Jump to content
IGNORED

JBL XTi100 plusy/minusy

Maro

Recommended Posts

Witam szanownych forumowiczów, entuzjastyczna recenzja w HiFi i Muzyka polecała te kolumny do współpracy z lampą. Moje pytanie: czy ktoś posiada/może skreślić kilka słów na temat dźwięku, ewentualnie kompatybilności z różnymi gatunkami muzycznymi jazz, blues, metal. A tak w ogóle, ostatnio zauważyłem ofertę pewnego sklepu online dot. JBL XTi100 opiewająca na cenę 2,6 kzł. Szok! Te same głośniki dwa lata temu kosztowały 4,5 kzł. Co tu jest grane?

Pozdrawiam

Na podstawie odłuchów w MM - ampli Yamaha 630 i jakiś Sony oraz Creek 4330 (nie dał rady ich wysterować)

- mocny, dynamiczny dźwięk z bardzo dobrym basem, stosunkowo ostra góra ( w szczególności z ampli Sony, z Yamahą - ok), rockowy charakter brzmienia bez owijania w bawełnę, nagłośniły bez kłopotu 50 m2 będąc wystewrowane przez amplituner ! Niezła przestrzeń, choć bez budowania sceny w głąb, ale to moze wina amplitunera.

- duzy minus jak dla mnie - piankowe zawieszenia głosników :(

>Zyzio

Dizęki, to już coś. Bas, dynamika. Ostra góra z amplitunerem. Hm... no to może z moją Deltą EL34 będzie fajnie. Ale gdzie tu posłuchać w okolicach Zamościa? Pewnie w Warszawie ;-) Nic, poczekam jescze chwilkę, może pojawią się jescze jakieś budujące głosy.

>Maro

Media Markt w Lublinie trochę bliżej, może mają?

Warunki odsłuchu to druga strona medalu, jeżeli już to zaraz po otwarciu, najlepiej w środku tygodnia, jak mało ludzi.

Bluesound Node 2i - Naim XS 2 - Dynaudio X34 a wcześniej: Dynaudio X14, X32, Monitor Audio RX2, Dali 450, Tannoy M3, Unison Research Unico Primo, Rega Elicit R, Rega Brio R, Naim Unitiqute 2b, Arcam A32, 23T, CA SM 6v1, Creek "żabki", Onkyo...

Albo próbuj

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kiedyś mieli różne JBL-e.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Node 2i - Naim XS 2 - Dynaudio X34 a wcześniej: Dynaudio X14, X32, Monitor Audio RX2, Dali 450, Tannoy M3, Unison Research Unico Primo, Rega Elicit R, Rega Brio R, Naim Unitiqute 2b, Arcam A32, 23T, CA SM 6v1, Creek "żabki", Onkyo...

Guest

(Konto usunięte)

>zyzio, 18 Cze 2005, 08:38

>- duzy minus jak dla mnie - piankowe zawieszenia głosników :(

W tych Jbl-ach jest zawieszenie z gumy :)))

Guest

(Konto usunięte)

No chyba tak było:)))

Specjalnie na to zwracałem uwage , bo w popszednich moich kolumnach (infinity ref. 30) są właśnie piankowe i wiem co to znaczy:(((

> Zyzio

Dobre, a sprzedał?

Nic dziwnego, ja zrobiłem to samo ze swoimi Tannoykami M3 i kupiłem Dalaki 450.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.