Jump to content
IGNORED

Lakier proszkowy w Warszawie - gdzie???


jaro4444

Recommended Posts

Chciałbym wypiaskować (albo w inny sposób usunąć starą farbę) i polakierować czarnym matem proszkowym dwie górne części obudowy (od CD i wzmacniacza). Wiadomo, prawie zawsze porysowane są te części... Proszę o poradę - gdzie w Warszawie zrobić to dobrze i tanio? Ktoś może zna taki warsztat albo sam chciałby parę złotych zarobić?

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak z przygotowaniem powierzchni ( moze będziesz musial sam) ale proszkowo maluja na Jubilerskiej ( w okolicach G -nta. Praga Płd / Stara powłoke musisz zeszlifować do metalu. Proszkowo naluje się bez podkładu na dobrze oczyszzoną -zeszczotkowaną powierzchnię

Link to comment
Share on other sites

w Al. Krakowskiej za centrum Peugeota (kiedyś Białego) po prawej stronie jadąc do Janek jest zaklad renowacji felg samochodowych.(wisi tablica) Tam piaskują felgi i malują, właściciel piaskuje też inne przedmioty, nie maluje proszkowo, robił mi nie tylko felgi. Malowanie proszkowe jest w Ursusie niedaleko fabryki na przeciwko firmy "factory". Jadąc ul. Traktorzystów zaraz po lewj stronie za wiaduktem.

Link to comment
Share on other sites

-> Jaro

Mam pytanie dość prozaiczne ale mam nadzieję że wybaczycie mi !!!

Czy pisakowanie polega na tym że nadajemy blasze, aluminium fakturę - chropowatą nawierzchnię(np.jak w obudowie od kompa) i dodatkowo możemy pomalowac to np na czarno ??

Pytam poniweaż potrzebuje zrobic coś takiego w panelu tylnym do suba a póki co mam czyste aluminium.

 

Pewnie Ci sie przyda :

Piaskowanie

Wesoła ul.Asnyka 17

773-70-30

Pan Andrzej

(wyszukane w sieci)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki chłopaki, na Was zawsze można liczyć.

 

Placek - piaskowanie to taki proces technologiczny, w którym strumień rozpędzonego powietrza, w spoecjalnej lancy, porywa cząski materiału ściernego a ten uderzjąc w przedmiot powoduje erozję jego powierzchni. Zrywa przy tym warstwy starej farby, tlenki metalu i wierzchnią warstwę metalu. W zależności od tego jaki materiał piaskujemy tym ścierniwem może być: kwarc (piasek), drobny śrut żeliwny, zmielone łupiny orzecha, .... W zależności od nadanej "piaskowi" prędkości i jego granulacji możemy osiągnąć tylko matową powierzchnię albo bardzo zerodowaną (taki księzycowy krajobraz ;) Powierzchnię po piaskowaniu należy natychniast pokryć podkładem by nie utleniała się, wówczas farba trzyma jak diabli.

Link to comment
Share on other sites

Placek

 

wątpię żeby tam Tobie coś pomalowali, ale spytać zawsze można. W soboty nie ma tam szefa. Idziesz normalnie do pana Włodzia i mówisz jaka sprawa, że ma być tanio i dobrze. Jak niewielki element to zrobi to z wielką chęcią - zawsze to jakiś nieopodatkowany grosz. Próbuj, gwarantować nie mogę, ale mi sie udało, więc Tobie tez powinno :). Jest to fabryka w której wykonuje się przedmioty do przemysłu spożywczego a chłopaki w soboty nie mają za dużo roboty ( no i nie ma szefa :))

 

Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.