Skocz do zawartości
IGNORED

CD za 6000 - 8000 zł ?


gutekbull

Rekomendowane odpowiedzi

Acha. Jak będzie za sucho można wymienić Transparenta na "prawdziwego" Transparenta czyli z puszką:) Ten chociaż chyba teoretycznie Ref. gra gorzej niż Cardas Neutral.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem najnowszego głośnikowego S.O i Bartka1 jest moim skromnym zdaniem lepszy ,ale to przecież kwestia dopasowania do systemu i nie ma jednoznacznej odpowiedzi na te pytania.

Czasami np. mulący kabel w zbyt ostrym systemie moze zagrac wspaniale ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Audio Analoge Paganini. Nowa wersja 192kHz/24bity z napedem CD-ROM jest moim skromnym zdaniem znakomita. Wprawdzie zdecydowanie odstaje od dotychczasowej linii Audio Analogue - miekko i cieplo - teraz jest muzykanie i detalicznie - ale wciaz jest to znakomity zakup w swojej cenie. Tak sie sklada, ze mialem poprzednia wersje przez rok - 96/24 z napedem Philipsa i po zamianie roznica jest zaskakujaco duza. Pojawilo sie znacznie wiecej szczegolow, jest znakomita scena i 3D, swietna dynamika i przy tym muzyka gra. Kazdy instrument ma wyrazna barwa i gra latwa do wychwycenia melodie. Bardzo poprawila sie gora pasma. Dynamika, takze w skali micro jest rewelacyjna. W sklepie porownywalem z wyodrebnionymi DAC-ami Thety i szczerze mowiac nie bylo konkurencji. Zas z 'normalnych' CDP polegly zdecydowanie: Roksan Caspian, Atoll 150, Rega Jupiter i inne.

 

Cena w Polsce powinna byc cos kolo 6 tys. zl.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profes =. zwykle stożki jakich wszędzie pełno na CD wpłyną w ten sposób ,ze wyostrzą ,poprawią kontur ,wysokie, ale moga skrócic bas i pogorszyć plastyczność ,płynność dźwieku.

Innymi słowy cos za coś .

Ja juz to przerabiałem wiele razy ,gdy dałem pod CD Accu zamiast oryginalnych nożek było wiele gorzej,

no, ale pod CD AVMa trzeba by spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stożki i kamień powodują redukację wpływu wibracji na transport (ale na trafo np. też) przez co laser lepiej odczytuje info. z płyty. Zdecydowanie lepiej, szczególnie w średnich i lekko wyższych CD. Trochę jest inaczej niż opisał to Gutekbull. Z negatywnych zjawisk występuje tylko lekkie osuszenie dźwięku i odchudzenie basu średniego (misio) ale za to jest on bardziej konturowy i głębszy. Absolutnie nie traci się płynności, wręcz przeciwnie. Te lekkie wady koryguje się kablami IC albo np. włożeniem Troksa pomiędzy stożki i kamień. W najwyższych transportach lub CD osuszenie może być znaczne bo one z natury rzeczy mają lepiej izolowany transport i takie zabiegi już nie są im potrzebne. Nie mniej nadal potrzebują stać na solidnej podstawie (kamień). "Osuszenie" można też zlikwidować postawieniem CD na drewnie lub mdf. Natomiast tak ustawione CD pokarze cały materiał z CD (oczywiście na tyle ile może dane CD) i jak "garają" kable. Srebro prawie zawsze wychodzi wtedy suche a Transparenty, Mity i Cardasy grają świetnie i jest więcej detalu niż ze srebrnych kabli przed tymi zabiegami. U Gutkabulla było źle bo ma RD. Jak od dawna mówię to RD nie ma basu i jest analityczny:) Kłos już chyba nie ma RD do Harbertów bo je dobrze ustawił na StandArt-cie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moga byc np takie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gutekbull

To postaw Accu na samych stożkach a głośnikowy Bartka weź od kolegi. Będzie na pewno ładniejszy dźwięk i więcej detalu:) No ale z SO może być nadal lekko sucho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 2 pytania do Arka67:

1. Jaka będzie różnica między postawieniem CD na TROKS-ie - a na kolcach (jak lepiej i dlaczego)?

2. Jak ustawić CD na kolcach - czy kolce powinny być przyklejone do podłoża (np. granitu) i skierowane ostrzem do CD, czy raczej powinny być przyklejone do CD (do nóżek czy do obudowy?) i skierowane ostrzem w dół? Jeżeli w dół - to czy powinny być podkładki pod ostrza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Troks zaokrągla dźwięk ale może też zamulić. Stożki dają precyzję. Dlatego można próbować różne warianty, pojedyńczo lub razem jako komplet to zależy od CD.

2) Stożki przykleić do CD od spodu a pod stożki podkładki. Można spróbować odwrotnie (ja nie próbowałem). Jeśli jest za sucho można podłozyć między podkładki a kamień kawałek filcu (wygładza dźwięk).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek67 => mam różne obserwacje i zbieżne i różniące się .

R.D ma u mnie w systemie doskonały bas !

Na stożkach Accu grał tragicznie ,jego oryginalne nóżki są nie do podrobienia, a chyba nie miałem wtedy jeszcze R.D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha ale jeszcze jedna rzecz. Ponieważ Cd to najbardziej wrażliwy na czynniki zewnętrzne element w torze, ważny też jest prąd jaki dostaje. Potrzebna jest odpowiednia sieciówka ale wcale nie bardzo droga. Zaznaczam odpowiednia, często współgrająca z IC. No i może być jeszcze listwa albo kondycjoner. Miłej zabawy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sieciowki, to swieta racja.

U mnie najlepiej wypada podlaczenie bezposrednio do sciany z pominieciem listwy czy kondycjonera.

No i Helukabel zdystansowal Supre Lorad i Nell N7E.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profes => ja tez mam takie obserwacje kabel sieciowy ,który sam zrobilem podobny do tych co na forum były z metra sprzedawane wypadł lepiej od Supry i NBSa Omega Junior.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesledzilem watek i wydaje mi sie , ze nikt nie wspominal o Tag Mac Larenie R 20 (jezeli nie pomylilem typu). Gra naprawde niezle , a za uzywke trzeba pewnie zaplacic ok 3-4 kzl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.