Skocz do zawartości
IGNORED

jaki wzmacniacz do 600 zł ??


ZbojMadej

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba miał jeden przypadkowo. Mój miał jedną wadę - ktoś otwierał paczkę nożem i zarysował górną obudowę rysą na 3-4 cm . Dlatego pewnie został wysprzedany. Poza tym całkowicie dziewiczy. Jak go włączyłem to śmierdział jeszcze przez 15-20 min lakierem izolacyjnym z trafa i płytek. Czyli nie grał nic a nic. Zero kurzu w środku, słowem dziewica. Ryskę zamalowałem farbką modelarską, wypolerowałem i nie ma śladu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, temat ciekawy, a pytanie do Ciebie, może i głupie... wymieniłbyś pm4000 na pm 50? ma to sens, borąc pod uwagę jakośc dzwięku? Co inni sądzą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pm 4000 to chyba nikt tutaj nic dobrego nie napisał, powiem szczerze, nie słyszałem ani jednego ani drugie sprzetu, szukam czegos co fajnie by grało np. Dave Matthews Band bo słucham sobie własnie ostaniego lp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....na allegro ,jeżeli bardzo mi zależy żeby wygrać licytację to 30 sek. przed końcem całość podbijam dosyć wysoko powiedzmy o 70 zł i zanim goście dojrzeją to już jest moje. Tak teraz zrobiłem jak kupowałem CD minuta przed końcem cena była 175zł podbiłem na 260( taki ustaliem sobie budżet, z tym że gościu chyba miał taką samą taktykę ) suma końcowa wyszła 222,50zł i CD jest mój. To jest jak w brydżu musi być kontra ....chyba że nastąpi rekontra ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem specjalistą, ale ostatnio kupiłem na allegro wzmacniacz sony ta-fe310r-2x80w 4-16ohm (tzn zamowiłem ta-fe300r, ale koles sie pomylił i wysłał mi ta-fe310r) i dla mnie po prostu rewelacja, słucham amerykańskiego hip-hopu, techno, basy naprawde świetne i góra też wporzadku, ja za moj dałem 300zł(używany ale w stanie b.dobrym i z pilotem) a ten ktory mi przysłano widziałem na ebayu za 115 euro czyli około 460zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony chodzą w takich cenach, mieszkam w Białymstoku i tak naprawdę to w komisach właściwie można tylko kupić wzmaki tej firmy, ale o nich raczej nikt pochlebnie sie nie wyraża, poza moim bratem :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś, po tygodniu grania na Kodzie podpiąłem Denona PMA-1080. Zrobiłem to dlatego, że akceptuje nominalnie 4 Ohmy a chciałem troszkę śmielej przywalić w moje DIY kolumny na Heco. Podpiąłem, odpaliłem i jakie wrażenia Koda vs Denon:

- bas - Denon ma zdecydowanie potężniejszy bas, niżej schodzący ale taki jakby za wolny troszkę, Koda ma mniej basu ale jest on bardziej sprężysty, szybki, nie podbity,

- średnie i wysokie - tu remis ze wzkazaniem na Kodę. Daje więcej przestrzeni, jest troszkę bardziej szczegółowa.

Do wokali i jazzu polecam Kodę do ciężkiego rocka, techno, metalu - raczej Denona.

A, Denon trochę mniej grzeje się na 4 Ohmach.

 

Generalnie przez głupie eksperymenty mam problem, bo nie wiem co dalej zrobić. Czy tuningować Kodę czy Denona, a może sprzedać oba i pogodzić je czymś innym :) Koda gra lżej i jaśniej, Denon potężniej i bardziej basowo. I patrząc po potencjometrze to nie wiem czy czasem Koda nie jest ciut mocniejsza.

Kerikawon twierdzi, że wymiana kondów w Kodzie daje większą klasę dźwięku. Hmmm osiołkowi w żłobie dano.

 

Niezależnie od wyników Koda to wyśmienity wzmak nie tylko za 300 zł ale i za dużo więcej nie przyniesie ujmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja równiez mieszkam w BIAŁYMSTOKU i ostatnio widziałem w komisie na ul. Legionowej wzmacniacz firmy NAKAMICHI, tylko nie paniętam modelu i ceny.

A na ALLEGRO był pare dni temu RELOOP HA 200 za 400 zł.

 

Zobacz jeszcze to.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reloop i owszem fajny wzmak z tego co czytałem i słyszałem, ale jeden minus jest srebrny, nie cche mi sie potem szukac komponentów tym kolorze, co do drugiej propozycji, to mamy ten sam problem plus wiek sprzętu, mimo wszytsko dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co o nim sądzicie za taką cenę, jaro juz pi podrzucił ten link, może discomaniak cos ciekawego powie na temat tego wzmaka???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie uwierzysz ale jesli sluchasz raczej ciezkiej muzy, zalezy ci na mocnym, szybkim i sprecyzowanym basie, czystej i mocnej gorze a poza tym na czystosci dzwieku i niesamowitej dynamice to poszukaj diory ws 704. Mialem podobny dylemat co Ty.Chcialem kupic dobry wzmak do 600 zl. Testowalem u siebie w domu technicsy, pioneery, na sony gralem wiele lat. Nic nie moglo mnie usatysfakcjonowac.Po pólrocznym szukaniu nastawilem sie na denona 860 ale akurat w zaprzyjaznionym komisie nic takiego nie bylo. Pewnego dnia zobaczylem tam diore i wzialem sobie ja na odsluch bardziej dla zdobycia wiekszego doswiadczenia niz dla kupienia i zostawla u mnie. Klasa dzwieku naprawde duza, niesamowita dynamika. Moj kumpel wmarcinw wlasnie kupowal diY u Mac Gywera( swoja droga rewelacyjne) i sluchalismy ich na jakims rotelu.Modelu nie znam ale kloc byl duzy i za bardzo glosniki nie przystaly mu do gustu.Brakowalo im kopa. Po konsultacji z Mac Gywerem zakupilem owa diore i podpielismy ja pod te diy.Wtedy nabraly dynamiki i mocy. Efekt- kolumny kupione przez kumpla, ja mam diore i jestem bardzo zadowolony.Treaz kumpel kkupil marantza pm 68- moc 95 W na kanal- 13 kg wagi. Gra pieknie.Cieplo, nie podbarwia, bardzo szczególowy ale i mi kumlowi wydaje sie ze diora ma wiecej dynamiki. Nie twierdze, ze diora jest lepsza ale ma naprawde kopa.Potrafi zagrac liniowo na directie i kopnac na wlaczonych potencjometrach. ja diore kupilem za 370 i warta byla tej ceny.Na bank jej juz nie sprzedam. I nie mysl ze ni potrafi zagrac czegos spokojnego i szczegolowego. jak bedziesz mial okazje to ja przetestuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z ta moca to przesadzil gosc. Wzmak ma 80 W na kanal na 8 Ohm w sinusie.Dokladne dane techniczne znajdziesz tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Podobno prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym jak kończy;) Więc ja zakonczyłem swoje poszukiwania wzmaka na Marantzu pm 68, który aktualnie znajduje się u McGyver-a. Nie widziałem go jeszcze, ale według Adama jest w stanie bardzo dobrym, powinienem go mieć w domu za jakiś tydzien i po osłuchaniu opisze wrażenia. Wzmak kosztował troszke więcej niż 600 zł, ale mam nadzieję, że się to opłaci, tym bardziej, że będzie tuningowany. Najprawdopodobniej będzie gral z tuningowanym CD Marantz PMD 302 i zobaczymy jak to wszytsko wypadnie razem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Pierwsze wrażenie po odsłuchaniu są bardzo pozytywne. Dzwięk jest bardzo szczegółowy i ciepły, nie zauważyłem też braku dynamiki, ogólnie jestem bardzo zadowolony. Warto było poszerzyć budżet:)). Nie wiem co dokladnie zmieniał Adam we wzmaku i cd, nie wiem jak grały przed modyfikacją, ale teraz grają świetnie. Także wielkie dzięki dla McGyvera i jaro4444 za dobre rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja mialem Yamahe AX-590 prawie rok czasu, do dzisiaj mam do niej orginalna książke bo mi została gdy sprzedalem wzmacniacz.

Musze powiedziec że to niezły wzmacniacz, bardzo mocny i energiczny ale nie do kazdych kolumn i nie do każdego rodzaju muzyki sie nadaje.

Ale jezeli chodzi o calokształt to przymykajac oko na niektóre wady moge spokojnie go polecic.

Dlaniektorych te wady moga byc nawet zaletami, zalezy kto co lubi i jakie ma inne komponenty zestawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.