Skocz do zawartości
IGNORED

Parametry.Denon PMA 680 i Marantz PM68


wmarcinw

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę wszystkich o precyzyjne odpowiedzi. Im więcej parametrów podacie tym lepiej, Możecie napisać też coś o tym jak sobie radzą na różnego rodzaju muzyce. Chcę kupić jakiś wzmacniacz który zagra dobrze na kolumnach DIY Vifa-D26TG45 oraz Magnat średnioniskotonowy- nie wiem jaki model czy nr.,, McGyver składał- kolumny grają fajnie, testowane na diorze WS704 i rotlu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wmarcin ładne masz kolumny ;) Głośniki NMB znam troszkę więc pozwól, że się wypowiem.

 

Mam wzmacniacz Denona PMA-1080, słuchałem PMA-680 i PM-68 ale tego ostatniego po tuningu MgGyvera. Uważam osobiście, że jeśli masz wybór pomiędzy PMA-680 a PM-68 to bez zastanowienia bierz Marantza. U kolegi PMA-680 napędza Dali 450, zródłem jest Marantz 67SE. Robi to tak sobie. Czuć, że jest on po prostu nieco słabawy. Po podłączaniu mojego 1080 te kolumny nabrały całkiem innej dymamiki i życia.

Co do PM-68 to słuchałem "grzebanego" w Regis Audio. Grał naprawdę zacnie. Uważam, że lepiej od seryjnego Denona PMA-1080. Nie wiem jak seryjny Marantz, ale ponoć jest ok. Pewnie porównywalny do PMA-1080 albo ciut lepszy.

Denon bardzo ładnie zgrywa się z głośnikami Heco więc dość podobne do nich Magnaty (wiem inna membrama :)...) powinny również grać poprawnie a nawet nieźle. Poza tym, jeśli nie myle się, te Magnaty są łatwe do napędzenia.

Podsumowując z tych wzmaków wymienionych przez Ciebie to zdecydowanie Marantz, jeśli Denon z serii 80 to bierz wyższy model np. 880, 980, 1080.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam, czy ktoś z Wawy ma PMA-1060 i chciałby go porównać z moim PMA-1080? Ciekawi, mnie czy rzeczywiście dzieli je taka przepaść....

Discomaniac71 to nie próba negacji Twojego zdania z tylko próba zaspokojenia własnej ciekawości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolumny z zacnej firmy Regis Audio (strojone pod PM68), które u mnie grają z PM7000 (seryjny). Ze swojej strony bardzo polecam tego wzmaka, zwłaszcza z tymi kolumienkami (tu należą się ukłony do MG).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver mówił mi dużo o głośnikach które zastosował, ale ja nie byłem w stanie wszystkiego zapamiętać. Też właśnie myślałem o tym Marantzie bo będzie mogyfikowany, a co do tego denona to sam nie wiem(myślałem od początku że nie,ale chciałem jeszcze zapytać)

O głośnikach napisze jak kupie wzmacniacz, wtedy będe mógł napisać co słyszę.

Dzięki za odpowiedzi!!

 

Ma ktoś fotkę Marantz PM68 --BARDZO PROSZĘ, wklejcie lub prześlijcie na email jest w o mnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem powiedzieć że jak zobaczyłem te kolumny to modliłem sie żeby tylko dobrze zagrały, bo mi sie bardzo spodobały, Są piękne :-))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tego PM-68 ma robić McGyver to bierz go w ciemno. Ja chciałem takiego kupić od Adama ale zabrakło mi kasy i kupiłem tylko CD Marantza po tuningu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenia założeniami, a fakty są takie, że Diora WS704 gra bardzo dobrze, a kupić ją można za śmieszne pieniądze. Wiele japońskich wzmacniaczy odpada w porównaniach, niektóre denony też. Oczywiście nie ma co porówmywać z takimi klocami jak 1560 czy 1080, ale PMA525, PMA350, PMA250, itp nie mają startu do Diory!!! A PMA680 być może też by nie zachwycił, tak że nie ma się o co oburzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oddał bym lepiej mojej myśli niż przedstawił to McGyver. Uważam, że np do PMA-880 już Diora nie podskoczy ale PMA-680 nie ma za bardzo czym jej zaimponować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaro4444

Masz może jakieś zdjęcie tego Marantza PM68 , bo sukałem na necie ale nic z tego nie wyszło, albo coś o parametrach. Jak masz to linki też mogą być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie jest nędzne, ale innego nie mam. W rzeczywistości wygląda dużo lepiej, to kawał kloca z aluminiowym frontem i pokrętłami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Denona PMA-1560

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no, niezła maszyna, ale też kasa większa. Tez wzmacniacz jest bez pilota, a ja takiego nie chcę.ale dzięki za info. Załatw jeszcze coś o tym Marantzie PM68 :-))) bo ja szukam na necie i nie mogę znaleść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie możesz dostać katalog z tym modelem. Poszukaj o PM7000 lub 7200, to to samo z inną "twarzą". Powinna być recenzja w "Audio" albo "Hifi i muzyka".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z opinii o PM-68:

 

"Big power, big features, but it's all achieved at the cost of subtlety and transparency.

 

Power output (W) 90

Number of inputs for non-vinyl sources: 6

 

Manufacturer: Marantz

 

Telephone: 01753 680868

 

Price: £300

 

Reviewed in issue: 192

 

 

 

Marantz makes several ranges of amplifiers, often based on the same superstructure, as it were, but with different levels of hand-tweaking. They're sold under the SE or KI Signature (the highest level) banners or, as here, in standard versions without any special suffix.

 

The PM-68 is a powerful mid-market amplifier that sells for Ł300, which makes an interesting comparison with the PM-66, which offers little more than half the power, but in a much higher-grade form, for Ł400 in KI Signature trim, or for Ł230 as the SE - amplifiers that received Best Buy and Recommended status respectively in previous issues.

 

As one of Marantz's larger and more powerful integrated amps, the PM-68 is an imposing product which weighs more than 12kg and is designed to deliver 95 Watts per channel into 8 Ohms, or 155 Watts into 4 Ohms from its LDPS (Linear Drive Power Supply).

 

There's no shortage of connection possibilities, with six line inputs (including two tape circuits), the ability to field two pairs of speakers singly or together, and a record selector that can be set to track the source selected for listening, or to copy from either tape input to the other.

 

There is also a record off position, but the best way to optimise sound quality is to use the 'source direct' switch to bypass the tone, tape select and balance controls. Headphones can be connected, and the speaker terminals are 4mm binding posts.

 

The PM-68 is supplied with a full system remote which even includes basic controls for Philips code-compatible TVs, which could make it a handy choice in a simple TV-inclusive system.

 

Sound Quality

 

There were mixed feelings from the panel about this amp, but it was clear by the end of the sessions that it lacked consistency and its balance made listening hard work with at least some programme material. A degree of midband haziness and some loss of weight and focus were noted, along with a rather hard quality amounting, according to one, to 'shriekiness' with the Weber piece, in which the clarinet produces a sound particularly rich in high frequency harmonics.

 

By contrast, one listener felt the bass was lacking in weight and drive, while by other accounts the bass was 'a bit heavy handed' (Prokofiev). The same listener felt orchestral strings were 'very warm', although on second hearing he described the amp as 'messy'.

 

In separate hands-on testing, the Marantz did indeed sound a bit hard-nosed, with a prominent mid/top and a shallow, listless bass when used with extended bandwidth speakers. However, compact speakers (which tend to be less sensitive than big ones, and so are often prime candidates for amps such as this) performed rather more evenhandedly. Even at its best, though, the Marantz was less comfortable and organic than many, and the epithet 'hard work' seems about right.

 

Conclusion

 

The conclusion one is forced into on the evidence of the Marantz amplifiers we've looked at recently is that there is real benefit to be gained from the SE and KI Signature enhancement programmes. Most of them have a certain warmth and grace - unlike the PM-68, which is alarmingly prosaic in performance. Next please..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz PM-68 specs: 95 wpc x 2, @ 8 oms, 20 to 20,000 hz, with no more than .03% THD or 135 wpc x 2, @ 4 ohms, 20 to 20,000 hz, with no more than .03% THD and dynamic power @ 325 wpc @ 2 ohms, dampening factor - 150

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMA 1560

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek68 nie drażnij mnie ;)

Przez zakup mieszkania nie mogę sobie kupić tej "spawarki" Denona albo Marantza PM-75 ;(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizowałbym tej 1560 -tki.

To prawda, że jest ich mało na wtórnym rynku w RP.

Kiedyś kosztowała dużo...Ale teraz DENON wypuścił wzmak za 7999 Euro...

Kupię sobie go w 2015 roku:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.