Skocz do zawartości
IGNORED

Formatowanie baterii w kom.


kinker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

 

Mam takie glupie pytanko. A raczej kilka pytan.

1. Jak naljepiej sformatowac baterie w telefonie?? Czy telefon powinien byc wylaczony i jak dlugo ja ladowac ??

2. Jak sie ma rodzaj baterii zamiennej do rodzaju oryginalnej ?? Zalozmy ze mam w telefonie Li-Ion a zamienie na polimerowa ?? Bedzie to mialo sens czy raczej nie ??

 

Pozdrawiam !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baterię FORMUJEMY !!! nie formatujemy. Formatuje sie twardy dysk.

Baterii polimerowych sie nie formuje. Należy tylko pierwszy raz naładować zgodnie z instrukcją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nowy akumulatorek rozładować w telefonie, aż tel. się wyłączy.

2. Pierwsze ładowanie wykonać przy wyłączonym telefonie, powinno trwać ok 24 godz. (bez przerywania procesu ładowania)

3. Normalnie używać telefonu aż do "całkowitego" rozładowania akumulatora tzn. aż się sam tel. wyłączy.

4. Ładowanie, jeśli to możliwe (ale nie tak konieczne jak za pierwszym razem) może być przeprowadzone na wyłączonym telefonie, powinno trwać kilkanaście godz.

5. Patrz punkt 3

6. Patrz punkt 4

 

Co lubią wszystkie akumulatorki nawet te nowoczesne, to być rozładowanie aż do "całkowitego" rozładowania czyli w tym przypadku, wyłączenia się telefonu.

Jeśli tylko okoliczności (i chęci)na to pozwalają, powinno to się robić jak najczęściej

Odpłacą się wtedy długą i z możliwie największą pojemnością na jakie je stać, pracą.

 

Polimerki są nowocześniejsze niż lijonki, ale naprawdę nie ma najmniejszego sensu wymieniać tych drugich, chyba, że ku radości sprzedawców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tylko dodać, że takie traktowanie akumulatorków, jeśli chodzi o rozladowanie póki nie wyłączy się tel. było niezbędnym warunkiem użytkowania akum. niklowo kadmowych (dzisiaj już nie spotykanych w telefonach) i koniecznym dla długiej i możliwie z największą pojemnością akum. niklowo wodorkowych, o tyle dla tych najnowocześniejszych jest tylko zjawiskiem bardzo lubianym a co jakiś czas nawet pożądanym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to sa te baterie polimerowe? Po czym je poznać?

 

Formowanie baterii polega na tym że trzeba ją rozładować az do wyłaczenia telefonu a następnie naładować przez czas dłuższy niż standardowo podaje instrukcja. Praktycznie ok. 8-12 godzin. I te czynność trzeba powtórzyć kilka razy, kiedy telefon jest nowy. Potem mozna już ładować w zależności od potrzeb albo jak się nam przypomni.

 

Aaaa - to sielone z żółtym, to alegoria... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baterie ( a raczej akumulatorki) litowo polimerowe oznaczone są ...... napisem li-polymer lub li-poly, formować ich nie trzeba a wg mojego kolegi który z tego żyje - NIE WOLNO! Zostawienie ich na ładowarce na noc może doprowadzić do przegrzania i skrócenia żywotności. Podobnie z litowo-jonowymi - jedne i drugie są nieciepłolubne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo wiele telefonów z różnymi rodzajami baterii. Moja konkluzja jest następująca: Kiedy formowałem baterię z czasem dłuższym ( czasem dwukrotnie , a nawet trzykrotnie) niż wskazywała instrukcja, bateria nie formowała sie prawidłowo ( zbyt niskie napięcie po naładowaniu. Natomiast kiedy trzymałem się instrukcji ( odpowiedni czas ładowania oraz procedury rozładowania), bateria miała wyższe napięcie , a czas użytkowania jej był dłuższy.

Panowie , uwierzmy konstruktorom i instrukcjom ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że w różnych instrukcjach podawane są różne czasy takiego ładowania formującego, czas ten zawiera się średnio w przdziale 12-24 godz.

Jedno jest pewne, użytkowanie czegokolwiek z godnie z instrukcją przynosi same korzyści.

 

PS. Jeśli zawiodą już wszystkie inne sposoby, należy wziąć instrukcję (i jednak) przeczytać :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Wielkie dzieki !! A jeszcze taka sprawa, czy wylaczenie telefonu wystarczy, czy mimo tego ze sie juz wylaczy to wlaczyc go po kilku minutach i znowu wyczerpac baterie az sie juz nie wlaczy ?? Czy wystarczy, ze po prostu sam sie juz wylaczy. A drugie i trzecie ladowanie przy wlaczonym czy nie ?? Jeszcze raz wielkie dzieki !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.