Jump to content
IGNORED

Cd NAD polegl :((((( ??

cwirek2432

Recommended Posts

Raczej nie bede grzebac, bo jeshcze jest na gwarancji wiec bede musial zawiesc, tak myslalem ze laser. Na wnetrzach urzadzen tego typu sie nie znam, wiec i tak pewnie nie bede grzebac w srodku :D

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-> cwirek

Jeśli jest jeszcze na gwarancji, to nie grzeb sam, tylko leć do serwisu !! Wnioskuję, iż odtwarzacz nie ma jeszcze roku, a to już bardzp dziwne, żeby tak szybko padał laser. Ja polecam wizytę w serwisie ;-)

p.s. oczywiście, że nie wolno czyścić wodą ;-)

Hidden Content

trochę przerażają mnie takie wątki...

sam mam C542. Już po gwarancji. W czasie gwarancji 3 razy wysyłałem do trimex-u.

Zaczął nie wykrywać płyt a jesli już wykrył to grał 20-30 min.

Za pierwszym coś wyregulowali i to było wszystko. Po powrocie ... po wyłączeniu i włączeniu znów grał z 15 min. i koniec - "NO DISC". Co ciekawe jak postawiłem go z jednego miejsca na drugie załapywał ale na kolejne 15-20 minut grania. Więc wysłałem go ponownie do trimex-u (drugi raz). Wrócił na drugi dzień ze stwierdzeniem że jest sprawny. Po włączeniu stwierdziłem że chyba nawet nie zaglądali do niego, włączyli zobaczyli że gra i do klienta. Jak wrócił do mnie tym razem grał już tylko 5 min. Więc wysłałem ponownie (trzeci raz). Tym razem po wysłaniu zadzwoniłem i powiedziałem, żeby zostawili go włączonego na cały dzień ... na razie do tej pory byłem cierpliwy ... . Wrócił po 5 dniach z wymienionym laserem - jak stwierdzili laser dziwnie się zachowywał ... eeech ... fachowcy. Widać produkcja w Chinach nie za dobrze wychodzi dla produktów NAD-a.

Może posiadacze srebrnej serii mogą spać spokojnie - to akurat produkują w Ameryce.

pozdr

Hidden Content

u mnie też marudził, kupilem z ogłoszenia po paru miesiacach przestał czytać,czyszczenie soczewki za pierwszymi 2 razami pomoglo na jeden dzien,pozniej znowu,a wystarczyło przedmuchać pod soczewka(chyba sie na diodzie kurz nazbierał).

Hidden Content

Sorki, że trochę odbiegam od tematu, ale jeśli chciałbym by ktoś naprawił mojego NAD'a 514 w Krakowie lub w innych rejonach Polski, ale wtedy wysyłkowo to znacie może jakieś adresy serwisów ?

Hidden Content

• 1 year later...

No to i ja się dołączę, wczoraj całkowicie padł mój C 541i, nie chce wczytywać płyt, nawet nie pokazuje "no disc". Po zamknięciu szuflady z płytą lub bez płyty próbuje, próbuje, coś tam w środku przez chwilę pomruczy i nic, na wyświetlaczu cały czas migają niebieskie kreseczki i dupa. Eksploatowany mocno nie był, kupiłem w sierpniu 2002. Dlatego boję się wywalać więcej niż 2000 zł. na cd.

Hidden Content

To chyba jakaś fala wybuchów na słońcu tak nagle powaliła tyle nadów. A mój 502 gra sobie pewnie z 10 rok bez problemu (u mnie 2 lata) i nie boi się konfrontacji z żadnymi marantzami, arcamami czy cecami za dużo większe pieniądze (sam sprawdzałem organoleptycznie - jest po prostu lepszy i tyle).

Hidden Content

jodel

Witam, ja myslę, że to jest po prostu specyfika polskiego serwisu np. magnetofon Diory (13 lat temu), naprawiali mi 6 razy, zanim firma zwróciła mi kase za to dziwactwo ( umowa przewidywała 3 naprawy lub zwrot pieniędzy za nowy sprzęt na gwarancji) , którym był.... Obyło sie jednak po 6 razach i po solidnej awanturze. Firma Diora, po 3 awariach swego dziwoląga zamiast przesłać mi kasę, wysyłała mi raz po raz zawidomienia: Proszę dokonać skutecznej naprawy sprzętu....Bez komentarza....

Kilka lat później w tym samym serwisie dokonywałem naprawy magnetowidu SONY ( serwis sprywatyzowany, naprawia wszystko), magnetowid zleciał z regału zwalony przez 2 "fachowców", którzy kładli mi gładź, po odebraniu "naprawionego" Sony z serwisu, pierdyknął mnie prąd gdy dotknąłem ręką obudowy....Bez komentarza....

1,5 roku temu w tym samym serwisie wymieniałem laser w technics SL-PS 770D, sprzet ch*jowy ale czytał wszystkie płytki oryginalne i nieoryginakne i tyle od niego wymagałem... Po naprawie ledwo co czytał oryginalne i w ogóle nie czytał piratów, po solidnej awanturze, straszeniu sądem i w konsekwencji ponownej naprawie... O dziwo zaczął czytać jak przed naprawą . Okazało sie, że serwisant postanowił zastapić laser philipsa jakimś chińskim gównem, ale policzyć sobie i owszem jak za oryginał. Bez komentarza....

Hidden Content

Nie chcę tworzyc nikomu antyreklamy ale po moich doświadczeniach, przestrzegam przed oddaniem jakiegokolwiek sprzętu w rece firmy : Lublin, Ducat Serwis, ul.Choiny 1.

Hidden Content

Z tymi nadami to roznie bywa nawet ja niczego nie gwarantuje tandeta tam okopna..ogolnie nad oszczedza na czym sie da i pcha mechanizmy cdm z dolnego sortu..jest tu gdzies watek jak piotrek608 meczył sie z nadem dwa tygodnie..w koncu go zwalczył ..przyjechał własiciel ..pograł kilkanascie godzin i cd znowu sie spieprzyło...tandeta i tyle..

Hidden Content

Witam, popatrz tutaj, też walczyłem z kilkoma NAD-ami. Swoim, kolegi i pewnym przysłanym do naprawy. Ogólnie to uparte i tandetne urządzenia chodź grają miło.

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

• 8 months later...

macie rację,nad to tandeta mimo iz dzwięk sympatyczny.minął dokladnie rok jak sie meczę z naprawa mojego cd nad 514,kupilem caly nowy mechanizm z laserem,wyslałem do trimex-u-dystrybutora nad'a i po 4miesiacach stwierdzili ze nie da sie naprawic i odesłali z powrotem.cd pogra troche i nagle na ktoryms kawalku sie zatrzymuje.i co wy na to?w sumie to nie spodziewałem się ze serwis dystrybutora rozłoży ręce...

Hidden Content

arkadius69,

spodziewałeś się autoryzowanego serwisowania 15-letniego klocka? czy też bezawaryjnego działania odtwarzacza CD po tylu latach? daj tę 514-kę jakiemuś magikowi do naprawy (jeśli jesteś z w-wy pisz na PW, dam Ci namiary ;-), a nie szwendaj się po serwisach firmowych, w których naprawia się tylko to, co w obecnej ofercie dystrybutora ;-)

x.

Hidden Content

discomaniac71,

nie chce mi się o tym debatować... chodziło mi o to, że awaria 15-letniego odtwarzacza CD nie jest czymś nadzwyczajnym i nie świadczy źle o producencie czy produkcie, szczególnie jeśli klocek należy do budżetówki, a nie "hajedndu". sam mam ok. 20-letniego Denona DCD-810 z oryginalnym laserem, który czyta wszystko oprócz gazet, ale jesli kiedyś padnie, nie będę ciskał gromów na Denona i mówił, że ich sprzęt jest do niczego... i tyle.

x.

Hidden Content

• Pokaż nowe odpowiedzi
  • Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
    • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
    The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.