Jump to content
IGNORED

Jaki tylny głośnik do 6.1?


adamgdansk

Recommended Posts

mam sprzęcik Denona i komplet 5.1 Wharfedale. Chcę dokupić tylny centralny. Mam dwie opcje:

1) kupuję do tyłu 1 identyczny głosnik jak centralny przód i mam 6.1

2) kupuję w zestawie 2 dodatkowe małe głośniki Wharfedale (8.1 - 8.2) i mam 6.1 z zapasem na 7.1 gdzieś - kiedyś - w odległej galaktyce)

 

co byście wybrali?

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Głośniki centralne jak wiadomo nie mają przeważnie najlepszych charakterystyk kierunkowych (układ poziomy) i o ile z przodu jest to przynajmniej częściowo uzasadnione względami użytkowymi ... to z tyłu raczej nie ;-) Poza tym częto mają większy potencjał niz głośniki surround co na "tylnym centralnym" jest raczej niepotrzebne ... (cały czas piszę "przeważnie" bo nie znam tych konkretnie modeli głośników ... nie wiem jaki jest ich układ ...)

Z drugiej strony zakup 2 głośników dedykowanych do surround "kolumn" moze być najlepszym rozwiązaniem i niekoniecznie musi oznaczać schowanie tego drugiego do szafy ... Biorąc pod uwagę, że obciążenie tylnych/tylnego kanału surround jest w przeważającej ilości wypadków minimalne można spróbować użyć obu głośników podpiętych do tego samego kanału wzmacniacza - będziesz miał nadal "tylko" ;-) 6.1 ale na 7 głośnikach (+sub) ... teoretycznie pozwoli to nawet na lepsze - bardziej rozproszone nagłośnienie "tyłu" ... Oczywiście jeśli głośniki te nie mają jakiejś drastycznie niskiej oporności czy bardzo trudnej (dla wzmacniacza) charakterystyki ... ale myślę, ze w praktyce wszystkie realnie 8 ohmowe i pewnie większośc 6 ohmowych spokojnie tutaj spełni swoją rolę ... w końcu raczej w tych kanałach nie ma niskich tonów i duzych natężeń dźwięku ...no chyba, ze zamierzasz nagminnie uzywać trybu dsp "6 stereo" ;-))

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites
Guest Przemski

(Konto usunięte)

Słuchałem przez kilkaset godzin pary Diamond 8.2 jako tylne wraz z drugą parą 8.2 jako boczne i konfiguracja taka dostarczyła wiele pozytywnych wrażeń. Sugerowałbym zakup właśnie identycznych głośników (lub głośnika) jakie pracują jako boczne. Na forum już na ten temat dyskutowano i większość osób o ile dobrze pamiętam stanęła za tradycyjnym monitorem jako tylny centralny, mało tego, nawet jako przedni centralny pojawiły się głosy za monitorem, dla idealnej rownówagi tonalnej, mnie takie rozwiązanie jak najbardziej odpowiada.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.