Skocz do zawartości
IGNORED

CD za 6000 - 8000 zł ?


gutekbull

Rekomendowane odpowiedzi

Wyglada na to, sporo ludzi z forum buduje DAC Petera. Moze ktos umowi sie z Toba na odsluch. Jesli chodzi o DAC Audio Mirror, to wlasciciel/ konstruktor jest bardzo fajnym gosciem. Nie wiem jednak czy dostepna jest wersja 220/230 V. Jak chcesz to moge go zapytac o to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> gutekbull

Jesli moge wtracic swoje trzy grosze.

Odsluchowalem kable glosnikowe, ktore posiadasz. W swojej klasie cenowej nie maja praktycznie konkurencji, ale tez nie sa idealne. Niestety "gubia" troche informacji i w tej opini nie jestem odosobniony. Uwazam, ze poza ew. zmiana zrodla powinienes zastanowic sie nad zmiana kabli na bardziej adekwatne do swojego systemu.

mowi sie, ze kable powinny kosztowac tyle co jeden klocek z zestawu i cos w tym jest.

Choc sam nie przestrzegam tego grajac na drutach za $60 za komplet ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red Dawny dubia troche informacji? hmm... moze w basie nie sa mistrzami, ale to dosyc szybkie, dokladne kabelki.

chiba, ze pisales o systemie kolegi Gutka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitdog => Red Dawny gubią informację i mają zły bas !!!!!!!!!!!!!!!

Zyczę każdemu takich kabli.

W basie zjadły Kimbera 8Tc na śniadanie.

Można pisać o wadach R.D, ale to w kontekście np. takiego goertza AG2 ok. 7500zł za komplet, a i ten będzie miał swoje plusy i minusy jak każdy kabel , ale to już jest pewna klasa i nie porównujmy rzeczy ,które się porównać nie dają.

To tak jakby porównywać malucha do samochodu średniej klasy.

 

A kolega profes. chyba miał na myśli kable wymienione w tym poście - ja napisałem ,że to nie mój system tylko kolegi ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>gutek chyba cos nie doczytales. przecie ja bronilem red dawnow, i tam jest znak zapytania, w odpowiedzi na post profesa...

a analogia tez nieprecyzyjna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak kiedyś kablem A. goertz AG2, zajechałem MF A2 grał z kolumnami furioso też trudne do napedzenia.

I wzmak poszedł do naprawy.

Innym razem AG2 na sonneteerze alabaster z Virgo był objaw taki że wzmak nie wydalał i potrafiła grac tylko jedna kolumna. Uwierzyłem wtedy,że kablem głosnikowym można nawet uszkodzić wzmak.Ogólnie kabelek oki.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Profes

 

A której wersji słuchałeś? Obecnej, którą sprzedaję od kilku miesięcy czy wcześniejszej?

 

I podaj jeśli możesz przykład kabli które są twoim zdaniem ewidentnie lepsze i nie gubią (mniej gubią) informacji. Chętnie sobie wypożyczę do posłuchania, może będę miał nowy punkt odniesienia :)

 

Nie znam tego systemu o którym mowa, ale moim zdaniem ta Delta KT88 jest bardzo mocno średnimwzmacniaczem, szczególnie za swoja cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofill -> no to cool - MF A2 to troche rachityczny zawodnik (ale ladnie gra) - mimo wszystko Furioso nie powinny go zalatwic.

 

Alabaster jest za to silniejszy niz wyglada i Virgo III powinien podolac.

 

Fajny ten kabel w takim razie - probowales go rozpruc, zeby zobaczyc co w nim siedzi??? Bo zwykly kawal drutu takich atrakcji nie zapewni - konstruktor musial sie popisac 'wyobraznia' :-)

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel nie mój, także nici z rozpruwania:)).

MF A2 zgadzam się dobry wzmak.Ale Alabaster go pobijał zdecydowanie.Teraz po latach człowiek żałuje że go sprzedał, ale trudno.Znaczam,że alabaster nie był mój lecz kolegi, który notabene ma takie samo zdanie jak ja:)).Aktualnie ma Rehdeko 115 i od 1 roku nie może dopsować do nich wzmacniacza( poza jednym którego akurat ja jestem posiadaczem i raczej takiego drugiego wmaka nigdzie nie znajdzie) chodzi mu głównie o lampę.Ciekaw jestem jakby zagrały te kolumny z Alabasterem!!!.Kolumny te albo zgrają się ze wzmacniaczem albo bedzie lipa-tak jakoś one mają.

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitdog => jakbyś nie wiedział jest drastyczna różnica w cenie pomiędzy zakupem Red Dawna ,a Kimbera 8TC

coś ok 7 razy , teraz wiesz co robi Kimber na basie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, skoro bas red dawna lepszy, to po kiego robic biwire, zamiast na samym red dawnie jechac. zreszta sam mi mowiles, ze dostales to czego brakowalo, nizsze zejscie, ze bas jest lepszy, teraz piszesz inaczej.

no chyba, ze samo biwire tyle daje, ze nawet kimber lepszy niz sam red dawn. ale ja o tym wogole nie pisalem, to nie bylo tematem postu profesa.

i wogole co chcesz ode mnie? czytaj dokladniej wpisy, bo ta wymiana niepotrzebna jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitdog => ile piwa wypiłeś ;-)

Przecież wiesz, że nie mam pełnej wersji kabla i jako singlowy jego dźwięk jest lekko odchudzony,

jak dam go na średnicę i górę to jest ok. ale do szczęścia potrzebny jest jeszcze bas ;-)

Teraz jasne .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gutekbull:

 

Chodziło mi o tego poniżej.

Patrz też tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2855-100005759 1170271053_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piwo dopiero otwieram.

tak tez myslalem, ale co wogole ode mnie chciales? i to bez piwa? ;)

w czwartek wybywam tam gdzie mowilem, jestem bardzo ciekaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable Bartka nie gubią informacji. Raczej wad trzeba szukać w tym co jest przed nimi:) Ale na pewno różne Nordosty i Kimbery gubią płynność, gładkość i masę. Jak macie Panowie zbyt mało szczegółów w przekazie proponuję postawić CD na stożkach. Jeśli się zrobi sucho to należy wtedy wymienić kable na dobre kable:). Wtedy też dopiero należy dopasowywać sieciówkę.

To jest właśnie powszechny błąd, że najpierw "muli" się dźwięk na źródle i wzmaku a potem próbuje się go rozjaśnić "świetlistymi" kabelkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak żeście pochrzanili w tym wątku myśli ,że nic się nie zgadza.

1. wpisy powinny odnieść się do;

 

"System wygląda tak ; kolumny Usher CP 6311, wzmacniacz lampowy Delta Studio KT 88, CD AVM 2,

Kable głóśnikowe Bartka z forum i I.C - Transparent (ale wersja bez puszek).

Pytanie jest następujące ; jaki CD powinien - może, zastąpić AVM 2 w cenie 6 - 8 000zł ???

I oczywiście zagra zdecydowanie lepiej ;-)

Rozpatrujemy zarówno nowe CD jak i z używane ???"

 

2. Co nie wiadomo skąd wziętego wątku o kablach to;

Red Dawn w moim systemie nic nie gubi i niczego nie uszczupla i w ogóle jestem szczęśliwy ,że jest ;-) !!!

 

3. Kable Bartka1 miałem okazję słuchać są doskonałe i z całym szacunkiem dla nich jak i samego Bartka1 ,który moim skromnym zdaniem zrobił NAJLEPSZE POLSKIE KABLE GŁOŚNIKOWE I DO TEGO W ROZSADNEJ CENIE,

jednak to nie ta liga co Red Dawn - miałem okazję to sprawdzić,

ale też róznica w cenie jest szokująca i na pewno nie odzwierciedla rożnicy w jakość na korzyść Red Dawna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Arek, gutekbull

Gubi , gubi. Znam osobiscie trzy osoby, ktore to slyszaly, a raczej ktore pewnych rzeczy nie uslyszaly.

Na roznych systemach, wiec nie ma mowy o przypadkowosci.

Nie zmienia to faktu, ze w tej cenie trudno znalezc cos lepszego. Ale nie przesadzalbym, ze sa to najlepsze polskie kable. Mysle, ze mozna znalezc wsrod produktow polskich producentow kable, ktore graja lepiej.

 

->Bartku

Ja odsluchy robilem kilka miesiecy temu, wiec zapewne byla to nowa wersja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profes - nie bedz taki tajemniczy/egoistyczny - podziel sie informacja o lepszych polskich kablach glosnikowych w tej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pal, przeciez napisalem, ze w tej cenie nie maja konkurencji.

Natomiat mowienie, ze sa to NAJLEPSZE polskie kable to juz lekka przesada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Profes

To niestety te osoby mają słabe klocki i mocno "wyostrzone" kable:) W ogólnej prezentacji kable Bartka są równe i przenoszą pełną informację, nawet bas poniżej 40Hz co robi bardzo mało kabli. Inne droższe kable są tylko bardziej spójne, homogeniczne a jednocześnie otwarte. Ale to już szkoła jazdy na poziomie Hi-End i na klockach za parę tys. tego się nie usłyszy.

 

> Gutekbull

Wyraźnie napisałem. Ponieważ kolega ma kable Bartka niech postawi na początek CD na stożkach. Wtedy zobaczy czy warto wydawać taką kwotę na inne CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profes - ja pytam z czystej ciekawosci a nie dlatego, ze zamierzam bronic kabli Bartka, bo one bronia sie same. Natomiast tak jak nagle ostatnio na forum pojawily sie informacje o kablach Sonus Oliva (bardzo dobrych zreszta) tak liczylem, ze Ty podzielisz sie inna, rownie ciekawa informacja :) Swoja droga lepszych polskich kabli glosnikowych (juz bez podzialu na rozne polki cenowe) tez nie slyszalem (ale nie sluchalem ani Sonus Olivy ani Argentum).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuje z całą odpowiedzialnością lepszych kabli głośnikowych Polskiej konstrukcji jak te Bartka1

nie słyszałem (Bez względu czy coś gubią ,czy nie ), tak samo jak IC Sonus Oliwa to z kolei dla mnie najlepsze Polskie interconekty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.