Skocz do zawartości
IGNORED

życiodajna muzyka


BeerfaN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

tak jakoś wracałem dziś autem z całodziennej tułaczki po mieście (załatwianie spraw w urzędach, naprawa kompa znajomym..) po 22giej. Zdechły byłem, nic mi się nie chciało poza zimnym piwkiem i spać. W radiu puścili koncertową wersję "creeping death" metalliki - odżyłem w ułamku sekundy. Teraz siedzę z piwkiem i słuchawkami na uszach (późno, sąsiedzi, przyzwoitość) i przesłuchuję dyskografię metalliki od kill'em all - energią wprost tryskam.

 

Słowem - jeden kawałek wpompował we mnie więcej życia, niż duża kawa. Macie może jakieś swoje muzyczne kofeiny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeerfaN (lub Breadfan ;-) -> tylko nie zapuszczaj sie poza 'And Justice for All' bo skutek bedzie odwrotny. Na mnie zawsze dobrze dzialala Anesthesia i Whiplash na Kill'em All - przekonuje sie wtedy, ze Cliff Burton jednak byl swietnym basista (pewnie teraz gra najwyzszemu...)

 

Pozdr.

 

PS.:A ja sluchaweczki na uszy i poslucham sobie Hellborga z Lane'em.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metallica jak najbardziej szczegolnie plyty And Justice 4 All i Ride The Lighting

Jak musze sie pilnie poderwac do zycia to pomaga mi Children Of Bodom.

Jeszcze podrywa mnie płyta Perfect - Symfonicznie.

Dla mnie kawa nigdy nie odniesie wiekszego efektu niz muzyka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apocalyptica. Choć to "tylko" wiolonczela, to jednak pobudza bardziej spektakularnie niż skurcz w nocy ;)

Poza tym niektóre kawałki Sepultury oraz Prodigy.

Sporo ożywczgo powiewu daje mi również radio RMF Classic, gdyż gra zazwyczaj to co lubię, a w dodatku dość "dynamiczne" utwory, które zaciekawiają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świeżo wypróbowany wpływ dzisiaj w drodze do pracy przed 7:00 :)

Anthony Braxton - Quartet (Dortmund), 1976

 

siła i energia tej muzyki są zdumiewające, Braxton to geniusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rzeczy, które ostatnio mnie "napędzają" :

"Volunteered Slavery" Rolanda Kirka, choc w zasadzie mozna tu wpisac kazdą jego plytę (jaką do tej pory poznałem ;)

Swoją drogą to zadziwiające (albo wręcz skandaliczne) jak mało znany czy tez zapomniany jest ten muzyk. Przecież on powinien być wymieniany jednym ciurkiem z największymi geniuszami jazzu, a mam wrażenie, że rzadko tak jest.

 

Inne przyklady - Thomas Chapin Trio - Anima, czy jeszcze lepiej Trio plus Brass - Insomnia (zresztą Chapin przyznawał sie do silnych inspiracji Rahsaanem Rolandem Kirkiem)

 

Pod typem donga też się podpisuję (i znam na tym forum jeszcze przynajmniej 3 osoby, które tą "kandydaturę" poprą;)

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aTom -> swieta racja. S.P. Thomas Chapin to na pewno muza, obok ktorej nie da sie przejsc obojetnie. Jesli pasuje Ci Insomnia to koniecznie posluchaj ostatniej plyty 'Sky Piece' a jesli masz ochote na prawdziwy odjazd to 'Menagerie Dreams' z Johnem Zornem (nie wiem czy Buckethead tez sie tam nie zaplatal...)

 

Pozdr. i zapodaje sobie Insomnie na sluchawy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla lubiacych Chapina:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>aTom -> Jesli pasuje Ci Insomnia to koniecznie posluchaj ostatniej plyty 'Sky Piece' a jesli masz

>ochote na prawdziwy odjazd to 'Menagerie Dreams' z Johnem Zornem

 

Mam 'Sky Piece', ale... jeszcze nie zdążylem przesłuchać ;)

Spośród płyt z KF (insze ponoć wyraźnie gorsze, tak gadajom ci, z ktorych zdaniem się liczę;) brakuje mi jedynie właśnie 'Menagerie Dreams', ktora jednak jest na liscie najpilniejszych zakupów

 

a z takich zyciodajnych płyt wymienie jeszcze

Prince Lasha Quintet feat. Sonny Simmons - 'The Cry!' oraz dość podobną stylistycznie 'Conversations' Dolphy'ego (co nie dziwi, bo obaj ww. panowie też tu graja, a nawet skomponowali jeden utwor, ktory brzmi jak żywcem wyjęty z The Cry, mowa o 'Music Matador')

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona, ktora podalem chyba sie nie laduje, chodzilo mi o

Thomas Chapin - Alive (Knitting Factory Complete Recordings) 8 CD - 289,99 PLN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.