Skocz do zawartości
IGNORED

CD za 6000 - 8000 zł ?


gutekbull

Rekomendowane odpowiedzi

arek67 napisal:

 

>>Do "dziwnych" klocków najprawdopodobniej będzie pasował dziwny CD. Razem może będzie synergia. Z dziwnych CD polecam CEC 5100 (pierwsza wersja). Jest bardzo dziwny:)

Moim zdaniem ty nie szukasz dobrego dźwięku tylko orginalnego. Orginalny jest też DPA ale to do rozrywki, jazzu i płyt audiofilskich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Zapytaj SoundArta czy mają jakiś CD Blues z odzysku. Wiem że jacyś ich stali klienci zamawiali model Sara z częściową wymianą. W efekcie powinni mieć w najbliższym czasie parę Bluesów. Nowy stoi coś 14 000, może taki używany puszczą za 8 000, kto wie. A warto tego posłuchać, nie mówiąc już o tym, że nic na świecie nie jest tak dobrze odizolowane od drgań otoczenia, jak ten potwór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Enzo

Podwójnie stożki też próbowałem ale żadnej zmiany już nie zaobserwowałem. Obecnie stoi u mnie to tak: podłoga>podkładki korkowe>kamienna płyta>podkładki korkowe>podkładka od stożka>stożek>CD

Co ciekawe zamiana miejscami płyty ze stożkami nie daje takich efektów co oznacza, że stożki należy umieszczać bezpośrednio pod źródłem, kolcem do dołu.

 

>Dudivan

Czystą i ładną średnicę, w sam raz do wokali ma Primare D30.2. Ale on jest czuły na okablowanie i nawet na XLR buduje lepszą scenę niż na RCA:) Na sieciówki też jest wrażliwy. Z "grubym" Velumem gra wyśmienicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek67,

 

no wlasnie. Klops z tym Primare. Ja jestem zdesperowany nawet do tego stopnia, ze niechby i mial uposledzone basy czy wysokie ale za to srednie - wybitne. Jesli zas sprzet jest tak wrazliwy na okablowanie to moim zdaniem jest niekompetentnie skonstruowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, przynudzam, ale nowa wersja Audio Analoue Paganiani naprawde jest warta posluchania. Wlasnie ten przedzial cenowy i trudno wykazac jakiekolwiek mankamenty. Zadziwiajaco wyrozniajacy sie dzwiek na tle konkurencji.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiem że mnie zamordujecie, bo to czysta kryptoreklama z mojej strony, ale nie mogłem się powstrzymać. CEC wyhodował ostatnio naprawdę cudo, co więcej o doskonałym dźwięku. Chciałem Was przynajmniej namówić na odsłuch tego cudeńka. Sądzę, że warto posłuchać, aby zbadać poziom odniesienia jaki można obecnie uzyskać za całkiem rozsądne pieniądze. Kilka zastosowanych rozwiązań to prawdziwy high-end. Ciśnie się na myśl skojarzenie z gramofonem.

Jeżeli ktoś z Was ma ochotę posłuchać to proszę o kontakt na maila: [email protected].

Poniżej zdjęcia i krótka specyfikacja nowego modelu CEC TL 51XZ.

Wyczerpującą specyfikację można obejrzeć pod:

www.clofis.nl/nl/cec/TL51XZ/CEC_TL51-xZdatasheetUK.pdf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1056-100005616 1170271281_thumb.JPG

post-1056-100005617 1170271279_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Dudivan

Nic prostrzego kup sobie Revoxa albo inny studyjny CD. Bardzo dobre są w granicach 1000$. A tutaj masz małe cudo nawet za 500 $.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

i pozdrawiam cyfry nigdy nie kochałem , ale to jest naprawdę jest piękne i mam nadzieję, że parametry nie ustępują urodzie żal, że nie mogę tego odsłuchać mimo że jestem krasnoludkiem z całkiem innej bajki "O sierotce

Marysi i siedmiu UHER-ach [bo tyle mam dwa z serii 4000 jeden S jeden IC automatic i pięć z serii Cr-] potrafię się zachwycać również Królewną Śnieżką pomimo tego, że spoczywa na szklanej górze - cena tego sprzętu musi

wyjątkowo wysoka.

Korwin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek - Mówisz gościowi swoje , a on swoje , więc Twoja odpowiedz jest OK :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Arek67

 

Sorry Arek ale bzdury troche pleciesz. CD postawione na kamieniu i na kolcach brzmi beznadziejnie. Najlepiej jest postawic na grubym ciezkim drewnie. Dzwiek zaczyna brzmiec naturalnie a nie jak na kamieniu chlodno i sucho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysłałem Ci informację na priva. I tak mam wyrzuty sumienia, że zaśmieciłem forum materiałem quasi reklamowym, ale nie mogłem się powstrzymać. Poprzednie modele miały na tym forum niezbyt pochlebne opinie na temat swojego dźwięku, a 51XZ jest tak różny i naprawdę dobry, że nie mogłem się powstrzymać. I tak jedyna uczciwa metoda to po prostu posłuchać samemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>himan

 

"Sorry Arek ale bzdury troche pleciesz. CD postawione na kamieniu i na kolcach brzmi beznadziejnie. Najlepiej jest postawic na grubym ciezkim drewnie. Dzwiek zaczyna brzmiec naturalnie a nie jak na kamieniu chlodno i sucho"

 

A czemu nie? Etap granitów mam już dawno za sobą, koniec końcem wywaliłem wszystkie bo na nich grało właśnie tak jak opisał Arek. Naturalne materiały mają bardziej "naturalne" rezonanse właśne i właśnie tak jak pisze Arek często jest.

 

Będę robił sobie nowe podstawy pod klocki audio i właśnie z naturalnego drewna chcę je zrobic, tylko jeszcze chyba z pustą komorą do wypełniania piaskiem (następny bardzo dobry materiał w walce z wibracjami).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Himan

Ja jestem empirykiem a nie inżynierem teoretykiem. Poza tym niedokładnie czytasz. Napisałem wyżej, że jeśli z kamieniem jest za "sucho" można postawić na drewnie. Ale coś za coś. Na drewnie jest bardziej rozmyty dźwięk. Ważne jest też to co jest pomiędzy podkładką od stożka a płytą. Filc też w tej materii załatwia sprawę. A jak u mnie gra CD wiele osób z forum wie bo nie jestem anonimowy i głupot nie opowiadam bo to wszystko można zweryfikować osobiście. Na razie nikt nie powiedział, że u mnie Gamut gra sucho i kamiennie:)

Poza tym trudno z Tobą polemizować bo nic nie napisałeś w "o mnie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Arek

Ja wczoraj wywalilem fabryczne podlkadki pod stozkami, ktore teraz stoja bezposrednio na kamieniu i tak gra lepiej, dzwiek jest gladszy, lepiej uporzadkowany w przestrzeni i nie jest za sucho :-)

 

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno, granit, stozki, podkladki - panowie, przeciez chodzi o to, zeby zawieszenie lasera nie drgalo bo wtedy korekcja bledow ma wiecej do roboty i jakosc sygnalu analogowego w efekcie moze sie obnizac. Inaczej mowiac CDP powinien stac mozliwie stabilnie. Wszystko.

 

Tymczasem tu sie pisze o jakims drewnie jakby to byly skrzypce a nie urzadzenie elektroniczne. Kaczki i siekana pokrzywka.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.