Skocz do zawartości
IGNORED

Behringer DEQ2496


OLES

Rekomendowane odpowiedzi

witam

ostatnio po małych modyfikacjach powrócił do mnie Behringer deq2496, i po podłączeniu dziwnie mi brzmiał:(, wreszcie zlokalizowałem chyba problem, otóż zapodałem do transportu płytkę CDR z różowym szumem i sprawdziłem przez wbudowany analizator RTA jak wygląda sygnał na wejściu; o zgrozo!!! zamiast równej charakterystyki jest to - patrz zdjęcie; nie jest to wina źródełka bo sprawdzałem z różnymi, nie jest to wina kabla bo również sprawdzałem z innymi, wygląda to na jakieś uszkodzenie w behringerze? ; dodam jeszcze że na wejściu analogowym charakterystyka jest ok.

gorąca prośba do posiadaczy tego ustrojstwa; czy mógłby ktoś sprawdzić jak to wygląda u was ?

... bo może ten typ tak ma ?

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi OLES,

to bardzo dziwne - trudno wprost wymyśleć przyczynę - może funkcja korektora graficznego jakoś sama się włączyła? Może przy tuningu coś poprzestawiali?

pozdr.

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem chyba ze 100 razy ;), wyłączałem wszystko co sie dało i w róznych kombinacjach, jest to charakterystyka z wejścia cyfrowego - a nie wyjść, więc o funkcji korektora nie ma mowy, innych zresztą też..., dlatego moja prosba o sprawdzenie tego zjawiska, być może tak jest i dopiero na wyjście cyfrowo - programowo jest korygowane (nie mówię tu o korekcji z wykorzystaniem ustawień, tylko o jakiejś korekcji z automatu producenta) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem - u mnie tego nie ma - różnica między 100 a 1000 Hz to mniej 0.9 dB

ALE - korzystałem z funkcji "peak hold" z 15 sekundowego sygnału. To może mieć znaczenie - to jest szum, maksymalne różnice maksymalne wyszły u mnie w paśmie 100-10 kHz około 6 dB.

Skorzystaj z "peak hold", puść dłuższy sygnał i zobacz co wyjdzie.

Inna rada - skorzystaj z generatora tonów prostych lub z samplera który takie tony zawiera.

I sprawdź czy poziomy tonów różnych częstotliwości są równe - u mnie wyszło, że wszystko jest ok - różnice w granicach 1 dB.

powodzenia

pozdr.

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.

bo wiesz - szum ma chyba, ponoć, może coś przekręcam ;) charakter stochastyczny - raz więcej jednego raz czegoś innego, może w taki moment trafiłeś

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, to mam padnięty sprzęt :(

korzystałem z peak hold, korzystałem z różowego szumu z płyty testowej, nie wiem co jest grane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz pytanie do dłubaczy; otóż wszystkie kondensatory elktrolityczne 10uF przy odbiorniku, filtrze i DAC (zaznaczone na zdjęciu) zostały zastąpione BG-N 4,7 uF, czy mozliwe jest aby niepolarne BG-N kaszaniły sprawę ? Jeżeli chodzi o wej. cyfrowe to w standardzie AES3 - bez wynalazków na drodze do odbiornika

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups rysynek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

po walce z oscyloskopem w dłoni.....

no tak, rózowy szum z którego korzystałem był w stereo z zamianą pomiędzy kanałami co 500 mikrosekund, i to właśnie powodowało osłabienie na nieparzystych harmonicznych 1k, 3k, 5k .... ;)

zrobiłem sobie szumek "poprawny" i jest OK, idealna charakterystyka na wejściu !

i tyle :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

witam

no to znowu zamieszałem; deq2496 - zamilkł;); zamieniłem przypadkowo napięcia +/-15V; podejrzewam że wyczyściłem mu EPROM; dodatkowo wymieniałem regulatory na płycie;

jest jeszcze nadzieja że tylko regulator LT1086CT daje nie takie napięcie jak trzeba (podmieniony za LM317); czy ktoś z szanownych forumowiczów może sprawdzić jakie ma napiecie na wyjściu LM317 - jak na obrazku;

u mnie teraz jest ok 2,5V ; chyba powinno być 3,3 V ?????

:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze info - oczywiście w LT1086CT 'wykręciłem' odpowiednio nóżki

ehhh; nowa obudowa, całkowicie nowe zasilanie i upsss...;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak śledze wątek i widze że trafiłeś z deszczu pod rynne, mam nadzieje że uda Ci sie doprowadzić sprzęt do prawidłowego stanu. Przypomniało mi się jak kiedyś kolega podarował mi uszkodzone video, po dokładniejszej analizie udało mi się usunąc drobną usterke, ale postanowiłem delikatnie przeczyścić głowczki na bębnie, podczas czyszczenia jedna z nich po prostu ułamała mi sie, nie pierwszy raz czyściłem takie głowiczki więc wydawało mi się to zabiegiem prostym wręcz standardowym, to było bardzo stare video z kieszenią na kasete wkładaną od góry, koledze od którego kupiłem powiedziałem że faktycznie nic sie nie da z nim zrobć:)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak; oczywiście 'wykręcanie' nóżek dotyczyło drugiego regulatora, który zastąpił 7805; tak to jest jak się pisze o jednym a myśli o czymś innym;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej OLES

 

u kogo tuningowałeś DEQ?

jeśli można wiedzieć...

Chętnie sam bym sobie zafundował jakiś upgrade tego klocka:-)

 

co myślisz o takich modyfikacjach:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

wyjście na transformatorach Audio Consulting podpiętych wprost do D/AC to musi być "ultimate upgrade" dla DEQ2496 :-)

 

pozdr.

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Graff;

 

A zrobiłeś ultimate upgrade Audio Consulting dla iRivera? Ja od 3 miesiecy nie ruszyłem akumulatorów z miejsca...

 

DEQ - najlepsze i bezpieczne przeznaczenie to jednak tylko w torze cyfrowym. Aby zrobić z niego Ultimate DAC to trzeba zrobić przewrócenie dogóry nogami wszystko za DSP od chipów DACa po analogu. O zasilaczu nie wspomnę bo to oczywiste - jaka mąka taki chleb!

 

W wersji pudełkowej po analogu jest tak kiepski że tylko dyskoteke powinien obsługiwać ;-) Po cyfrze jest jest natyle niezły że nie straszy od pierwszego słyszenia. Normalnie można tego słuchać.

Od dłuższego czasu nie używam go - bawiłem się nim krótko - ale fajnie że jest pod ręką...

 

Jest dość szeroki wątek o modyufikacjach na diyaudio lub headphone. Są schematy, zdjęcia - ale to dużo roboty a efekt ?

 

Wesołych Świąt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modyfikacji dokonał znajomy;

widzę, że nie ma chętnych na ściągniecie obudowy i pomiar mapięcia :(, jednak chyba wychodzi na to że faktycznie napięcie na wyjściu tego regulatorka będzie coś ok 2,5V, ponieważ (o ile dobrze odczytałem) rezystorki z Adjust są jednakowej wartości 220R, czyli R2/R1=1; buuuuuuu lipa panie lipa jest

 

co do modyfikacji proponowanych przez reference... - wiele z nich, dla mnie pozostaje 'dyskusyjnych';

 

a może ktoś chce się pozbyć tego badziewia z domu - deq2496 ??? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej OLES!

głowa do góry - poratuję Cię

 

sam nie mam możliwości popracować nad DEQ a w obecnej swej postaci jest on dla mnie tylko zabawką i to w zasadzie już zbędną

 

pisz na [email protected] to się dogadamy :-)

 

pozdrawiam,

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

jeśli mierzysz szumem to może tak być, wystarczy ileś fal nałożonych na siebie przez akustyke pokoju. Zmierz Swep`em ale takim z response time 250ms i pokaż co Ci wyszło. Pokaż też mikrofon pomiarowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.