Skocz do zawartości
IGNORED

marantz PM7000 -> PM8000


javo

Rekomendowane odpowiedzi

nieprubował bym się w to bawić bo morzna coś uszkodzić a tak na marginesie klasa a nic do dzwięku nie wnosi tylko tyle że ogranicza dynamikę i daje trochę więcej ciepła ,lepiej wymien wzmacniacze operacyjne w przedwzmacniaczu da to 100 krotnie większy efekt nirz zmiana z klasy ab na a wiem co mówię bo sam mam pm 8000 i stuningowałem go na maxa iwiem co karzdy elemęt wnosi do dzwięku(trzeba oczywiście wziąść poprawkę na resztę toru)jako ciekawostkę podam że miałem w domu baltlaba i mój 8000 go dosłownie zmiarzdzył w karzdym aspekcie.pozd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz o porównaniu z batlabem przy pracy A marantza, czy podczas pracy w klasie AB?

 

też mam przekopany wzmacniacz, jeszcze trochę zostało do zrobienia dlatego zastanawiam się czy po tuningu także w klasie A nie uda się uzyskać jeszcze ciekawszych efektów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj ta klasa a w marantzu to prawie ściema na głośnikach powiedzmy do 3-4 kzł morzesz nieusłyszeć jakiejkolwiek ruznicy ze zmianami klas ,niewarto się wto bawić ruznica jest na granicy percepcji(naprawdę)a co do poruwnania z baltlabem to na klasie ab jak i na a (jak juz mówiłem ruznicy prawie niema )zmien operacyjki na 627 bb lub 797 ad a ruznica będzie duuuuurzo większa pozd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakich Ty głośnikach słuchałeś arongol, ale ja na moich byłych M5 (~2.5k zł) słyszałem różnicę. Może nie da sie pokazać komuś kto siedzi z boku o ten dzwięk jest inny bo niby z jakiej racji, to tylko zmiana klas. Ale słucha sie wzmaka CAŁKIEM inaczej w klasie A, wszystko jest o wiele bardziej "swobodne" i zwiewne. Jeśli ja bym miał PM7000 to pewnie bym podniósł prądy spoczynkowe końcówek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem mozesz nieusłyszec rurznicy a nie ze jej niema ,pewnie ze jest ja tez kiedyś słuchałem na klasie a ale po kilku tuningach np obejście guwnianej płytki z przekażnikami (selektor żrudeł),dzwięk na klasie ab stał się bardziej przestrzenny i rzeczywisty natomiast na klasie a wyszło ze góra jest łagodna ale bez blasku a bas nietrzyma konturów,średnica natomiast jakby właśnie niby swobodna ale za ciepła i dzwięk się tak nieotwiera jak na ab są to rurznice małe ale zuwarzalne dla znającego ten wzmacniacz a co do kolumn to mam jedną z konstrukcji Witolda Albeckiego z akkus (moim zdaniem geniusz głośnikowy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> opteron

 

no właśnie można podnieść prądy spoczynkowe. według części schematu który był w radioelektroniku wynika, że do układu dołącza się równolegle do PR-ka drugi PR-ek zmieniając na czas pracy w klasie A rezystancję gałęzi zwiększając prądy spoczynkowez 50mA do 250mA, ale na schemacie nie ma nic o zmniejszeniu napięć, a napięcia zmniejszają sie z +-56V na +-26V - tylko jak to jest realizowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.