Skocz do zawartości
IGNORED

sluchawki - przeglad


ram

Rekomendowane odpowiedzi

ten temat czesto sie pojawia, wiec pewnie to sie komus przyda

mialem ostatnio okazje przez kilka godzin przesluchac nastepujace sluchawki

PX100

PX200

Porta Pro

sluchane byly z Panasonic SL-CT 710

 

oraz

 

HD650

HD580

BD990

AKG nie pamietam modelu

 

tu niestety sluchalem BEZPOSREDNIO z CD bez wzmacniacza. Wiec bedzie to mniej wiarygodne

 

Wiec od poczatku:

PX100 - graja ladnie, ale bez zachwytu. Dół sie rozlewa. Gora lekko przytlumiona.

PX200 - rewelacja !!! biorac pod uwage, ze to sluchawki "przenosne" i za ca. 200 pln. to nie mam pytan i to nie dlatego, ze sam takie mam. Ale wlasnie dlatego je mam. W tej grupie bezkonkurencyjne.

PortaPro - WIELKI ZAWOD (albo sluchawki byly uszkodzone)!!! Gora, srodek ladnie. Ale caly dół to jak z Walkmana z bazaru. Buczy !! rozlewa sie !! porazka !! widzialem w nich konkurenta PX200, ale strasznie sie rozczarowalem.

 

Z grupy "powaznych" sluchawek:

HD650 - dla masochistow ;)) albo dla ludzi, ktorzy obrazy ogladaja pod mikroskopem. Potwornie detaliczne, dla mnie az za bardzo. Wg. mnie aż za dobre ;)) malo przyjemne. cena 350eur (1400pln)

HD580 - w cenie ok. 170eur (ok. 680pln) to moj typ. bardzo przyjemne, detaliczne, dokladne, ale nie meczace.

BD990 - inny typ dzwieku niz HD, cieplejsze. Takze bardzo przyjemne. Wg. mnie konkurent HD580.

AKG??? - modelu nie pamietam. cena 180eur(ca 700pln). Mnie sie nie podobaly. Nic wiekszego nie moge im zarzucic, ale jakos malo "miodne" byly. takie bez uczucia, bez wyrazu, beznamietne.

 

PODKRESLAM, drugi odsluch byl bezposrednio z CD. Wiec jest duzo mniej wiarygodny w stosunku do pierwszego. Oba sa bardzo subiektywne ;))) (hehehe a jakie mialyby byc)

 

Sluchalem glownie Loreena McKennit "The Visit". Pyta reprezentuje piekny wokal (Bog musi byc kobieta i miec glos Loreeny McKennit :), piekny bas, gitara no i oczywiscie harfa. Nie zmienialem plyt zeby wszystkie sluchawki odtwarzaly to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Twoje rezultaty moga byc nieco zludne dla tych ktorzy nie znaja ww sluchawek. Mam dwie uwagi: po 1 HD 650 potrzebuja dobrego wzmaka sluchawkowego nie nadaja sie do kazdego typu muzyki znacznie lepsze od nich jak i od HD 580 sa HD 600. Po 2: Koss Porta Pro bije na glowe wszystkie wymienione wczesniej sluchawki w swojej grupie porownawczej a egzemplarz ktory miales byl po prostu uszkodzony. Na tym forum wielu z nas uzywa Porta Pro - zapytaj o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam KTX Pro1, ale to praktycznie te same słuchawki co PortaPro tylko w innej oprawie.

Fakt są trochę przyciemnione, ale są optymalizowane pod tańsze źródła, które często grają za ostro i mają problemy z basem (tu lekko podbite). Całość się zazwyczaj ładnie kompensuje. W swojej klasie uważam je za wybitne.

 

Bardzo przyjemna ciepła barwa i niezła przestrzeń (tak!). Lepsza niż w dwa razy droższych UR-40. Przyczynia się do tego pewnie też to,że są otwarte, a nie półotwarte. UR-40 bliżej do konstrukcji zamniętych niż otwartych. Za to są może bardziej neutralne (chłodniejsze) i bardziej szczegółowe niż KTX Pro1.

Preferuje albo jedne albo drugie w zależności od muzyki.

 

No jak już się tak rozpisuje to mogę jeszcze dodać,że oba modele KOSSa są baaardzo wygodne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.