Skocz do zawartości
IGNORED

Smutny los recenzenta


Urni

Rekomendowane odpowiedzi

A ja w tym cały urynkowieniu, komercjalizacji boje sie tego co było napisane przez pal55 tzn. "zla recenzja jednego produktu danego producenta/dystrybutora zakonczylaby w 95% przypadkow wspolprace miedzy pismem a tymże p/d." lub tzw. testow sponsorowanych. Dosc nienatutralne momentami podkreslanie, ze Baltlab jest SUUPER powoduje, ze podchodze do tego bardzo ostroznie. Jakos nie pamietam wychwalania w ten sposob innych produktow. Potem sie okazuje, ze Baltlab jest na wyposazeniu redakcji. Ciekawe jak tam trafil ? ;))) MAM WIEEEEELKA NADZIEJE BARDZO SIE MYLIC !!!!, no ale takie mam obawy i juz. Bede bardzo wdzieczny jak ktos udowodni mi, ze bardzo sie myle. Co miesiac bede chodzil do EMPIK-u po swoje ulubione czasopismo z wieksza przyjemnoscia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Unri, spójrz na to z innej strony. Czy, mając osłuchanie i spory wybór, recenzent trzymałby Baltlaba jako sprzęt redakcyjny (a więc słuchał go właściwie bez przerwy) gdyby nie był on jego zdaniem super? Ja na przykład właśnie kupiłem wzmacniacz SoundArt Jazz. Po recenzji, które ukaże się za miesiąc w Magazynie. Czy gdyby nie był super, pakowałbym sobie do pokoju 60 kilo złomu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urni -> nie jestem pewien, czy Baltlab nie trafil do redakcji na drodze zwyklego zakupu wlasnie po recenzji. Pamietam jednakze jego pierwsza recenzje w Audio z 99r - niezbyt przychylna.

 

Swoja droga - sam bylem sceptycznie nastawiony do porownania zrodel przez P. Jacka Klosa. Zrodla z zakresu 4-8 kzl a test na Baltlsabie. Kiedy jednak przesluchalem dokladniej Baltlaba w roznym towarzystwie, pozmienialem zrodla, kable kolumny, stwierdzilem, ze urzadzenie jest tak przejrzyste i znika w torze, ze rzeczywiscie moze sluzyc do takich testow. Pamietaj rowniez, ze zawsze pojawia sie stwierdzenie, ze Baltlab jest swietny w bardzo starannie dobranym towarzystwie. Z tego powodu, zupelnie wyjatkowo, w tej konkretnej kwestii musze jednak bronic recenzentow, oraz w zasadzie przeprosic J.Klosa, ktorego swego czasu nieco sponiewieralem na tym forum za takie zestawienie (z klasyfikacja zrodel nadal sie nie zgadzam, ale to juz kwestia b. subiektywna).

 

Uszanowanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Oprócz recenzji w Audio i HFM była jeszce recenzja w Magazynie HiFi, jeszcze w starej szacie i składzie redakcyjnym. Konkluzja - zakup do systemu redakcyjnego. Ha! Czyli solidne 2:1 dla Baltlaba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowanie klocka za 20kzl na klocu za 3kzl chiba jednak nie jest "profesjonalne".

podoba mi sie podejscie, ktore nie raz juz widezialem w magazynie. faceci sie namecza, podlacza tu, podlacza tam, bybylo wiadomo, jak sie sprawdza sprzet w paru zestawieniach. jak w jednym nie zagral, to moze cos nie pasowalo? moze w innym zagra? a moze nie. coz, trzeba sie narobic by dobrze zrobic :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitdog -> zgoda, tyle ze zrodla byly do 8 kzl. Powinny zostac odsluchane z kilkoma wzmacniaczami - fakt. Problem tylko, ze ja zakwestionowalem sensownosc zestawienia Baltlab'a z tymi zrodlami. Jak sie potem okazalo, wg moich doswiadczen z w/w, nieslusznie. Baltlab moze byc rownorzednym przeciwnikiem dla wielu 2-krotnie drozszych urzadzen od zagranicznych producentow. Fakt, ze ostanimi czasy mam pewna slabosc do ogolnej koncepcji tego urzadzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>moloss

Bardzo mnie się podoba recenzja recenzetów w stylu uwznioślonej a przegadanej recenzji sprzętu audio. Wynika wprost, że aby do pisma trafiła trafna i strawna recenzja sprzętu audio, to należy poddać upgrade'owi piszących. Może jakieś propozycje dotyczące grzebania w głowie lub trzewiach? A może prościej dokonać delikwentowi przeszczepu mózgu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>qb_1 ja pisalem akurat o takim przypadku, jaki podalem. 8kcl to juz mniejszy rozrzut, ale i tak to tez nie do wzmaka za 3kzl. no chyba, ze ktos sobie za tyle kupil np. integre krella :)

w pewnych zestawieniach piszesz, coz, oczywiscie. ale tez w pewnych zestawieniach gra tragicznie, takze to nie argument. swoja droga jest pare takich urzadzen, ktore niewiele kosztujac moga konkurowac z wieloma znacznie drozszymi. ale to uogolnienia, wsrod tych drozszych sa i wybitne urzadzenia, do ktorych to tansze nie podskoczy, itd itp :)

coz, sa lepsze i gorsze klocki, do tego to sie sprowadza, niektorych cena lepiej oddaje ich jakosc, innych mniej.

co do tego, ze baltlab to ciekawy wzmak w swojej cenie zgadzam sie jak najbardziej. i tak, w odpowiednim zestawieniu nie tylko w swojej cenie zapewne.

sorki za tyle textu, ale mam nowa swietna klawiature i fajnie mi sie pisze :) popszednia nie wytrzymala piwnej kapieli, zreszta i tak nie byla taka fajna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam [raczka płonąc i zerkając spod rzęs firanek na gładysza tyleż gładkiego, co umysłem ujutnego, i szepcząc z angielska, a bez tchu prawie] thanks, Jóóózwa... more, more, more!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nowy2. thx, ale widzisz, nie, właśnie downgrade'u do prostoty się domagam, downgrade'u szlachetnego szukam, samodowngrade'em recenzenckim bym się sycił, downgrade'em bym się podchmielił, lubo wiem, że próżne wołanie moje ... bo czas, bo życie hyżo bieży i odwrotu od kolejnego upgrade'u nie ma! ech, upgrade, upgrade, upgrade przeklęty!

ścisk, M

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadek Baltlaba nie kwalifikuje się do komisji śledczej :)

Recenzenci usłyszeli, napisali i kupili.

Inni ludkowie w tym ja, usłyszeli co innego i nie kupili.

Wiedząc, że nie jestem głuchy a jednocześnie mając (choćby ograniczone) ale jednak zaufanie do recenzentów uprzejmie zauważam, że Baltlab Baltlabowi nie równy. I to jest wytłumaczenie!

Produkt, który testowaliśmy, przegrał z kretesem z CREEKIEM 4330 mkII. Oprócz tego, że płyta główna była zwichrowana i sprzęt stał na 3 nóżkach a czwarta wisiała w powietrzu, to grał pięknie tylko średnicą - reszta pasma była beznadziejna.

Nawet najbardziej tendencyjny i zakochany recenzent mając ten egzemplarz nie napisałby dobrej recenzji ani nie zatrzymał na wyposażeniu redakcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abudzik -> dziwne, ale zeby bylo smieszniej, wszystkie Baltlaby, ktore ja widzialem byly bardzo starannie wykonane i dobrze brzmialy. Ograniczenie dolu pama to niestety cena za filozofie ukladu, koniec kropka. Gora zazwyczaj jest b. ok, moze byc nienajlepiej ze zbyt ostrym zrodlem. Chyba jednak miales pecha trafic na jakis felerny egzemplarz. Z drugiej strony, o ile pamietam, to posiadasz wzmak, ktory odpowiednio dobrany do reszty toru Baltlabowi na pewno nie ustepuje.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był test dla kolegi i u kolegi. U mnie nawet dobry egzemplarz byłby bez szans :)

Kolega zamierzał wymienić 4330 na coś lepszego. I nie tylko dół poległ, ale i góra była w zaniku. Przypomniałem to aby podpowiedzieć, że nie zawsze można recenzenta podejrzewać o brak obiektywizmu ;)

Oczywiście doświadczony recenzent bedąc w mojej sytuacji nabrałby podejrzeń natychmiast i zażądał wymiany sprzętu.

Ale w przypadku np. sieciówek, już niekoniecznie. Sam trafiłem na dwie sztuki shivy, z których jedna była zdecydowanie lepsza od drugiej. I konia z rzędem recenzentowi, który dostanie 1 sztukę do testu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abudzik -> jak widac mialem sporo szczescia, poniewaz zawsze otrzymywalem egzemplarze, ktore byly po prostu dobre (m.in. Baltlaba i Shive). Nie zmienia to faktu, ze problem powtarzalnosci produkcji istnieje i nie jest obcy nie tylko polskim ale i zagranicznym producentom...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest problem. A co do shivy - była dobra i bardzo dobra (w swojej cenie). Nie było kwestii dobra-zła.

Ale zdziwienie pozostało, ponieważ tak znany producent powinien gwarantować równy poziom, albo dobry-dobry, albo b.dobry-b.dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.