Skocz do zawartości
IGNORED

Pytanie do serwisantów i sprzedawców RTV


chkrzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup telewizora CRT 29", 4:3, 100 Hz, za sume do 2500 zl ze stolikiem (niekoniecznie dedykowanym). Wybieram miedzy markami Philips i Panasonic. Obecnie mam Philipsa 21" i chcialbym zmienic na TV tego samego producenta. Mam nawet upatrzony taki model 29PT8639, który z dedykowanym stolikiem moge kupic za 2449zl. Problem polega na tym, ze ostatnio bardzo duzo slysze o wysokiej awaryjnosci telewizorów Philipsa. Przede wszystkim mówi sie o slabej elektronice, która "siada" juz po okresie 1-2 lat. Wy sporo tego sprzetu w swojej pracy sprzedajecie, naprawiacie itd. Chcialbym poznac wasza opinie: dac sobie spokój z Philipsem i przesiasc sie na Panasonica ? Dodam jeszcze, ze dzwiek nie ma znaczenia, poniewaz posiadam zestaw kina domowego. Pozdrawiam serdecznie Krzysztof

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hmm

bierz Panasonic'a

 

U mnie w sklepie na Philips'a jest sporo reklamacji.

 

W mojej rodzinie są 3 TV Philips'a i wszystkie się sypią (mają ok 3 lat)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda. Ja mam żarówkę energoszczędną General Electric Made in Hungary i świeci już 8 lat ;)))

A poważnie wybieraj pomiędzy JVC, SONY, PANASONIKIEM. Philipsa sobie daruj to jest firma najbardziej awaryjna z wszystkich wymienionych, co nie znaczy ze możesz trafić tv Philipsa, który pochodzi 20 lat. Wszystko jest możliwe:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teściowie mieli Philipsa 29". Po 3 latach nie opłaciło się go już naprawiać.

 

Przedtem chodził duży OTAKE. "Wytrzymał" chyba ok.7 lat - ok. Teraz ćwiczą JVC - nie ma jeszcze roku.

Mnie tam nie zachwyca (na swego Thomsona Black Divę 29" nie zamieniłbym się, nie ma mowy. Mój ma naturalniejsze, nieprzesycone kolory i różnicuje czerń, choć nie ma tak głębokiej jak ten JVC.

Ludzie lubią intensywne, przesadzone, "podkręcone" kolory - ja nie. Czerń jest dość mocno głęboka, czym sie ten tv niewątpliwie wyróżnia. cóż z tego, kiedy f-ry ciemnego garnituru zobaczyć się nie da, bo osiągnięty kompromis jest dla mnie zbyt duży. I pod tym względem kineskop Thomsona jest lepszy. Nie wybrałbym JVC. Oczywiście podstrajałem pod mój gust ale uzyskany efekt jest zaledwie poprawny (coś za coś).

Przy intensywnych barwach, czerwień koszulek piłkarzy gryzie się z zielenią murawy boiska. Tworzą się jakby wokół czerwonych koszulek zjawy rozmytej czerwieni, jak kiedyś w ros. odbiornikach.

W sumie JVC teściów nie jest zły, ale ja bym go nie wybrał, bo to przeciętność wizyjna. Co z niezawodnością i trwałością - czas dopiero pokaże. Jakby co - nie omieszkam Państwa poinformować.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JVC to bardzo dobra firma jeśli chodzi o awaryjność i jakośc wykonania TV z jednym zastrzeżeniem trzeba mieć telewizor tej firmy z średniej/wyższej pólki czyli od 3.000 zł w górę, które mają chasis oryginalny JVC lub Toshiby i są składane w Anglii, te tańsze mają chasis daewoo lub samsunga nie wiem gdzie są składane może nawet w Polsce.

Ale jak to się mówi nie ma nic dobrego i taniego, jakość=cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KingKong nic dodać nic ujać w wyższej półce cenowej tv JVC są trudne do przebicia pod względem obrazu

 

jeśli chodzi o niezawodność +29 cali+4:3 to może Loewe

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

wygląda ciekawie i przystępnej cenie

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOEWE to też bardzo dobra firma z tradycjami i wciąż produkuje telewizory w Niemczech w przeciwieństwie np. do Grundiga (Grundig = BEKO Turcja). Nie wiem tylko jak jest z serwisem Loewe w Polsce, jakby coś się działo, choć nie powinno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...witam... jestem posiadaczem Sony 29'' i 21" nie 100 Hz tylko zwykle i mam je juz 6 lat, i co?... i "chodza" bez zarzutu, bez awarii...mimo że kineskopy Made in Slovakia....

...ale ostatnio coś słyszałem, że te sony z przed 5-10 laty to nie to samo co dziś... masówka, firma goni firmę itp.

...to nie jest jakas reklama, ze Sony jest lepsze od innych... napewno sa inne godne uwagi, ale to rzecz gustu...jeden lubi takie kolory inny takie itd.

...i dlatego, trzeba sie dobrze przyjrzec co sie kupuje (a szczegolnie jesli wchodza duze kwoty), lepiej spedzic 5 godzin w sklepie przy zakupie, niż poźniej 10 lat z marnym telewizorem...

...pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->King Kong: zgadzam się z tym,c o napisałeś, że dobrych tv trzeba szukać na średniej i wyższej półce.

Na niższej - budżetowej, marka jakby ma marginalne znaczenie, bo żadna markowa firma nie wysila się, by "pobić" konkurenta dając więcej za tyle samo kasy. Normalka. Najlepiej wtedy zdać się na swój gust.

Stąd chyba nie ma sensu rozmawiać o tanich-budżetowych odbiornikach tv czy czymkolwiek, a przynajmniej nie w tym gronie.

 

Taka ogólna konkluzja ad. tanich tv dotyczy wszystkich marek, a nie tylko JVC, myślę.

Poza tym jakość kineskopów Toshiby nie ulega dyskusji. Wyróżniały się zdecydowanie na plus już grubo ponad 10 lat temu kiedy je pierwszy raz zobaczyłem.

 

Masz rację, "...nie ma nic dobrego i taniego, jakość=cena".

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze a'propos Philipsow.

 

Wiekszosc telewizorow Philipsa do 29 cali i spora czesc 32-calowych panoram jest wytwarzana w Polsce w Kwidzynie.

 

Pare miesiecy temu Philips sprzedal cala swoja fabryke firmie Jabil Circuit, ktora jest doslownie za plotem i caly czas wytwarzala plyty bazowe dla Philipsa. Wciaz jednak skladaja Philipsowi telewizory, chociaz stopniowo coraz mniej. Philips placi nawet Jabilowi kary za zmniejszanie zamowien w juz podpisanych kontraktach, zdaje sie ze 200 000 telewizorow mniej do konca roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem TV jvc kupiony jeszcze w BALTONIE za zielone u mnie chodził 12 lat, niejeden nowy przy nim wysiadał pod wzgledem obrazu.Wzioł go jeszcze kumpel dalej go uzytkuje i jest zadowolony.Wymieniłem go na JVC 32D25

dwa lata temu-najwyzsza połka.Teraz po obnizce kosztuje 5999,ale w ciemno warto dac tą kase.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne...naprawdę dziwne że wszyscy piszą o takiej awaryjności Philipsa... ja kupiłem niedawno nowego własnie Philipsa... poprzedni chodzi od 14 lat BEZ AWARII...!!! drugi juz koło 8 lat z jedna malutka naprawą... kumpel ma panorame Philipsa chyba od 10 lat i też śmiga bez awarii, sasiad tez ma Philipsa(bez awarii chba z 5 lat)... mam wymieniać dalej wszystkich znajomych którzy maja Philipsy...???

 

fakt kaktem ze juz się nie robi takich TV jak kiedyś ale chyba lekka przesada z ich awaryjnością... a może po prostu mieliście pecha przy kupnie i trafiliście na trefne modele.........??? sam nie wiem...

 

w każdym razie mozna się w ten sposób wypowiedzieć o każdej firmie.........!!!

 

co do Panasonica to z kolei ja moge powiedziec że firma do d... bo sie psują ich TV... przed kupnem tego 14 letniego hilipsa był własnie Panas... jakies 3 tygodnie-pierwsza awaria. po naprawie może miesiąc-druga, po chyba kolejnych dwóch nastepna... w końcu wymiana na Philipsa i koniec problemów...;)

mój wujek miał podobne problemy z Panasem i wymienił w końcu na Sony...

 

więc może sznowni serwisanci omówcie od razu inne firmy co do awaryjności...za co szczerze dziękuję z góry...;)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat bardzo glupi co sie szybko psuje. Otoz psuje sie wszystko tak samo nie ma reguly, komus sie zepsul Panasonic po 3 tygodniach to od razu pisze ze Panasonci sa do dupy. Razem z kolega kiedys okolo 10 lat temu kupilismy w tym samym sklepie 2 takie same telewizory (Samsung) jemu wysiadl po 2 latach a moj dziala do dnia dzisiejeszego. I jaki z tego moral.......żaden.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie... jak coś ma się zepsuć to i tak się zepsuje niezależnie od tego czy jest to Tv za 3000 czy wzmacniacz za 50 000.........;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziekuje za Wasze opinie. Kupilem Panasonica TX29PM11P i ....po kilku dniach (poniewaz mialem taka mozliwosc) wymienilem na Philipsa 29PT8639 z dedykowanym stolikiem. Udalo mi sie kupic w promocji ten zestaw za 2249. Nie bede sie rozwodzil, ale w Panasonicu nie zadowalala mnie jakosc obrazu. Wiem, wiem to najnizszy model Panasonica 29", 100 Hz, 4:3. Powiem tylko ze mial taka bardzo dziwna "slaba" biel i dopiero przy nastawach kontrastu oraz jasnosci na okolo 80 % jakosc obrazu byla prawie zadowalajaca. Troche za wysokie chyba te nastawy jak na nowy tv ? Dodatkowo wystepowal bardzo wyrazny blad geometrii obrazu w prawym górnym rogu ekranu, chociaz ten mankament udalo mi sie wyeliminowac w service mode. Ostatecznie wymienilem na Philipsa i jak na razie jest ok. Mysle, ze tak jak ktos tutaj napisal - nie ma reguly. Psuja sie tv Philipsa, Panasonica , Sony itd.itd. A mi poza wyzsza jakoscia obrazu podoba sie niepowtarzalna stylistyka produktów Philipsa. Jak by nie patrzec tv to spory mebelek :-) Pozdrawiam - Krzychu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym Panasonicu biel nie jest bielą - zupełnie niezrozumiała jest wysoka pozycja tych TV w różnych rankingach....Obraz Philipsa, a nawet LG jest o nieeeeebo bardziej naturalny - tam przynajmniej biel jest bielą a czerń czernią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i właśnie dlatego nie rozumiem dlaczego wszyscy tak zachwalają "naturalność" Panasonica........????? gdzie się nie czyta czegoś na ten temat to tylko Panas...i Panas... a może to zmowa sprzedawców.......????????????...;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt się nie wypowie na ten temat po moim poprzednim wpisie...??? hehehe... więc jak to rozumieć...???

jednak ... zmowa sprzadawów czy co...??? Panas ponad wszystko...??? czy rzeczywiście...??? czy naprawdę TYLKO Panas tak jak sie wszędzie czyta...??? oj... coś mi to... śmierdzi "sztuczną reklamą"........................!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja w 1998 roku kupiłem 29" 100hz Philipsa, na tamte czasy jeden z lepszych telewizorów i cholernie drogi. Obraz żyleta, kolory soczyste, sam miód. Oglądanie to była czysta przyjemność. Niestety dwa miesiące po gwarancji zaczął wysiadać kinol, obraz robił sie czerwony, zaczynał mrugać i potem tv sam się wyłączał. Serwis Philipsa oczywiście chciał wymieniać kineskop za kwote 2200zł. Więc cóż było robić, trzeba było szukać nowego tv. Pół roku spędziłem na oglądaniu w sklepach, śledzeniu testów i opinii. Ja chciałem znów Philipsa ale wszyscy mi mówili "bierz Panasonica, rewelacja, to nr jeden w europie i całkowicie bezawaryjny sprzęt". No to kupiłem 32PG50, wtedy najwyższa półka Panasonica. Jak mi go przywieźli to sie rozczarowałem. Boże tragedia w porównaniu z Philipsem. Kontrast na max a tu chciałoby sie jeszcze, żeby na nocnych scenach coś było widać to jasność na ponad połowe, ten układ AI to sobie w dupe można wsadzić, kolory też takie sobie. Jednym słowem kaszana. Geometria też do bani. Żeby tego było mało to trafo ćwierkało (potem sie dowiedziałem że te modele tak mają) Żeby ten tv chodził w miarę przyzwoicie to trzeba poświęcić jedną noc na regulacje w service mode 1 i 2. Ostatecznie tak wyregulowałem tv że obraz jest praktycznie jak na Philipsie. W niedalekiej przyszłości chcę kupić plazmę, ale na pewno nie będzie to Panasonic. Przez przypadek znalazłem serwis (Grundiga zresztą) i gość podratował i Philipsiaka i już ponad rok telewizorek działa bez problemu i obraz dalej żyleta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Patrząc na obecną ofertę TV CRT 16:9 i chcąc kupić bardziej zaawansowany odbiornik, to:

- Panasonic w odróżnieniu do Philipsa nie ma nic do zaoferowania (przynajmniej w Polsce).

- Thomson powoli wycofuje się z rynku i mając szczęście można trafić na coś bardzo ciekawego.

- LG nie ma chyba nic.

- Samsung i jego SLIM jest kontrowersyjny, chociaż gdzieś wyczytałem że w najnowszych egzemplarzach poprawili choroby wieku dziecięcego czyli np złą geometrię (ale czy to prawda ?).

- Sony - nic.

- JVC - chyba ok, ale tylko flagowy trochę drogi model 32P40, bo tańszy 32x5 ma kontowersyjny obraz.

- Loewe - tańsze niż kiedyś, ale i tak drogie.

Jeszcze do tego zacząć się przejmować awaryjnością, "bo komuś się popsuło", to można nic nie kupić ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.