Jump to content
IGNORED

Tuning Philipsa CD951

Bromba

Recommended Posts

Nie znalazłem nic aprops tuningu CD951 czy ktoś z forumowiczów może mi powiedzieć co można w nim zrobić żeby poprawić brzmienie i jeśli tak to kto mógłby coś takiego wykonać.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
  • 1 month later...

Witam

Na pewno mozesz wymienic op-ampy tam są prawdopodobnie LM833 wstaw tam OPA2604,OPA2134 lub inne podwójne ewentualnie pojedyńcze ale na przejściówce. Możesz również wytłómić obudowe poszukaj na forum było coś na ten temat. A dalej to gniazdo zasilania z filtrem, kondensatory na lepsze, no i jakiś zegar.

Pozdrawiam Romek

Hidden Content

Za pewną szorstkość dźwięku tego odtwarzacza są odpowiedzialne niskiej jakości kondensatory, i to nie tylko elektrolityczne. Trzeba je wymienić, i trzeba wiedzieć na co. Warto mu zrobić tuning od samego zasilania po wyjście, przy czym wymianę opampów i maty bitumiczne należy traktować raczej jako ostateczny szlif, a nie jako podstawowe czynności tuningowe.

Hidden Content

Witam

Akurat nie miałem doczynienia z tym modelem ale zawsze kojażył mi się z czymś wartym zabawy ma dobry mechanizm i specyficzną stylistykę. Ale wydaje mi się że na początek wymiana op-ampów powinna poprawić znacznie a te opampy co wymieniłem nie są aż tak wybredne co do zasilania a wymiana poprawi w znacznym stopniu brzmienie i zacheci do dalszych prac.

Pozdrawiam Romek

Hidden Content

Akurat znam ten model, miałem kilka egzemplarzy. Wierzcie mi, wymiana opampów jest czynnością daremną jeżeli nie wykona się nic więcej. Potencjał tego CD zostanie niewykorzystany, a kasa wydana na opampy zostanie zmarnowana.

Hidden Content

• 11 months later...

Tylko że to nie są maty bitumiczne, a paski twardego, sztywnego tworzywa przyklejone na "suficie" pokrywy. Tłumienie toto daje śladowe. Poza tym w innych newralgicznych miejscach wytłumienia brak. Więc nawet gdyby były to w istocie maty, to byłoby tego zdecydowanie za mało.

Hidden Content

• 8 months later...

nie polecam nawet na transport a jeśli chodzi o tuning to łatwiej inne modele przerabiać, ten ma wady zbyt trudne do usuwania

Hidden Content

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.