Jump to content
IGNORED

Monitory do 9m2 - Fusion 1 czy Fusion 2

Tymen

Recommended Posts

Witam!

Dziś kolejne pytanie do wszystkich specjalistów i sympatyków sprzętu audio.

Czy odczuje różnice między F1 a F2 ,wkoncu roznica w cenie jest ok ~200 PLN.

Czy napewno tannoy ? Czy moze cos innego cena wazna bo do 900 PLN i tak bede brał na raty :(

Muzyka komercyjna (radiowa) hhop, techno, dance, pop, nieraz od biedy rock.

Póki co stawiam na Fusion 2 :) Czekam na wasze opinie.

Ps. I tak napewno bedzie grać lepiej niz obecne glonsiki na niskotonowych tonsilach.

Pozdrawiam i dziękuje :)

Tymen

szkoda że nie masz gotówki zamówiłbyś sobie DIY na forum, są tu takie osoby co potrafią robić takie rzeczy i to solidnie, Takie DIY zagrały by lepiej niż te F1 i F2 razem wzięte,

a nie możesz pojechać do sklepu i posłuchać, problem będziesz miał z głowy !

• Redaktorzy

Tymen - posłucaj jeszcze kolumn Mission:

ceny ze strony

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

- m30 - 730,00zł

- m 31 - 970,00zł

oprócz tego warto posłuchać

Gale 3020 za ok 700zł

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

sprawdz jeszcze Eposy (chyba E3) kosztuja dokladnie 900

no i moze Heybrooki 0.5 i 1 -- oba ponizej 900 (sa w promocji)

a jak sie uprzesz na Tannoye, to moge Ci swoje M1 sprzedac (400pln?), ktore graje w 11m2 razem z Cyrusem.

chetnie kupie cos z wyzszej polki;)

No trzeba bedzie pojechać i posłuchać. Tylko ze w Bydgoszczy to ciezki temat. Chcialem posluchać Fusion2 to dystrybutor powiedzial ze maja cale zestawy. I kolumny sa ale na zamowienie w ciagu 24h. :(

Sprawdze czy gdzies można bedzie u mnie posłuchac kolumienek Mission. Choc pewnie tez cholernie ciezko.

Co do Gali 3020 to czy bywaja jeszcze w sprzedazy jako nowe ?

Pozdrowienia dla wszystkich :)

jesli chodzi o fusion 2 to widzialem we wroclawskim media markt ze sa przecenione i kosztuja 350zl/szt. swoja droga tyle samo co stojace obok fusion 1... nie wiem czy to promocja w calej sieci czy tylko w tym jednym sklepie.

• 3 months later...

Tak, bardzo mnie to ciekawi gdyż Gale 3020 bardzo ładnie wyglądaja i są tańsze, i żadnych strasznych negatywów nie dostały. A na dodatek jest ich wersja jeszcze 3030 które można mieć za niecałe 900 PLN. A to górna suma jaką chce wydać. Prosze o pomoc. Dziekuje. Czy warto ładować sie w Gale 3030. Bo sa one tylko pod zamówienie.

Ja mam pokoj 10m i do niedawna mialem Tannoy m1 potem Tannoy m2, ale zaczalem szukac czegos lepszego. Wybrałem sie na odsłuchy i na sam start poszly własnie Gale 3020 ale jak dla mnie basu zdecydowanie za malo i zbyt twardy w porownaniu do Tannoy m2 pozniej kupilem okazyjnie Mission 701 bardzo dynamiczne i bardzo mocny bas, lecz gora mi nie pasowala graly tak jak by zza zasłony. Na koniec posłuchałem Tannoy FUSION 2 i te najbardziej odpowiadaj mi ze wszystkich wymienionych graja podobnie do M2, lecz gora jest bardziej muzykalna i to mi zdecydowanie bardziej odpowiada no i maja bass reflex z przodu a to wazne w malych pomieszczeniach.

Juz prawie jestem zdecydowany na F2 miałem okazje posłuchać F4 ale to napewno nie to samo... A pozatym cały czas robie sobie smak na Gale 3030. Tylko skoro 3020 sa takie lightowe - to moze wieksze pudło im nie pomoże. Jakby ktos mógl sie wypowiedziec co ma te głosniki na małym metrażu. Czy naprawde w całej serii gale "30" bas taki lightowy. Pozdrawiam wszystkich czytelników.

Hej,

mój brat gra właśnie na F1 w pokoju ok. 9m2 i jest, no, świetnie jak za tą kasę. Zresztą, sam miałem M1 i faktem jest, że te tanojki wymagają dobrych komponentów- wtedy pokazują, co może maleńka kolumna. Tylko, że jak już dokupiłem te "lepsze" klocki, to M1 służyły wyłącznie do celów eksperymentalnych i porównań (że niby pewnych spraw się nie przeskoczy). Ale fakt, już choćby w metrażu 15m2 sobie nie radziły (z wypełnieniem basu), za to w tych najmniejszych pomieszczeniach są po prostu idealne,

pozdrawiam

majkell>

Pokój, w którym teraz słucham, ma dokładnie16m2, marnie wytłumiony...kiedy M1 grały w nim z HK710+HK AVI100+marnyIC+marne kable, to było cieniutko...po zmianie na NADC540+HD620+IXOS1002+StraightWireChorus zrobiło się ciekawie... same kable wprowadzały kolosalną różnicę, M1 potrzebują dobrego zasilenia. Szkoda, że nie mogłem ich posłuchać na obecnej lampie i nowym okablowaniu. Choć, po zmianie kolumn na Mission M51 (i wymianie okablowania w nich i w ogóle na StraightWireSextet+VDHTheFirst) dopiero wtedy pokój został należycie (w moim mniemaniu) wypełniony basem,

pozdrawiam

myślę że M1 należą do kolumn które w basie nie są obfite, ale to też zależy od rodzaju muzy i jakości nagrań(z mp3 to nieraz zadudniły) np: A Thousand Years_Stinga. Napewno jest sporo podstawkowców które w basie są "mocniejsze". Ale lubie te kolumny i wyrosłem już z muzy która wysuwa na plan pierwszy basik. A co do wypełnienia pomieszczenia to pisałem tu o całym paśmie. Pozdro.

Cóż...rozumiem sugestię co do muzyki wysuwającej na plan I basik...ale mi chodzi o coś innego- pewien brak równowagi tonalnej, wynikający z niedostatków basu. Mi na 16m2 tak bardzo dało się to we znaki, że z czasem zanikła u mnie przyjemność ze słuchania niemal w ogóle, muzyka nie była namacalna w stopniu, który by mnie satysfakcjonował. A mówię to w oparciu o wypełnienie basem przez TE SAME kolumny 9m2 i 16m2- w tym mniejszym pokoju było go tyle, ile trzeba (oczywiście, w moim odczuciu), a w większym już o wiele za mało. Poza tym, ciśnienie akustyczne generowane przez M1 przy ich maksymalnym obciążeniu nie wystarcza w moim przypadku na zaistnienie złudzenia realnego koncertu (głównie chodzi o małe składy jazzowe, warunki klubowe), za szybko robi się głośno...a czasem chce się posłuchać tak, że kontrabas wgniecie w fotel,

pozdrawiam

Fusion 2 nie nadają się do muzyki typu techno itp. Słuchałem ich i najlepsza muza dla nich to r&b, black music itp. Pokazują wtedy co potrafią i sam się ździwiłem jak to może łupnąć :) Góra troche się wyróżnia ale mi się to podoba.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.