Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy hit Anny Jopek.


a_men

Rekomendowane odpowiedzi

Usłyszałem niedawno w radio nowy przebój Anny Jopek. Nigdy nie byłem jej fanem, ale to co usłyszałem wprawiło mnie w osłupienie. Zaczęła spiewac po angielsku.... Niestety.

Jej angielszczyzna przypominała mi kurs językowy dla poczatkujacych. Tak się śmiałem, ze nie mogłem skupic sie na muzyce:)

Nie odawiam jej niezłego głosu, ale chyba nie powinna robic tego, czego nie potrafi.

Czy producenci nie mają uszu??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy myslimy o tym samym ? Wczoraj słuchałem w radio PLUS - audycja p. Przemka Dyakowskiego i prezentacja płyty Krzysztofa Napiórkowskiego,skądinąd niezłego gitarzysty. Rzeczywiście ten nadwiślański (American) English...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byli już wykonawcy, szczególnie z kręgu języka hiszpańskiego, którzy zdobyli światową popularność śpiewając raczej w pigeon language. Poczekajmy, jeszcze się nie śpieszmy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto by sie tam przejmowal czescia literacka w muzyce rozrywkowej ! Naprawde zwracacie uwage na teksty i sposob ich podania ? Byleby tylko byl muzyczny. Tylko o to chodzi. Jesli sa z tego ladne nutki to jest dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazcie ile wykonawcow/grup niemieckich spiewa(-ło) po angielsku i to chyba calkiem niezle im wychodzilo. A nasi wykonawcy i ich polish english doprowadza mnie czesto do łez. Angieskie slowa z polskim akcentem i naszą ostrą, wyrazną wymową. Ale zeby nie bylo, ze my to zawsze najgorsi. Francuza mowiacego po angielsku mozna poznac po (najczesciej) 2-3 wypowiedzianych wyrazach (szybciej chyba nawet niz Polaka). Nie sa w stanie pozbyc sie swojego bardzo charakterystycznego akcentu i wymowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, daj Pan spokoj ! Jaki to dzez. Pop z elementami.

A wszystkie teksty sa glupawe, dlatego IMO jesli wyspiewane ze smiesznym akcentem to zachodzi tu harmonia albo przynajmniej artysta ma poczucue humoru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to dżez to ja wiem. Stąd humorystyczna pisownia. Za to aspiracje wielkie:)

A co do poczucia humoru, to sam nie wiem, czy wiekszego nie miał producent tego "arcydzieła" :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy2

>Byli już wykonawcy, szczególnie z kręgu języka hiszpańskiego, którzy zdobyli światową popularność

>śpiewając raczej w pigeon language. Poczekajmy, jeszcze się nie śpieszmy...

 

w gołębim?;). eeee to tylko kilku finskich wykonawcow, na czele z jakims tam golebio gulgajacym HIM;).

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy2 -> np. Astrud Gilberto? Niezaleznie od tego - nie lubie Jopkowej i jej glosu (podobala mi sie jedynie wersja 'Teddy'ego' z P.Wojtasikiem). Mamy wiele lepszych wokalistek zdecydowanie bardziej jazzowych, ze tylko o G.Auguscik wspomne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A_men -> podejrzewam, ze dla Pani Auguscik Marcinek Kydrynski to taki domorosly szczunek z gitarka co niewiele moze :-) W USA rozpoznawalnosc obu pan chyba wyglada odwrotnie niz w Polsce.

 

To do ciekawszych, ale bardziej leciwych wokalistek dorzuce 2 propozycje:

U.Dudziak,

K.Pronko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a_men>

Kurcze, a miałem się już w sprawie AMJ nie wypowiadać;-)

Nie tylko producenci nie mają uszu. Nie mają ich krytycy i publiczność, tzn. wyznawcy;-) Po wysłuchaniu kolejnych nagrań dochodzę do wniosku, że... p.AMJ po prostu nie umie śpiewać (zastępuje to, czy też maskuje manierą wykonawczą, która - dla mnie przynajmniej - osiągnęła poziom nieznośny), próbuje się przypodobać kolejnym swoim duetowym łowom (od dłuższego czasu w jej repertuarze pojawiają się dość nachalne, wręcz podróbki Stinga) no i w końcu po prostu nie ma głosu (posłuchajcie wszystkich przejść pomiędzy niskimi a wysokimi dźwiękami przez nią śpiewanymi). No i jeszcze jedno Secret - imo - zarżnęła, bo muzycznie płyta jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za AMJ nie przepadam. A manierę ma wielu. Np. Sting, Rodowicz i mnóstwo innych osób/zespołów. Właściwie to do bardzo wielu osób, którym udała się (na skalę publiczną skalę) sztuka sprzedania swojej osobowości i wokalu.

Tak mi się wydaje.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrea29>

Oczwyście, że wielu. Nie o to mi chodzi, że AMJ śpiewa manierycznie, ale o to, że manierą kryje swe niedostatki, a wszyscy na około sikają z zachwytu, że jest to NAJ.

Może.... Może czepiam się...

Dlaczego już nie mogłem znieść. O ile jeszcze karkołomne sztuczki by ukryć proste fakty gdy AMJ śpiewała po polsku nie wnerwiały mnie, a jedynie powodowały, że często miałem problem ze zrozumieniem tekstu, tak w przypadku "włożenia" english-like słów w tę samą manierę spowodowało u mnie niemal odruch wymiotny. A szkoda, bo muzycznie bardzo fajne i miło się tego słucha (nawet pomimo podróbek Stinga).

Ok. Czepiać się przestaję i bez DUUUŻEJ;-) zaczepki, to pewnie już moje ostatnie 2 zdania na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMJ po prostu nie ma głosu. Ma natomiast męża i dobry marketing. Wykształcenie muzyczne ma i na tym koniec. Męczy się kobieta, głosu z siebie wydobyć nie mogąc. Nic mi do tego. Po prostu nie muszę słuchać. Boska Janis, Ta to miała odjazd i to bez Pata(bata?).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> pavbaranov: ja nie sikam ;) Co nie oznacza, że mam lepszy słuch, tylko słucham sam i oceniam dla siebie. Czasem gdy coś mnie mocno zafascynuje to się tym dzielę (głównie z osobami o podobnych upodobaniach muz.) Krytycy nie są mi do niczego potrzebni. Gdybym nie miał własnego, popartego swoim czuciem/gustem/uchem zdania, zginąłbym w morzu g...a i wszechobecnej, antenowej tandety, kiczu, komercji i innego śmiecia (choć pseudogwiazdy sezonowe też są potrzebne - jako tło ;))

 

Dlatego wolę iść własną drogą poszukiwań i odkryć.

 

Nad gustami - nie dyskutuję - jest dobrze tak jak jest.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrea -> masz racje de gustibus non disputandum est. Ale Rodowicz??? Siegnales po przyklad ze znacznie nizszej polki niz AMJ - tak, to jest mozliwe :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! przepraszam! Rodowicz jest a w każdym razie była dobrą wokalistką. Oczywiście można jej nie lubić, tak jak ja nie przepadam za K. Prońko ale nie śmiałbym jej odmawiać talentu, warsztatu i oryginalnego (czyli własnego) stylu. Podobnie jest z p. Rodowicz.

Natomiast Jopek no to trudno powiedzieć. Na pewno lepsza jest niż wakacyjne gwiazdy estrady w stylu Radio Z-RMF-Mandaryna-Doda z gołymi brzuchami których nazwiska są różne ale głosy podobne. Czy jest znakomita i genialna -być może nie. Ja poprostu nie lubię głosu w którym więcej jest szumu wydychanego powietrza niż brzmienia strun głosowych. Zawsze kojarzy mi się to z odpowietrzaniem kaloryferów. Jednak nie ma to jak Adam Zwierz lub Bernard Ładysz, rozumicie, a nie jakieś słabowite Jopki, czy nie daj Boże, konające Mysłowice. Chociaż Jopki da się słuchać z przyjemnością a Mysłowic w cale się nie da.

Hanna Banaszak na prezydenta! To jest głos i to nie tylko te smutne bossanovy wyeksploatowane kiedyś przez TV ale mniej pamiętane szlagiery jak "Panie instruktorze jak pan mógł..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jobkowa jest super babka. Najchetniej wzialbym ja do lozka (moze byc po wieczorku erotyczno-swiecowym) i przerobil na prawdziwa kobiete. Przy tym dudusiu Kydyrynskim babka sie zmarnuje. To chlop a jaj nie ma. Jobkowa zas ma urode!!! Jest seksy. Czepianie sie, ze nie ma glosu jest nie na miejscu. Ona ma INNE walory. Kurde, no wymacalbym ja doglebnie! Kazdy jej nowy hit jest hitem bo ona wyglada bosko!!! Jestescie zdziadziale pierdoly jezeli czepiacie sie jej glosu. Jak byscie ja zobaczyli w stringach i czarnych ponczoszkach to by wam sztuczne szczeki powypadaly!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

wakacje się zaczęły i już widać pierwsze tego przejawy. Smutne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, co? Grunt, że wszyscy wiemy swoje i o co nam chodzi. Rozumiewm Was i siebie. Taki jestem :)

Jest dobrze :)

* * *

7-9 lipca THE STRANGLERS w Węgorzewie. Śmiesznien brzmi, wiem ;)

Ktoś wie coś więcej ? /Zamierzam być nawet jeśliby odcinali kupony od swych najlepszych lat./

Pamiętacie "Europejkę" ?, albo "Zatańczmy tango w Paryżu", alibo "Dokąd idziesz dziwna mała dziewczynko ?", "Sen nocy letniej", "Zawsze (pusć budziet) solnce" ?

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze Jopkowa po plycie "Upojenie" nic dobrego juz nie nagra.

Nie przepadam jakos specjalnie za glosem Jopkowej, ale akurat ta plyte

cenie i lubie najbardziej. Reszta `tworczosci` to juz raczej miernosc.

Koniec natchnienia i pomyslow. Czar prysl. Ostatni `angielski` kawalek

to tragedia. Kto ogladal czasopismo "Viva" z wywiadem Jopkowej

i Kydrynskiego z wyprawy do Afryki. Co za papka! Jesus Christ!

Wspomnienia z wycieczki powinni zachowac dla siebie. Nie powinno

robic sie z tego promocji, reklamy, tandety i upubliczniania prywatnych

wspomnien. Marketing przedawkowany. W Zabrzu jest taka fabryka

plytek ceramicznych `Jopex`. Podobno wlasciciel to jakas rodzina od

Jopkowej. Tak sobie mysle, zeby zamiast nagrywania kolejnych plyt

zmieniala branze na plytki ceramiczne. Nie chce byc zlosliwy, ale

dlaczego wylaczam radio ilekroc slysze jeden `angielski kawalek`?

I jakos od razu na sercu i na zoladku lzej...

Pozdrawiam.

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie negatywne wpisy "dedykowane" są AMJ i jej mężowi, bo tylko oni są w stanie je odebrać. Nasze pouczenia na pewno nie trafią do zagranicznego słuchacza/dystrybutora, bo ze względów językowych to forum nie jest dla nich dostępne. Więc drodzy forumowicze poczekajmy i nie spieszmy się z osądami; zobaczmy co zdziała ta cała polska "machina" promocyjna. Jak dotąd wyobrażenia naszych speców o tym, co może kupić zachodni rynek mijały się zdecydowanie z rzeczywistością.

Należy podkreślić, że zamierzenia ww. tandemu są jednak realizowane konsekwentnie; był support na koncercie Stinga, wspólne granie z Patem, a teraz rozpoczęła się zapowiadana próba pójścia cokolwiek dalej. Życzę powodzenia.

Mnie pozytywnie rusza próba włączenia do muzyki pop rozwiązań ze współczesnej muzyki wyższej; dawno temu, z nie małym powodzeniem, robił to JKP z Anawą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"AMJ po prostu nie ma głosu"

 

Mam zaczac wyliczac, ktorzy powszechnie uznani artysci jeszcze nie maja glosu ? Tylko Lukar bedzie musial nowy HDD do serwera wstawic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.