy jak długo ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO musisz puscic z podbiciem tonow i dosc glosno ...jesli przy tym pradzie nie bedzie spowodowane zwarcie tzn., ze jest ok i moga tak grac

a jak bedzie zwarcie to McGyver bedzie sie mogl pobawic :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Needled24/7 czy Ty chcesz koniecznie McGyverowi roboty narobić? ;) Ja na razie słucham sobie dość spokojnie, ale co muszę przyznać to:

- Koda poza troszkę ciepłym radiatorem nie protesuje,

- kolumny są cholernie dynamiczne więc nie potrzeba więcej jak na 9 odkręcać potencjomera w moich 17,5 m2,

- Koda ma naprawdę rewelacyjnego jak za te pieniądze kopa i przestrzenność,

- jak wygrzeję kolumny to dostaną prawdziwych amperów z mojego Denona PMA-1080 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.