Skocz do zawartości
IGNORED

Non-Oversampling DAC-wrazenia odsluchowe


Parsec

Rekomendowane odpowiedzi

>>> Peter

 

Brzmi zachecajaco. Czy jest mozliwosc zamowianie jeszcze kompletu podzespolow?

 

>>Zorro

 

Czy Ty cos ukrywasz i nie chcesz powiedziec?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter Daniel

 

czy kit z maksymalnym wyposażeniem ( Premium ) będzie nadal za pare m-cy dostępny - wiem że były jakieś niedobre prognozy co do BG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter - AA Prima CD czy DAC, bo to 2 zupełnie różne urządzenia ? (mimo zbieznej nazwy; Prima DAC tak naprawde powinien sie nazywac Capitole DAC).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prima CDp. Pojawil sie jeden w lokalnym second hand sklepie, i porownywali go do NOS DAC. Wlasciciel sklepu preferowal NOS DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

To szalenie interesujący temat. Peter D., czy orientujesz się może, czy ktoś w Warszawie ma twój przetwornik, żeby można go pożyczyć do odsłuchania z napędem Linna (niestety złącze BNC, ale można dać przejsciówkę).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zorro

Jak porównanie XLO ze Stereovoxem?

Tutaj masz nowy ,wyższy model cyfrówy :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozwa - no problemo. jak chcesz to moge ci pozyczyc kabel cyfrowy Illuminati D-60 zakończony z jednej strony RCA a z drugiej BNC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam przetwornik Petera w wersji Premium po kilkudziesieciu godzinach pracy i mieszkam w Warszawie.

Chetnie posłuchałbym go z jakims napedem lepszym od Rotela CD

Zainteresowany osoby prosze o kontakt [email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to splot 3 przewodow, gdzie jeden przenosi sygnal a dwa pozostale stanowia mase, a wiec jest tu swego rodzaju ekran.

Raczej nigdy nie zauwazylem jakichkolwiek zaklocen z tego typu konfiguracja (wyjatkiem jest kiedy kabel byl prowadzony bezposrednio kolo transformatora).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z kolegą Robusem i Jozwą mieliśmy okazję posłuchać u mnie DAC-a Petera Premium na zwykłej płytce. Generalnie to mogę potwierdzić spostrzeżenia Zorro. DAC grał najpierw z transportem DPA a potem z Gamutem poprzez wyjście cyfrowe BNC. Na obu transportach zagrał podobnie, z tym że na Gamucie trochę mniej głęboko bo jest to pierwsza wersja Gamuta, z nie do końca dopracowanym zasilaniem ( brak najniższej oktawy).

Natomiast aby dokładnie powiedzieć jak to gra, to tutaj pewno będzie zaskoczenie dla niektórych. DAC gra prawie tak samo jak Gamut:) czyli klasyka idealnie a rozrywka, jazz bardzo blisko i namacalnie. Dla wielu to będzie bardzo ok. dla mnie trochę zbyt do "przodu" na audiofilskich realizacjach.

Wniosek: Z "głębokim" i "dojrzałym" transportem będzie wybornie, Hi-End-owo:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek67

Miło mi ża masz podobne spostrzeżenia .

Z tym graniem do przodu to raczej kwestia transportu lub kabla cyfrowego.

Sprawdzałem DACa w wielu kombinacjach i bardzo rzadko dzwięk był wypchnięty do przodu a najczęsciej

scena zaczynała się z linią głosników.

Jak słusznie zauważyłeś ten przetwornik lubi "dobre towarzystwo".

 

Ciekaw jestem jaką klasę Gamamut reprezentuje jako transport.

Napęd jest tam budżetowy bo CDM12 , ale oczywiscie to o niczym nie przesądza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedziałem dla mnie będzie do przodu bo ja lubię realizację płyt z muzyką klasyczną czyli np. wokal nagrywany z pewnej perspektywy, powiedzmy 50-80 cm a nie 10-20 cm jak to jest w jazzie czy rozrywce. Zgadza się muzyka zaczyna się na linii kolumn ale ja w klasyce lubię też to co dzieje się dalej i jak jest dobrze poukładana scena:)

A co do Gamuta to ważna też jest jeszcze jakość wyjścia cyfrowego. Z tego co wiem w nim jest dobra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek67

Któż nie lubi precyzyjnych planów i głębi . Myślę że to wszystko w Nos-DACu jest.

 

Oprócz układu wyjscia cyfrowego i napędu transport składa się jeszcze z paru kosci i

oczywiscie zasilania. Równie ważna też jest też sama obudowa i jej własnosci mechaniczne.

Płytka wyjscia cyfrowego w Gamucie faktycznie wygłąda nieżle .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Był bardzo dobry dźwięk, muszę kiedyś posłuchać na swoim transporcie. To po co ten cały oversampling był wprowadzony, bo zapomniałem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako transport uzylem z Audio Mirror D1 Micromega Stage 1 (CDM 12.4) i z Sony SCD-C555ES. Sony jest zdecydowanie lepszy. Przy tym dzwiek przyjmuje troche cech dzwieku uzytych odtwarzaczy : Stage 1 - waska scena, Sony - duza scena, itp.

Czy swiadczy to tym, ze NOS DAC-i z racji konstrukcji sa bardzo wrazliwe na uzyty transport?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC, podobnie jak GC, ma zminimalizowana konstrukcje, a wiec tyko tyle czesci, ile jest naprawde potrzebnych aby dzialal poprawnie. Powoduje to, ze sam uklad nie powinien wnosic zbyt duzo wlasnej charakterystyki dzwiekowej i wplyw uzytych czesci (na dzwiek) powinien byz zminimalizowany. Przynajmniej takie bylo moje zalozenie ;-)

 

Z jednej strony jest to dobre, bo uklad jest raczej neutralny, z drugiej strony, powoduje to ze jest w duzym stopniu zalezny od pozostalych elementow toru: transport, kable polaczeniowe, urzadzenie do ktorego jest podlaczony. Poprzez ich odpowiedni dobor, mozemy zmieniac sygnature dzwiekowa wg naszych upodoban.

 

Dodam tez, ze przyjeta charakterystyka dzwiekowa samego DACa jest moim wyobrazeniem o neutralnosci w danym systemie (jaki uzylem przy tuningu). W innych systemach efekt moze byc inny, chociaz jak dotad reakcje uzytkownikow sa przychylne.

 

Jesli ktos ma jakiekolwiek obserwacje i ewentualne sugiestie co by chcial w dzwieku tego DACa zmienic, zachecam do opisania tego na forum lub na priva. Poprzez uzycie innych czesci, dzwiek mozna niewatpliwie dalej "ksztaltowac".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jozwa

Oversampling czyli nadpróbkowanie jest to technologia stosowana w celu

redukcji szumów konwersji cyfrowo-analogowej. Im wyższa częstotliwość

próbkowania, tym mniejsze są szumy.

Nos czyli non-oversampling nie ma filtra cyfrowego który wykonuje

nadpróbkowanie ale też i szumów konwersji cyfrowo-analogowej !!!

Zamiast wstawić element który jest niedoskonały , wyrzuca się go .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat konceptu NOS mozna poczytac tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:):) Z pewnością nie! Choć po ilości wpisów naforum w stosunku do ilości dni jakie minęły od pierwszego zarejestrowania, wynika, żejesteś mocniejszy w sprawach wpisów niż audio, bo na słuchanie muzyki brak Ci czasu. Pozdr. Zycząc więcej odsłuchów muzyki iniż wtajemnicznia sięw sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zydelek -> hehe, na ironie Ci sie zebralo. Jozwa 'plodzi' srednio tylko 7,84 wpisu/dobe wiec nie jest to jakas zatrwazajaca liczba...a z tego co pamietam nigdy tez nie kreowal sie na forum na speca od techniki cyfrowej, czy tez techniki w ogole. Z drugiej strony jak juz zaloze swoja firemke hihihi-endowa to mam swietna nazwe, ktora mi podrzuciles - GURU Audio :-)

 

Sorry za off-topic.

 

Peter -> link, rzeczywiscie ciekawy, troche tylko ta dopuszczalna wartosc jitter'a przy 20 bitowym slowie mnie zatrwozyla - dla dluzszego slowa i oversamplingu rzedu 16x wychodzi tragicznie, a jednak takie przetworniki chyba sa... generalnie podejscie 47 labs przez swoja, w gruncie rzeczy ortodoksyjnosc, stalo sie mocno nieortodoksyjne :-)

 

Pozdr. i dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą- to lubię faceta.Ciekawi prawi.Nawet żeśmy siępoznali w audiofilu, tyle, ze nie pamieta :):) ale to chyba ta mieta itd.

Ja nigdy nie byłem mocny w technice. Ale nie smiem polemizowac z Peterem czy Zorro:):) moim kolegą. Czegonie tkną, czegonie zrobił, zawszegra wyśmieniciei za śmieszne pieniądze. Owszem!!! Mamy takich dwochco nie ukradli ksiezyca, bo za głupi, ale zawsze mawiaja- firmowe i drogie to najlepsze:):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Koncert | Kayah i Bregović

      O wydarzeniu Jubileuszowy koncert Kayah i Bregović w Warszawie został wyprzedany! Ogłaszamy dodatkową datę - duet wystąpi na Torwarze także 2 września 2024! Kayah i Bregović świętują 25-lecie słynnego albumu serią koncertów. Polskę znów pochłonie „Prawy do lewego”! Kayah i Bregović bilety na koncerty już w sprzedaży.  Kayah i Bregović informacje Z okazji przypadającego w tym roku 25-lecia albumu „Kayah i Bregović” legendarny duet zagra koncerty w najważniejszych polskich hala

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy

      Najnowszy GO bar przypomina legendarny miecz starannie wykuty dla Kensei.

      iFi Audio to brytyjska firma założona w 2012 roku, znana z wysokiej jakości przetworników cyfrowo-analogowych (DAC) i wzmacniaczy słuchawkowych. Ich mobilne rozwiązania umożliwiają poprawę jakości dźwięku na urządzeniach przenośnych. Firma wyróżnia się innowacyjnym podejściem do projektowania, wykorzystując komplet najnowszych technologii i lata doświadczenia. Swoją sławę zawdzięczają produktom, które zapewniają wysoką jakość wykonania i świetne brzmienie, a to wszystko w bardzo dobrych cenach.

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Nowości | Testy | Inne

      Bilety | BAJM 45 TOUR

      O wydarzeniu Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli 45-lecie zespołu BAJM - to będzie trasa roku 2024! Szykuje się totalne szaleństwo! Bajm bilety na jubileuszową trasę koncertową już w sprzedaży.   45-lecie zespołu Bajm Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli. Trasa 45 lecia to muzyczna podróż prz

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy 1

      Bilety | Dawid Podsiadło

      O wydarzeniu Dawid Podsiadło postanowił zrobić swoim fanom wyjątkowy świąteczny prezent i ogłosił kolejny stadionowy koncert. 8 czerwca 2024 wystąpi na Tarczyński Arena Wrocław.    Trasa stadionowa Dawida Podsiadło Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni!  W sobotę 26 sierpnia PGE Narodowy, który był współorganizatorem wydarzenia, przyciągnął rekordową publiczność.

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy 1

      Bilety | Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość”

      O wydarzeniu Koncert Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość” - najpiękniejsze piosenki o miłości - to trzeba usłyszeć na żywo! Piotr Rubik, Orkiestra Symfoniczna Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz 4 znakomitych Solistów. Ponad 60 osób na scenie! Bilety na koncerty Piotra Rubika już w sprzedaży.  Piotr Rubik koncerty Niech mówią że to nie jest miłość Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jel

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.