Jump to content
IGNORED

Jaki tuner Denona do PMA1080 - TU580???

jaro4444

Recommended Posts

Mam mały dylemat. Chciałbym zastąpić pozostałego z mojego dawnego systemu tuner Kenwooda KT-3050L (bardzo zacny tuner) czymś z oferty Denona. Oczekuję od niego:

- dobrej jakości dźwięku,

- wysokiej czułości w wyborze stacji,

- RDS,

- dopasowania stylistycznego do wmacniacza PMA-1080,

- możliwości sterowania przez ten wzmacniacz.

Na oku jak na razie mam TU-580RD ale nie wiem czy to odpowiedni wybór. Co polecicie szanowni koledzy?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-> jaro4444

Hmmmm... wymagania masz wygórowane ;-)

Niestety nie znam TU580RD, ale może to być niezły wybór w Twoim przypadku; wrzucę jednak takiego linka ->

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Myslę, że to niezły tuner (miałem kiedyś przez dwa lata TU-255RD i naprawdę nie narzekałem - to byłdobrze wyposażony i nieźle brzmiący odbiornik, dostał on też np. nagrodę roku HFiM ;-) A ten TU235RD jest chyba jego poprzednikiem; w każdym razie spełnia on - mam nadzieję - Twoje wymagania no i cena jest, jak na razie, bardzo niewygórowana ;-) Może o tym pomyślisz...

p.s. nie mam żadnych związków ze sprzedającym ! - po prostu znalazlem coś takiego na Allegro ;-)

Hidden Content

Hidden Content

Krzych dzięki za to i nie tylko za to ;) Tylko jest z tym tunerem jeden problem, a w zasadzie dwa. Nie ma sterowania przez chinche ze wzmacniacza. Ale jeszcze raz dzięki za linka.

Hidden Content

Jaro444, urządzenia Denona mają własne sensory zdalnego sterowania, i nie wymagają zadnego "odrutowania" aby reagować na pilota systemowego. Nie szukaj takiego z kablami do remote control, bo nie znajdziesz. Zapomnij o tym, co miał Kenwood, Denon inaczej to rozwiazał.

Hidden Content

->do Wszystkich ;-)

Niestety, nie bardzo znam się na klockach z "tamtych lat" (czyli z I połowy lat 90.), gdyż wówczas dla mnie "hajendem" były nasze krajowe produkty ;-) Jednak przypuszczam, że tuner TU-235RD (podobnie, jak TU-255RD, jakiego swego czasu miałem) można sterować z pilota od wzmacniacza (miały one - te piloty - takie funkcje ;-) Dodam, że nie bardzo znam się na tunerach Denona z RDSami itd., a moją opinię opieram na posiadanym kiedyś TU-255RD (czyli następcy, różniącym się prawdopodobnie tylko wyglądem), który był naprawadę niezłym radioodbiornikiem (jesli oczywiście nie chce się posiadsć radia z gałą po "odświeżeniu" ;-)

Dlatego poleciłem tego Denona z Allegro. I nic więcej... Gdyby pytanie padło o np Kenwooda KT-6500, czy Yamahę T-7, to mógłbym dyskutować ;-) A jutro i tak poczytam o tym TU-580, a co... ;-D

Pamiętajmy jednak, że w II połowie lat 90. Denon robił - chyba - tylko serię tunerów TU-2** i TU-15** i - raczej - nic więcej ;-) Jeśli się mylę, to proszę mnie wyprowadzić z błędu ;-)

p.s. jaro4444 -> no problemo - przecież po to jest forum, żeby czasami wrzucić kontakt do profesjonalisty; jak skorzytasz i będziesz zadowolony - polecaj go innym :-)

Hidden Content

Guest discomaniac71

(Konto usunięte)

Dwa najlepsze tunery w historii Denona to TU 660 - najwyzszy z serii ze wzmakami z tzw serii New Optical Class A ktore wszyscy znamy ( sterowanie na pilota w komplecie ) i nr 1 wszechczasow rowniez w rankingach firmy: TU 680 NAB. Otrzegam ze moga nie miec RDS-u. Na pewno 660 nie ma. Pozdrawiam.

Czy tego klocka polecasz?

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Guest discomaniac71

(Konto usunięte)

Tak dokladnie. Tunery Denona zwlaszcza z wyzszej serii charakteryzuja sie bardzo ladnym czytelnym dzwiekiem czego nie mozna powiedziec o moim Onkyo T 4511 ( drugi od gory - sklep 1999rok: 1100zl). Po co ja to kupowalem????? Sam rozgladam sie za tunerem Denona albo TU 660 albo 680 NAB.

Jak już to będę polował na TU-680. Niezłym naprawdę tunerem i ładnym optycznie jest Kenwood KT-3050L. Co jak co ale tunerki Ken robił niezłe. Mam taki i nie chcę zamienić go na coś gorszego - stąd ten topic.

Hidden Content

Discomaniac ja znam Twoją miłość do Denona. Nie podważam jej, to dobra firma. Ale inne firmy też coś ciekawego czasem wypuszczały. I np Kenwoodowi wychodziły dobrze tunery. Czasem udawały im się też wzmacniacze ale to sporadycznie raczej i wysokie modele.

Miałem w domu fabrycznie nowy tuner Denona TU-255. Grał u mnie przez 5 miesięcy prawie i robiąc rewolucję w sprzęcie sprzedałem go 25 stycznia tego roku. To była głupota, bo dziś mam wzmak Denona. Ale w miejsce tego tunera kupiłem KT-3050L. Gra on nie gorzej od Denona, w niektórych aspektach nawet lepiej mimo, że ma parę ładnych lat już...

Hidden Content

Guest discomaniac71

(Konto usunięte)

Szatynbury - nie mozna generalizowac. To nie jest u mnie milosc do Denona. uwazam ze firma robila koszmarne cdeki i nic mnie nie przekona dobre wzmaki i dobre tunery. Dzisiejsze kino domowe i dvd tez robia niezle ale trzeba zaplacic. Kenwood za to robil swietne decki - byl taki model z pasmem do 23 khz i bardzo dobra dynamika... Qrcze nie mam prospektu kolo siebie ale slyszalem go u znajomego... Model 1990. Niewazne. Wzmaki zrobily na mnie srednie wrazenie.

Jesli chodzi o TU 255 - to jest to koszmarna tandeta. Nie ma co porownywac do Kenwooda z wyzszej polki.

->jaro4444

Pojawił się na Allegro TU-660 ->

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Jednak sprzedawca jest "nowy" (zero komentarzy); nie wiem też, czy cena jest OK, czy za wysoka ;-)

Hidden Content

Hidden Content

Dzięki za wiadomość ale jak już będę kupował to raczej z Niemiec z Ebaya z domu od klineta. I chyba będzie to TU-680. Na razie nie mam wolnych środków :( Wszystkie moje zaskórniaki pochłonie nowa konstrukcja na Vifie M18WH i Seasie KT28F. Zobaczymy co mi z tego wyjdzie :)

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.