Jump to content
IGNORED

AUDIOFIL - czy to powód do chwały ?

darko

Recommended Posts

chodzi mi o ten wyraz AUDIOFIL , tak po cichu zastanawiałem się nad jego genezą (jak powstał) i nasuwają mi się dość kuriozalne wnioski:

po pierwsze wyrazy kończące się na ...fil -pedofil ,zoofil , nekrofil -a feee -prokurator się kłania !

może ktoś zna więcej wyrazów kończących się na ..fil ?

po drugie kto się odważył na cos takiego ? - jakaś złośliwa , wściekła , zdeterminowana żona ?

po trzecie - ciekaw jestem opinii na ten temat od ludzi zajmujących się sprawami językowymi - oczywiscie miałem na myśli panie polonistki .

filomaci i filareci (nie matofile i aretofile) miłowali wiedzę (poznanie) i cnoty. Bibliofile kochają książki, natomiast eozynofile i bazofile to granulocyty (rodzaj białych krwinek) barwiące się histologicznie barwnikami kwaśnymi (np. eozyną) lub barwnikami zasadowymi (basis - zasada), czyli w przenośni miłujące te barwniki. A niektórzy audiofile chadzają do filharmonii, mogą też być filantopami... chyba nie ma twardej zasady, kiedy fil jest na końcu, a kiedy na początku :-)

Może nie będę dalej wyjaśniał genezy słowa audiofil bo robicie to lepiej ale odpowiem w temacie, czy to powód do chwały? Można to tak postrzegać ale chyba tylko będąc wśród innych zakręconych. Pytałem kiedyś niezrzeszonych ale będącychw temacie kolegów i koleżanek z czym kojarzy im się to słowo a odpowiedź była prawie zawsze jedna i choć krótka mówi wiele: Biedny człowiek.

no a co ma powiedzieć meloman?

może powinien stać się melofilem albo muzofilem???

w każdym razie audiofil jeśli nie ma w sobie muzykoluba, melomana, rockfana (itd) to żaden powód do dumy!

Ale to zupełnie inna sprawa na inny wątek, który nieraz burzliwie się kotłował na tym forum...

muzyka łagodzi obyczaje

Guest

(Konto usunięte)

>namelessclub

>i względnie "normalnych"

>

>kablo-

>audio-

dlaczego tylko"względnie normalnych"

kablofil - miłośnik przewodów , to taki elektryk z zamiłowania :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.