Skocz do zawartości
IGNORED

Idol - Smiechu warte


mlody2

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie ogladam. Widzialem pare odcinkow tego zenujacego szoł. Teraz spogladam i slycham a ten w dredach mi mowi ze ci z bozej laski finalisci maja zdekonstruowac rynek muzyczny. Ze niby Brodka tez go zdekonstruowala z Oplu. Ja sie pytam, o co tu chodzi?? przeciez to jak oni spiewaja to jakas popierdolka. W kazdym innym Idolu np w USA odpadli by na samym poczatku. Moim zdaniem cienizna. Niech o poziomie tego szow swiadczy nawet to ze tak daleko zaszedl P.Lato albo " paczek" jak ich slyszalem to sie zastanawialem czy ja zle zlysze czy moze ktos manipuluje glosami, bo nie wierze ze tak glusi sa ludzie ktorzy to ogladaja.

 

Na jury szkoda slow;)

 

Boje sie o nasz rynek muzyczny. Przeciez on praktycznie nie istnieje. Wszystko jest mdle, powielane wielokroc. texty pisze Cygan muzyke komponuje "no name" a produkuja to ludzie ktorzy chyba nie maja co z kasa robic.

 

...

 

Wyrgal M.Silski, na sczescie, Oby nie skonczyl jak A. Janosz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Boje sie o nasz rynek muzyczny. Przeciez on praktycznie nie istnieje. Wszystko jest mdle, powielane wielokroc. texty > pisze Cygan muzyke komponuje "no name" a produkuja to ludzie ktorzy chyba nie maja co z kasa robic.

 

A słuchałeś "Ideały" Piotra Bukartyka? Jeśli nie to polecam. Nie wszystko w polskiej muzyce jest mdłe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomektoon

 

 

Oczywscie ze nie wszystko jest mdle. Mam swoich ulubionych wykonawcow o ktorych nigdzie w mediach sie napewno nie uslyszy:). Chodzi mi szczegolnie o to co jest puszczane w radio i w tv. Sieczka jednym slowem. To czym racza nas media to zenada.

 

To co naprawde jest wartosciowe sprzedaje sie w sladowych ilosciach i o tym sie z regoly nie slyszy nigdzie. Chyba ze przypadkiem gdzies.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Kolego, laureaci Idola prezentują świetny poziom, ale tylko w TV w finale.

Chociaż, nagranie Eweliny Flinty z innymi kobitkami na płycie Ladies wyszło ładnie, mogła się pokazać w tak doborowym gronie. Na płycie solowej już trochę gorzej, nie zatrzymała mojego słuchu, tak abym puścił jeszcze raz piosenkę...

Właśnie: co jest do cholery, nie ma talentów, czyżby ostatnia była Górniak (zmarnowany, wielki talent ?)

Brodka, Okupnik, Sistars ?

Myślę, że te Panie powinny zastanowić się, czy powinny śpiewać.

Dla mnie najpiękniej śpiewa Beata Rybotycka z Krakowa i oczywiście KORA, też z Krakowa.

pzdr apasio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apasio -> a Ala Janosz nieudolnie nasladujaca Yvonne Elymann w swiatowym Idolu Ci nie podpasowala??? ;-)

 

Gorniakowa - talent??? Chyba na miare Buffo i Buffona Jozefowicza...podobnie jak i Rybotycka czy Kora - zapusc sobie Przyjacielu np. Msze H-Moll pod Herreweghe i posluchaj glosu Veronique Gens...wtedy zrozumiesz jak bardzo miernoty typu E.Gorniak i jej podobne nie powinny nigdy brac sie za spiewanie.

 

Staram sie tak nie generalizowac, ale przyznaje racje Mlodemu - odtworczosc, nahalnosc i wszechobecnosc gowna, ktore wylewa sie z radia i telewizji sa przerazajace. 10 lat temu bylo lepiej - cos sie dzialo, niech to bedzie zalew muzyki ze Seattle ale zawsze jakas nowa jakosc...w tej chwili to na prawde jest nahalny plastik, ktory ma sie sprzedawac przez 1 sezon :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apasio

 

Jasne, zdarzaja sie dobre piosenki. Ale jest ich tak malo ze gina w natloku tych kiepskich.

 

Najbardziej smieszy mnie lista Top Trendy tak mocno reklamowana na Polsacie. Ze niby tam wystepuja najlepsi wokalisci poprzedniego roku czy cos takiego. Szczerze sie przyznam ze z tej listy znam jeden zespol ( a slucham wiele i prawie wszystko ) Kangaroos, bo sa z Olsztyna.

 

Eh szkoda gadac.

 

Jest mi przykro ze tak rzadko wpada w rece jakas dobra polska plytka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądam "Idola", jak i większości "rozrywkowych" programów telewizyjnych; TV oglądam tylko i wyłącznie "służbowo", w pracy ;-) Ale temat jest ciekawy, bo często zachodzę w głowę i zastanawiam się, jak to jest - w Polsce żyje prawie 40 mln ludzi i ... Co z tego, skoro nie można znaleźć np. 11 (plus rezerwowi ;-) młodych mężczyzn umiejących grać w piłkę nożną i wygrać chociaż mistrzostwa Europy, albo np. czterech kolesi, umiejących grać tak, aby stworzyć rock'n'rollowy zespół znany na całym świecie, jak U2, czy Oasis, albo też jednej pani, która umie śpiewać tak, aby była słynna jak Diana Krall, Cassandra Wilson, czy nawet mizerna - moim zdaniem - Celine Dion...

Ja wiem, że światowa, wielka kariera, to głównie marketing i nakłady na reklamę wielkich wytwórni itp. robienie wody z mózgu potencjalnym fanom/klientom, ale dziwne to zjawisko, i naprawdę nie wiem, co się dzieje, że w Polsce taka "miernota" się zdarza.... I skąd bierze się tego przyczyna? Wiem, wiem... najłatwiej jest narzekać.

Można też oczywiście powiedzieć, że mamy inne osiągnięcia, jak np. olsztyński (o ile się nie mylę ;-) Vader, który jest jedną z najlepszych kapel trash-metalowych na świecie i ma swoich fanów nawet w Japonii, czy też Oscar dla A.P. Kaczmarka (taaa... on mieszka w Kalifornii ;-) Ale - wg mnie - to cały czas "niszowe" i niemal jednorazowe sukcesy...

 

p.s. A pani Okupnik i całego tego wtórnego do bólu chłamu Blue Cafe organicznie nie trawię... Jak można śpiewać, brzmiąc cały czas, jakby ją dusili ?? ;-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

annawroc

 

 

Kangaros

 

No zle napisalem ale i wiadomo o co chodzi. Sa z Olsztyna, wg mnie graja lipnie. Nie podoba mi sie ten styl grania.

 

Reszta doborowego towarzystwa;) buhahaha;)

 

Nominowani do koncertu Top Trendy artyści to :

Delons

Dreamland

Hana

Kangaros

Kulturka

Mosqitoo

Ptaky

Sidney Polak

The Car Is On Fire

Zakopower

Vavamuffin

Żywioły

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam TV, ale jedyne co oglądam to czasami Mezzo i TVN Turbo (Top GEar hehehehe).

I tyle.

Tygodniowo to może z godzinę pod TV spędze:]

 

A idol - heh, z czegostrzeba zyć, a promowanie jest modne więc jest ok,

a wszystkim na zdrowie (tzn na kase;P) wychodzi heh

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej można spotkać się z informacją, że ktoś bardzo mało i tylko wybrane programy ogląda w telewizji, ba ! jest już wielu takich, którzy pozbyli się tego pudła.

To jest bardzo optymistyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> mlody2

>W kazdym innym Idolu np w USA odpadli by na samym poczatku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nasz idol chyba jednak nie jest taki zly :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w TV to raczej sie porzadnej muzyki nie znajdzie. jesli chodzi o radio, ktorego zaczalem ostatni sluchac w aucie to tez jest lipnie. a te wszystkie bandy, np. Kangaros, Ptaky czy Zakopower to totalne gowno. Duzo dzieje sie na scenie offowej. i proponuje powrot do muzyki sprzed lat, np. Połomski, Czerwone Gitary, Skaldowie czy Dąbrowski. moja luba slucha takiej muzyki i bardzo sie wciagnalem.

smiesza mnie te nowe kapeli polskie, ale za to lubie bardzo myslovitz.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jest jeszcze Groniec i Przemyk, tylko One raczej plasują się w drugim planie. Brak sponsorów spowodowany "niebycie trendy" robi swoje ;-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie pamiętam, czy oglądałem kiedyś TopTrendy, ale raczej nie spodziewam się, żeby było tam coś lepszego, niż w innych programach "muzycznych" w TV.

Natomiast oglądałem niedawno fragmenty z festiwalu w Opolu. Jak dla mnie, to nędza. Na palcach jednej ręki policzyłbym występy, które przykuły uwagę. Kora rewelacyjnie zaśpiewała "Madonny" Ewy Demarczyk, Raz Dwa Trzy "Czy te oczy mogą kłamać" Agnieszki Osieckiej. Paweł Kukiz bez rewelacji, ale dość nieźle wykonał "Obławę" Jacka Kaczmarskiego. Bardzo mnie zaskoczyła (pozytywnie) Kayah. Nie lubię tej pani, ale jej występ był naprawdę dobry. Kiedy zapowiedziała swojego typowego "um-cyka" "Testosteron", to już złapałem za pilota, żeby zaraz wyciszyć, a tu pełne zaskoczenie - wykonała to naprawdę bardzo dobrze. Pierwszy raz usłyszałem, że ta piosenka ma tekst, jest o czymś. Jak chce, to potrafi. Tylko po co w takim razie zwykle odwala taką kichę?

Nie pamiętam w tej chwili, czy był jeszcze ktoś, kto zwrócił moją uwagę, ale chyba nie. Pozostali wykonawcy, w najlepszym razie, poprawnie. Niby nie ma do czego się czepić, ale nie chciałbym tego słuchać drugi raz. Blue Cafe - żenada.

 

A co do Idola, to nie zgodziłbym się, że aż tak odstaje od innych krajów. Co prawda nie oglądałem tego programu z innych telewizji, ale kiedyś był program Idol międzynarodowy. Niestety, wtedy Polskę reprezentowała Ala Janosz, która oczywiście nie wyróżniła się na tle innych krajów. Ale byli jeszcze gorsi. Natomiast uważam, że Maciej Silski, Kuba Kęsy, czy Sławek Uniatowski, mieliby spore szanse w tamtym towarzystwie.

Cały ten nasz "Idol" faktycznie nie jest rewelacyjny, ale w innych krajach też chyba wcale nie jest lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yanoosh -> przeciez to jasne po co cala ta kicha...zeby sprzedac. Gwiazdy sa odbiciem gustow narodu.

 

Fr@ntz -> do Groniec nie moge sie przekonac ale Przemyk OK. Tyle, ze to nie jest nadal sztuka przez duze S a i tak wpada juz w nisze...

 

 

A swiatowy idol i wystep Ali Janosz...coz - trzeba by zapytac o zdanie Yvonne Ellimann, ktora w wersji z I.Gillanem i M.Head'em spiewala partie Marii Magdaleny. Po wystepie Ali utwierdzilem sie w przekonaniu, ze to tylko male glupawe beztalencie.

 

Opole - piosenki konkursowe mnie powalily...do tego pamietnego wieczoru raczej powstrzymywalem sie od kateogorycznych osadow ale tego dnia zalaly mnie fekalia z ekranu...szczyty tandety byly 2:

1. M.Kuszynska w stroju 'fali morskiej' plasajaca bezladnie po scenie i mamroczaca cos pod nosem

2. Zakopower - co to q... jest????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qb_1: "...przeciez to jasne po co cala ta kicha...zeby sprzedac. Gwiazdy sa odbiciem gustow narodu..."

 

Niestety, masz rację. Właściwie, to ja wiem, po co ta kicha. Ale tak jakoś mi się napisało w formie pytania. Chyba retorycznego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmm....

 

Smutne jest to w polskiej muzyce że wszystkim sterują grube ryby.

 

Czemu polska (chyba już tylko z nazwy ) fonografia nieudolnie naśladuje najsłabsze i najbardziej plastikowe nurty które dawno już przejadły się nawet w ameryce i wmawiają nam że to jest postęp?

 

Lansowanej na siłę miernocie nie potrafią nawet skomponować przyjemnej i przebojowej piosenki -np. zapomn iany już laureat "drogi do gwiazd" Jarosław Weber.

 

Tym zdecydowanie bardziej zdolnym też widać za bardzo nie potrafią (Piosenek z płyty Alicji Janosz to sam bym się wstydził na jej miejscu zaspiewać) i o zgrozo czemu w takim razie nawet nie pozwolą nawet np. wykonać jakiegoś dobrego covera?

 

Uwarzam ze karzdy gatynek powiniem miec swoje miejsce na rynku i nie powinien byc "tłamszony" przez jakichkolwiek decydentów.

 

Bardzo lubię muzykę stricte rozrywkowa ale na dobym poziomie - sama piosenka, wokalista/ wokalistka o dobrym, mocnym, badź niekiedy oryginalnym głosie, umiejacy/a śpiewać 9nie zawsze to idzie w parze) i piekna aranżacja nie zroboina w 1/2 godz na kompjuterze.

 

Ech, zamiast słuchac radia wolę puścic sobie ostatnia płytę Engelberta Chumperdincka (gwiazda lat 70tych) który mimo ze ma chyba ze 150 lat to i tak nawet teraz śpiewa milion razy lepiej niz cała polska śmietanka list przebojów razem wzietą

 

..no i z akompaniamentem orkiestry symfonicznej :-))) miodzio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ogladalem eliminacje do IDOLA,

ale nie ze względu na wykonawców ale na jury,

to byla przednia zabawa: trzech pojebańców i jeden super pojebaniec,

a wykonawcy? oni sa żalosni, robią z siebie małpy w TV, pewnie zjedliby i gówno przed kamerami,

a finał IDOLA? nic mnie to nie obchodzi-szkoda czasu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam telewizora, to znaczy mam ale podczas burzy ok pół roku temu coś się podziało z anteną dachową i przestał odbierać. Czasem w sprzyjających warunkach działa dwójka i tvn ale jakość odbioru jest daleka od ideału. Więc telewizji nie oglądamy!!! Zauważyłem że jak jestem u kogoś i jest włączony telewizor to jego oglądanie mnie męczy po niedługim czasie. Drażni mnie praktycznie wszystko od stacji komercyjnych po niewiele lepsze stacje rzekomo niekomercyjne które wg poborców abonamentu zapewniają narodowi potężną strawę duchową na najwyższym poziomie -:). Więc co mnie cieszy jest nas coraz więcej !!!

A co do idola - oglądałem może ze dwa odcinki 1 edycji - pamiętam Cygana którego osobowość i styl bycia zupełnie mi nie pasował do wykonywanego zawodu - pomyślałem - relikt minionej epoki próbujący odnaleść się w nowych czasach , panią Zapadlińską czy jak jej tam - wymądrzającą się kobietę choć podobno całkiem niezłą choreografkę i nauczycielkę śpiewu, tego zakompleksionego z dredami co piszę do gazety wyborczej - filozofie na poziomie upalonych nastolatków próbujących coś "mądrze" - "powiedzieć do mikrofonu" i Kubę Wojewódzkiego - no coments. Program wywarł na mnie dość przygnębiające wrażenie.

Niestety , radio też obniżyło znacznie swój poziom o czym zresztą na forum było już wielokrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah ;) Dobry temat. ;)

Kilka słów ode mnie. Idol to dla mnie wiejski kabaret i to pod każdym względem. Poziom młodego narybku mogę zrozumieć. Ostatecznie większość z tych młodych ludzi chce spróbować i to nie jest złe. Mnie najbardziej rajcują "perełki" na miarę "każdy śpiewać może ...". hah ;) Jednak tym mogę wybaczyć naprawdę wiele.

 

Natomiast na określenie "jury" nie znajduję określenia. Cztery "wybitne indywidualności", których poziom erudycji, kultura, perfekcyjna znajomość tematu i doświadczenie wprost rzuca na kolana. Prym wodzi oczywiście Wojewódzki. Komentarze na poziomie buraka spod budki z piwem. Wszystko żeby tylko zaznaczyć swoją obecność.

 

Nie wszystko w TV jest jednak złe. Np. swojego czasu w "Szansie na sukces" Mana gościła Budka Suflera. Wygrała ją młoda, niewielka dziewczyna. To było COŚ ! Na zakończenie śpiewała w duecie z Cugowskim o ile dobrze pamiętam "Cień wielkiej góry" jak równy z równym. Do tego jednak trzeba mieć talet.

 

Witek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witoldx -> o taak, zeby kobieta zaspiewala jak rowny z rownym z cugowskim to musi miec talent. W ogole dziwie sie, ze Herreweghe w 2003 zaprosil A.Scholl'a do nagrania Mszy h-moll, Cugowski by sie nadal :-)))

 

Ale fuckt, ze czasami w szansie na... zdarzaja sie zdolni ludzie, tylko Mann troche przegina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.