Skocz do zawartości
IGNORED

jaki wzmacniacz do 600 zł ??


ZbojMadej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Moje pytanie jest takie jak w temacie, zamierzam sobie złożyć zestaw do słuchania raczej ciężkiej muzy i zastanwiam się nad tym jaki wzmacniacz będzie do tego odpowiedni, oczywiście w granicy cenowej do 600 zł. Jest tego sporo na allegro, ale nie chce wywalic kasy w błoty. Słyszałem, że Pioneer A400x byłby dobry do słuchania takiej muzy, ale starsznie trudno jest go dostać. Może polecicie mi jakieś inne wzmaki, będę wdzieczny?!?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbóju Madeju, jako że piszesz o 400x znaczy się odrobiłeś lekcje, użyłeś wyszukiwarki, chwała ci za to. Przechodząc do meritum:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - poczytaj, przeszukaj na forum, było

o tym też można poczytać:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pioneera znajdziesz tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego cytuska to widziałem go na allegro, ale to chyba strasznie stara maszyna i rzeczywiście ktoś go polecał na forum, A400x też widziałem na hi-fi i spróbuje się skontaktowac z tym gościem zobaczymy za ile bedzie chciał go sprzedać. Co do Reloopa, to powiem szczerze, że pierwszy raz słysze o tej firmie, nowy Ha-200 kosztuje cos ponad 700 więc nie wiem czy jest sens kupowac go za 600. Zastanwiałem się też nad Yamahą oczyiście używaną i jakimiś innymi modelami Pioneera względnie Denona, da się coś wymyslić do 600 stówek z tych marek??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denony szczególnie nieco starsze warto. Pioneera w tym zakresie cen nie warto, tylko niektóre modele są godne uwagi. Z reguły bywaja droższe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem przyjemnosc odsluchac tego reloopa z jakimis malymi podstawkowymi RLS'ami i gralo to bardzo ladnie, dynamika i niskie tony ciekawsze niz w moim A500. A jako ze ma 120w/kanal to mysle ze z wiekszymi kolumnami naprawde swietnie gralby ciezsza muze. Wydaje mi sie ze warto doplacic 100 zeta i miec nowy sprzet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver mógłbyś podac o jakie modele dokładnie chodzi?? i co jest z tymi pioneerami nie tak?? Co do Reloopa wszytsko fajnie, cenka, parametry, to co ludzie piszą, ale kolor tylko srebrny:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbój kup sobie denona PMA 860, 1060, 980 albo 1080 i będziesz zadowolony na 100 %. Tanio kupiłem nową Kodę KD-261, ale ona do mnie jedzie dopiero, więc w czwartek pewnie wstępnie (nie wygrzaną) porównam ją z Denonem PMA-1080R. Polecam Ci też Kenwooda KA-5050R. Jest duży, ciężki nieźle wykonany i gra nieźle choć powolniej i cieplej od Denona PMA-1080. Jest też mniej szczegółowy, ale jak masz bardzo jasne kolumny to daje ciepły i potężny dźwięk, nie za szczegółowy ale całkiem ładnie przestrzenny i nie męczący.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem orientuje się.

Za PMA-1080R dałem 600 zł + 40 za pilota (ale była to duża okazja)

Inne zależnie od stanu. Za wymuskane PMA 980 z pilotem chcieli 700 zł na Allegro. Na Wolumenie widziałem porysowany i bez pilota za chyba 490 zł.

PMA-880 widziałem w złym stanie optycznym (mocno porysowana góra i rysa na panelu przednim, brudny) ale w 100 % oryginał w środku i sprawny, bez pilota za 300 zł.

Za PMA 860 tydzień temu gość chciał coś ok 450-460 zł ale nie wiem co miał w środku i był w niezłym stanie optyczny.

Za PMA-1060 chciano ode mnie chyba 700 zł, już nie pamiętam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za całkiem ładnego Denona PMA-725 gość chciał 350 zł. Może to nie PMA-925 polecany przez McGyvera ale całkiem tani...

Poczekaj może parę dni to tą Kodę przetestuję. Jak poszukasz to dostaniesz prawie nową za 350-400 zł a taką lekko porysowaną nawet taniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oka nie zamierzam się spieszyć, na allegro raczej nie ma tego o czym pisaliście, przejde się jeszcze po komisach, jak kupic to coś dobrego. A jak się to tego mają wzmaki yamahy np ax490??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o yamaha ax590 i ile to jest w tej chwili warte, wizualnie sprzet prezentuje sie dobrze i czytałem o nim w sumie pozytywne opinie??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koda jest na allegro za 270 i brak chetnych, jaro zobaczymy jakie będziesz miał wrażenia po odsłuchu, cena za ten wzmak jest bardzo atrakcyjna:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbój ta Koda na Allegro jest od tego bufona ze Szczecina co przerwał aukcję na minutę przed końcem. Mam już swoja Kodę w domu. Na pierwszy rzut ucha jest naprawdę niezła. Jak się wygrzeje to podziele się opiniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbój więc na szybko wrażenia z pierwszych 30 min odsłuchu Kodu. Pierwsze co to przez chwilę smród lakieru z nowego trafa ;) Później już normalnie zachowywał się.

W stosunku do PMA-1080 wydaje mi się nieco jaśniejsza i z lepszą stereofonią. Wynikać to może z innego chrakteru basu. Jest szybki, mocny ale nie ma tyle "masy" i ilości co w Denonie. Wydaje mi się jednak, że z minuty na minutę rośnie masa basu. Więc jak się wygrzeje to powinno być dobrze. Jak na tą chwilę takiego np Marantza PM-66SE bije na głowę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dalsze uwagi co do Kody:

- za tą cenę uważam, że jest rewelacyjna,

- bas powoli nabiera masy (gra cały czas podłączona pod telewizor jako źródło, bo żona filmy ogląda) ale czuć zmianę na lepsze,

- odmówiło mi wspólpracy moje ukochane źródełko :( po przeprowadzonej z nim rozmowie postanowiło wspólpracować dalej, pod warunkiem, że pogada jeszcze wcześniej z McGyverem ;) Cóż skoro musi niech mu i tak będzie. Dlatego nie ocenię obiektywnie Kody przez najbliższy czas,

- pozytywnie o tym wzmaku świadczy to, że zmiana źródła na gorsze (pożyczyłem od szwagierki moje dawne CD Kenwooda DP-5040) dała natychmiastową reakcję w postaci zamulonego i mało szczegółowego dźwięku, przy okazji przekonałem się jak dobrym źródłem jest "grzebany" Marantz. Nawet moja żona, która generalnie nie zwaraca uwagi na to jak sprzęt gra, po przejściu na Kenwooda zauważyła "Ten dźwięk nie ma klasy"...

Generalnie Koda to całkiem przyzwoity wzmak i w dodatku bardzo mocny. Zobaczymy jak zagra jak dojrzeje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie sie robi:) czyli Kody nie należy skreslać. Byłem dziś w komisie i nic nie było ciekawego, jakieś soniaki i technicsy, na allegro tez nie ma nic ciekawego, gdzie by tu jeszcze poszukac?!?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem tu o Kodzie i tu skończę o niej.

Więc żony nie ma w domu, piękny dzień więc sąsiadów za ścianą też nie ma. Ja siedzę w chałupie bo muszę więc włączyłem zestaw, wrzyciłem rockową rąbankę i ognia. Radiator zrobił się czerwony to lekko przyciszyłem właczyłem inną muzę i oceniam. Co mi wyszło:

na plus:

- ładna, prosta stylistyka, bez zbędnych przycisków, regulacji i bajerów.

- budowa czołgu, pancerna i prosta,

- bardzo duża moc,

- świetna stereofonia, duża przeźroczystość, szybki mocny i potęzny bas (bez podbarwienia tego pasma)

- rewelacyjny stosunek jakość/cena.

na minus:

- brak pilota,

- potencjometr głóśności ma taką charakterystykę, że wzmak gra albo bardzo cichutko albo zaraz dość głośno, ciężko w sumie trafić w takie przejściowe położenie - może to wina gwałtownego przyrostu mocy?

- w tej wersji jaką mam (to jest KD-261 robine dla Conrada) brzydkie gałki,

- lubi raczej troszkę głośniej zagrać.

 

Generalnie jak za 300 zł (nowy wzmak w pudełku!!!!) to jest rewelacja! Lubi i jazz i ostrego rocka (jak trzeba to przyp... aż obrazki spadają) a jak trzeba to pięknie snuje spokojną muzykę.

Polecam w 200 %!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyjanpoan ten wzmak w Polpaku kosztuje 950 zł i ma logo "koda". Ja kupiłem jego wersję robioną dla niemieckiego Conrada, na Allegro, nową za 300 zł. Różni się kształtem gałek i brakiem loga producenta. Obejrzałem karton, nie ma na nim miejsca produkcji.

W niemieckim Conradzie kosztuje ten wzmacniacz 129 Euro (czyli poniżej 600 zł :) )

Poza tym sprzedają tam wzmacniacz dzielony KD233 + KD269 (łącznie 229 Euro) 2x125 W przy 8 Ohm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-5574-100005828 1170270938_thumb.jpg

post-5574-100005829 1170270937_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super, a można wiedzieć od kogo kupiłeś i czy ta osoba sprowadza takie megabudżetowe klocki ? narazie tylko badam teren i zbieram informacje ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.