Skocz do zawartości
IGNORED

żegnaj Hi-Fi, witaj muzyko


graaf

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie moze wiekszosc audiofilow nie slyszy i dla nich sa pudla wielodrozne:)

A moze jest odwrotnie, tzn. wieledrog audiofilow do pudla albo wielodrozne pudlo audiofilow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: Namelessclub 22 Cze 2005, 12:52

ludzie rozkręcali MIT-y i Transparenty - wniosek ogólny był taki, że TA - w porównaniu do MIT-a - to techniczna ściema. Aczkolwiek oczywiście mogą to być kable dobre subiektywnie. Kable to dość subiektywna i subtelna problematyka.

 

Re: dht 22 Cze 2005, 13:16

niestety nie zadziała; owszem są pewne podobieństwa, ale większe do ambiofoniki

piszesz: "moze by tak sprobowac zrobic stereostereolith:), tzn. dwa takie pudla z osobnymi kanalami" - opisałem takie "przeciwsobne" ustawienie na Audio Asylum - każdy może spróbować.

Są też inne pokrewne pomysły na AA - tzw. "Beveridge configuration" oraz "Stereo unlimited posiotioning tweak" dla posiadaczy Magneplanarów.

Pytasz: "jakich problemow mozna uniknac stosujac stereolith"

Skomplikowana sprawa - krótko mówiąc pozwala wyjąć akustykę pomieszczenia z "równania dźwięku" - więcej może coś później skrobnę

 

Re: PawelP 22 Cze 2005, 13:21

w zasadzie nie odbieram tego jako polemiki, ale co do szczegółów:

słuch działa w domenie czasu, dla słuchu różnica fazowa i różnica czasowa to nie zawsze to samo - każda różnica fazowa jest różnicą czasową, ale nie każda czasowa - fazową - jest tak dlatego, że słuch analizuje fazę w relatywnie wąskim zakresie ok. 500

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Qb_1,

dzięki za "positive feedback" :)

w tej broszurze Mangera też są ciekawe wykresy, mogą Cię zainteresować

pozdr.

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Namelessclub - co do zasady pełna zgoda

mi codzi tylko o to żeby nie porównywać MIT i TA - TECHNICZNIE - jakby co służę linkami o tym, co jest w kablu TA za bodajże 7 tys. USD, są zdjęcia, ostrzegam - mogą być szokujące ;)

pozdr.

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to co ja Ci będę mówił jak sam wiesz :) nie podpuszczaj mnie ;)

wiesz gdzie szukać - zdjęcia wybebeszonych MIT-ów też można znaleźć, zresztą pewnie znowu udajesz i tak naprawdę widziałeś ;)

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.

tylko nie róbmy tu dyskusji o kablach - błagam... nie żebym nie lubił tematu i się nie interesował, ale takie dygresje utrudniają potem nowym uczestnikom zapoznanie się z wątkiem

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, dojdzie do tego że w CD za 30 tys PLN jest to samo co W CD za 5 tys PLN

no tak to już jest

nie lubię grzebania w bebechach i już

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nameless -> juz wielokrotnie bylo to podejmowane na forum - nie placimy tylko za wartosc materialowa i koszty dystrybucji ale tez za umiejetnosc konstruktora do aplikacji takich tanich elementow i uzyskaniu dobrze grajacego sprzetu.

 

Gdyby np. AcuHorny graly dobrze to w ogole nie interesowaloby mnie czy siedzi tam Tesla za 30 zl czy Fostex lyb Lowther. Skoro graja jak wiemy to zeby nawet siedzial tam przetwornik za nie wiem jakie pieniadze...

 

A wracajac do tematu. Musze sprawdzic, czy Avantgarde maja w ofercie jakies szerokopasmowce...

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avantgarde zrobiło zestaw w którym całe pasmo odtwarzają tuby i to w jednej obudowie - jak będziesz szukał szerokopasmowca zerknij czy jest coś o nim?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nameles-> najmniejsze sa Solo - 2 drozny coaxial. Nie znalazlem szerokopasmowcow. Sa za to tuby z aktywnym subwooferem (!!!)

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga: tzw. filozoficzny wątek.

Graaf: jestem wdzięczny za podjęcie tematu i ciekawe komentarze. Z nadzieją, że nie odbierzesz tego personalnie, a jedynie jako kształcącą dyskusję polemiczną pozwolę sobie nie zgodzić się lub wyrazić rozczarowanie do Twoich komentarzy:

"słuch działa w domenie czasu, dla słuchu różnica fazowa i różnica czasowa to nie zawsze to samo - każda różnica fazowa jest różnicą czasową, ale nie każda czasowa - fazową - jest tak dlatego, że słuch analizuje fazę w relatywnie wąskim zakresie ok. 500

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi PawelP,

wybacz, że czasami odpowiadam zdawkowo, ale jak widzisz i tak tu sporo piszę, a jeszcze tyle różnych rzeczy na głowie :)

Palce by mnie rozbolały gdybym miał szczegółowo odpowiedzieć na Twoje wątpliwości ;) a tu trzeba doktorat pisać :)

Ogólnie polecam google oraz Audio Asylum - tam ja zaczynałem swoje poszukiwania.

A z drukowanego (z nowszych, dostępnych w księgarniach pozycji polskich): Edward Ozimek "Dźwięk i jego percepcja. Aspekty fizyczne i psychologiczne" PWN 2002.

Poza tym na początek dobra będzie nawet broszura prof. Mangera - link wkleiłem wyżej.

Można też zobaczyć na wikipedii - hasło 'psychoacoustics'.

Dobry na początek jest też artykuł w Physics Today "How We Localize Sound":

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W każdym razie w broszurze Mangera i tym artykule Physics Today znajdziesz podstawowe odpowiedzi na Twoje pytania.

Ja sam jestem humanistą i chyba bym tych rzeczy lepiej Ci nie wyłożył.

Nie posiadam żadnej dogłębnej wiedzy ;) - wrodzona ciekawość i temperament naukowca natomiast kazała mi szukać i znajdywać.

Tutaj na forum sprawozdaję tylko to co znalazłem :) a że wiedza przeciętnego audiofila nie wykracza poza to piszą kolorowe magazyny "reklamowe" przemysłu audio to może komuś się wydawać, że ze mnie jakiś mędrzec jest :)))

pozdr.

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu jeszcze jeden ciekawy artykuł:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pozdr.

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"słuch adaptuje się do widma a określona przestrzenna, spójna czasowo struktura wydarzenia muzycznego nalezy do jego istoty"

 

To ja jeszcze zapytam jak powyższe ma się do tego, że nagrania które lubię, na szerokopasmowych głośnikach jak dotychczas zawsze brzmiały koszmarnie. Czyżby słuch nie zdążył się zaadaptować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes chyba teologiem z wyksztalcenia,bo chyba pamietasz,ze sw. Tomasz dlugo modlil sie przed praca.Kiedys Stworca pochwalil go,ze dobrze napisal o istocie Trojcy Sw. ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: Zbig, 22 Cze 2005, 21:48

w Twoim pytaniu pobrzmiewa ironia ;)

może byś napisał bliżej co to za nagrania i co to za szerokopasmowce?

Póki nie napiszesz, tak Ci odpowiem - najprawdopodobniej tak, dokładnie tak - nie zdążył się przyzwyczaić, czy raczej odzwyczaić ;)

pozdr.

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczenie opiera sie na znajomosci pracy Paula Yevdokimova(to sie chyba nazywalo "Istota Prawoslawia"),poza tym jak mozna byc fanem Sw. Tomasza bez odpowiedniego wyksztalcenia?...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Panie Andrzeju,

moje ulubione Jewdokimowa są dwie: "Kobieta a zbawienie świata" oraz "Wieki życia duchowego".

Cóż, jestem takim 'amatorskim' wielbicielem Akwinaty ;) niespecjalistą. Choć za młodu rozważałem studia filozoficzne :) i mam całkiem sporo lektur za sobą i w domowej biblioteczce.

Jestem prawnikiem, ale nie praktykiem - nauczycielem akademickim.

Teologią interesuję się także po amatorsku - fides quaerens intellectum :)

- w końcu apostoł Paweł wzywał by zawsze być gotowym do wyłożenia racji swej wiary :)

pozdrawiam

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze bardziej uwazam ,ze zalozenie klubu filozoficznego to dobry pomysl.Ad. "naroda":ludzie bladza, ale powiewy Ducha sa rozpoznawalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test

Do testowania kolumn (faza), można użyć białego szumu, z jakiejkolwiek plyty testowej.

Posiadacze tunerów radiowych, moga użyć szumu pochodziącego z przerw między stacjami radiowymi.

Jeśli punkt między kolumnami, będzie przesunięty, rozmyty i wielkości malego talerza, nie jest dobrze :-(

Jeśli punkt (między kolumnami), będzie na środku i będzie miał wielkość monety 5 złotowej (powiedzmy), będzie skupiony, bez rozmycia konturów (halo), jest dobrze :-)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graaf:

Ach więc to tak ! Ja tu podejrzewałem technicznego praktyka, a tu aspirujący humanista ... ;). No dobrze, Graafie szanowny, parę słów żeby tylko zaznaczyć swoją pozycję. Nigdy za wiele wiedzy, ale jako inżynier z technicznym wykształceniem, także w zakresie teorii sygnałów nie potrzebuję materiałów na poziomie podstawowym. Poza tym akurat ja już od dwóch lat sam konstruuję kolumny DIY jednocześnie aktywnie się dokształacając z różnych źródeł. I to w znacznej części z naukowych publikacji, co do których można mieć pretensje do obiektywizmu, a ty mi podajesz link do publikacji o charakterze komercyjnym. Czy naprawdę wierzysz, że Manger podał te informacje w absolutnie bezstronny sposób i nie próbując agitować do swojego produktu ?!

A co do słyszalności fazy to twórca jednego z dwóch najlepszych (na tzw. świecie) programów CAD to projektowania kolumn LspCAD udostępniał na swojej stronie ten sam kawałek muzyki z różnym przebiegiem fazowym. I konkluzja była, że fazy nie słychać. Ale ponieważ audiofilizm jest niezmiernie interdyscyplinarny, można próbować udowadniać różne tezy. Tylko, że ta wydaje się ździebko bardziej niż inne naciągnięta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Pawle,

nieźle udaję, no nie ;)

a tak serio - pisałem już na forum niejeden raz, że jestem audiofilem-humanistą :) chociaż i praktykiem DIY-owy też jestem - mam możliwości, żeby robić sobie różne pomiary i rzeźbić metodą prób i błędów - a głównie błędów :))

a Ty inżynierem jesteś, a ja Ciebie do Ozimka odsyłam - przepraszam, ale nie wiedziałem :)

Rozumiem, że znasz to i inne mądrzejsze rzeczy na wylot. Choć to bliższe fizjologii niż teorii sygnałów.

W związku z tym nie rozumiem jednak dlaczego dziwiłeś się, że ja napisałem, że ucho analizuje fazę w paśmie ok. 500

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.

i nie pisz proszę, że ja czerpię wiedzę z publikacji marketingowych :(

podałem przecież także źródła, których naukowości lub przynajmniej popularnonaukowości nie możesz zaprzeczyć

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.