Skocz do zawartości
IGNORED

Lakier proszkowy w Warszawie - gdzie???


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wypiaskować (albo w inny sposób usunąć starą farbę) i polakierować czarnym matem proszkowym dwie górne części obudowy (od CD i wzmacniacza). Wiadomo, prawie zawsze porysowane są te części... Proszę o poradę - gdzie w Warszawie zrobić to dobrze i tanio? Ktoś może zna taki warsztat albo sam chciałby parę złotych zarobić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z przygotowaniem powierzchni ( moze będziesz musial sam) ale proszkowo maluja na Jubilerskiej ( w okolicach G -nta. Praga Płd / Stara powłoke musisz zeszlifować do metalu. Proszkowo naluje się bez podkładu na dobrze oczyszzoną -zeszczotkowaną powierzchnię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Al. Krakowskiej za centrum Peugeota (kiedyś Białego) po prawej stronie jadąc do Janek jest zaklad renowacji felg samochodowych.(wisi tablica) Tam piaskują felgi i malują, właściciel piaskuje też inne przedmioty, nie maluje proszkowo, robił mi nie tylko felgi. Malowanie proszkowe jest w Ursusie niedaleko fabryki na przeciwko firmy "factory". Jadąc ul. Traktorzystów zaraz po lewj stronie za wiaduktem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Jaro

Mam pytanie dość prozaiczne ale mam nadzieję że wybaczycie mi !!!

Czy pisakowanie polega na tym że nadajemy blasze, aluminium fakturę - chropowatą nawierzchnię(np.jak w obudowie od kompa) i dodatkowo możemy pomalowac to np na czarno ??

Pytam poniweaż potrzebuje zrobic coś takiego w panelu tylnym do suba a póki co mam czyste aluminium.

 

Pewnie Ci sie przyda :

Piaskowanie

Wesoła ul.Asnyka 17

773-70-30

Pan Andrzej

(wyszukane w sieci)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Placek

 

no coś takiego jak opisałeś z tym że po piaskowaniu powierzchnia jest lekko chropowata a nie gładka jak na kompie. Po piaskowaniu można bardzo ładnie wypolerować ;)) - na lusterko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki, na Was zawsze można liczyć.

 

Placek - piaskowanie to taki proces technologiczny, w którym strumień rozpędzonego powietrza, w spoecjalnej lancy, porywa cząski materiału ściernego a ten uderzjąc w przedmiot powoduje erozję jego powierzchni. Zrywa przy tym warstwy starej farby, tlenki metalu i wierzchnią warstwę metalu. W zależności od tego jaki materiał piaskujemy tym ścierniwem może być: kwarc (piasek), drobny śrut żeliwny, zmielone łupiny orzecha, .... W zależności od nadanej "piaskowi" prędkości i jego granulacji możemy osiągnąć tylko matową powierzchnię albo bardzo zerodowaną (taki księzycowy krajobraz ;) Powierzchnię po piaskowaniu należy natychniast pokryć podkładem by nie utleniała się, wówczas farba trzyma jak diabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saczek -> ta Otwocka to wystarczy w sob podjechac od tak i zrobi mi gośc od ręki za 20zł?? potrzebuję zapiaskowac i pomalowac na czerno płytke aluminum 25x20cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Placek

 

wątpię żeby tam Tobie coś pomalowali, ale spytać zawsze można. W soboty nie ma tam szefa. Idziesz normalnie do pana Włodzia i mówisz jaka sprawa, że ma być tanio i dobrze. Jak niewielki element to zrobi to z wielką chęcią - zawsze to jakiś nieopodatkowany grosz. Próbuj, gwarantować nie mogę, ale mi sie udało, więc Tobie tez powinno :). Jest to fabryka w której wykonuje się przedmioty do przemysłu spożywczego a chłopaki w soboty nie mają za dużo roboty ( no i nie ma szefa :))

 

Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.