Skocz do zawartości
IGNORED

propozycje kd


dzefryk1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupic kd oraz projektor.Jako ze sie nie do konca orientuje prosze was o pomoc.

Planowana odleglosc od ekranu to 3m,wielkosc max 175*100.Kolor scian pomarancz(jesienna)sufit bialy.Ekran

zwijany myslalem schowac w witrynie (fotka)

Budzet na projektor w granicach 6.000zl ekran 1200zl kd.8.000zl.Czekam na wasze propozycje.Jesli to nie problem podajcie + jak i - proponowanego sprzetu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

kino do 8.000 : najlepszym rozwiazaniem za ta cene wydaje sie byc Yamaha 2500(na allegro okolo 3tys) + JBL E90+E30+EC35+E250 albo E80+E20+EC25+E150 w zaleznosci jaka wielkosc pomieszczenia , zreszta chyba wyjechalem ponad 8kola wiec jak nie za duze pomieszczenie to Yamaha1500+JBL E80+E20+EC25+E150 i zamkniesz sie w 8t i jeszcze na kable starczy.

 

a co do projektora to nie pomoge za duzo ale z tego co mi wiadomo to warto kupic jakis z wejsciem cyfrowym DVI (HDMI) przyda sie jesli masz takie w dvd albo w przyszlosci jak bys d. wymienial

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pienio slyszalem zeby sobie podarowac yamaha.Ciekawy jestem co ty o tym sadzisz jak jest

naprawde z ta marka.Wiem ze zalezy duzo od upodobania itd. natomiast nie wiem dlaczego

w takie uprzedzenie do tej marki.Czekam na nasptepne propozycje zestawow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W budzecie 7200 zl za projektor i ekran mozesz znalezc przyzwoity sprzecik.

 

Z DLP najlepiej to Optoma H31/H30A, Toshiba MT200 lub Infocus SP4805.

 

Tutaj masz test zbiorczy, mozesz zobaczyc na co zwracac uwage:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (angielski)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (polski)

 

 

Oczywiscie najlepiej samemu organoleptycznie sprawdzic projektory :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

W kwestii projektora dla mnie wybór byłby jeden - Panasonic PT AE 700, oczywiście mowa o rynku polskim, cena to ok 5300 zł na aukcjach allegro. Nie mam orientacji w rynku ekranów, lecz z bardzo szybkiego przeglądu wynika że rozsądny ekran kosztuje 1000-2000 zł co jest sumą nieopłacalną i myslę że warto wykonać taki ekran samodzielnie za ułamek ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do audio, to jest kwestia czy będziesz oglądać na tym przede wszystkim filmy czy słuchał muzykę ;)

Dużo od tego zależy.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ekranu to polecam Projectę z serii ProCinema - ma czarna obwódkę i czarne wypełnienie od góry, do wyboru format 4:3 i 16:9 - przy 16:9 długość jest taka sama, tylko więcej czarnego wypełnienia u góry) - załozonego budżetu wystarczy na rozmiar w który celujesz. Uzywam takiego od jakiegoś czasu i nie moge narzekać - czarna ramka naprawde dużo daje, zarówno w kwestii poprawy czerni, jak i komfortu oglądania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->Przemski: Ekran we własnym zakresie? Oj coś mi się wydaje, że nie jest to dobry pomysł. Jeżeli dzefryk1 chce wydać już tyle pieniędzy i mieć porządny sprzęt to tutaj nie ma co oszczędzać. Panuje u nas takie przekonanie że ekran może być byle jaki - nawet goła biała ściana - przecież to maksymalna porażka! Ekran to jest także bardzo ważny element. Zobaczcie sobie na fora zagraniczne: ludzie wydają porównywalne kwoty - a nawet takie same na ekrany co projektory. Zupełnie inny kontrast, odwzorowanie kolorów - inna bajka.... Zrobić odpowiedni, dobry ekran to już wyższa szkoła jazdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>dzefryk1

sam skladam zestaw do kina , czytałem rozne recki i do kina najlepsza sie okazauje Yamaha(ale to tylko kino!) z licznymi tybami DSP , pelno ustawien dla dzwieku przestrzennego , THX opcjonalnie(Y1500,Y2500).

W stereo lepiej gra Harman , Marantz ale w kinie Yamaszka jest najlepsza zreszta odsluchy to podstawa

 

tu masz tescik yam2500 po angielsku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

pozatym tez trzeba patrzec jak dane kolumny zagraja z danym amplitunerem , jest opinia ze JBL E graja dobrze z Yamaha....

 

Ja sam natomiast w kinie uwazam ze graja swietnie ale to na pelnym zestawie bo przy obecnie moich 2xJBL E90 nie ma mowy o kinie natomiast w stereo gra fajnie(tylko dzwiek troche suchy , i w basie brak miesa i jest on troche taki jakby zacmiony ale to moja opinia) wazna jest tez akustyka pomieszczenia ja dopiero teraz wywalam mebloscianke i graty z pokoju i dzwiek napewno sie poprawi

-------------------------------------------------------------------------------------

 

przeczytaj recke , popytaj jeszcze ludzi , ale pamietaj ze najwazniejszy jest odsluch moze ci Yamaszka zupelnie nie podpasc i stwierdzisz ze wolisz zupelnie inny dziwiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

http://projekcja.pl/sklep.php?kid=11&sid=1&vid=2&advs=true

 

Przykładowy cennik Projecta. Zgadzam się, że trzeba również do ekranu przykładać wagę, lecz nie wiem jak uzasadnić ceny, prawie 1000 zł za najprostszy ekran średniej wielkości, 1500 za nieco lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku czasu wykonanie ekranu odpada,tak sie zastanawiam jak to jest z tym Panasonic PT AE 700,czytajac tutejsze forum, zdania i opinie sa rozne.Niechcialbym kupowac czegos na zapas tzn ekran 175*100 odleglosc od ekranu 3m zastanawiam sie czy do takiej wielkosci ekranu i z takiej odleglosci projekcji sa moze jakies projektory

ktore dadza mi dobry obraz (co kolwiek to znaczy)w przyzwoitej cenie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Zobaczcie sobie na fora zagraniczne: ludzie wydają porównywalne kwoty - a nawet takie same na ekrany co projektory. Zupełnie inny kontrast, odwzorowanie kolorów - inna bajka....

 

popatrz na jedno z najlepszych forum jakie istnieja i to dedykowane ekranom:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a zmienisz zdanie

 

>Zrobić odpowiedni, dobry ekran to już wyższa szkoła jazdy.

 

to prostota dla kazdego chetnego nie majacego dwu lewych rak..

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

Mam pytanie do kolegi Xajasa - czy konieczne jest stosowanie czarnej folii z drugiej strony ekranu, oraz jeśli można prosić o napisanie w wolnej chwili kilku zdań w jakiej kolejności i w jaki sposób mocowana jest folia i dalej materiał na ekran, gdyż fotografia przedstawiajaca konstrukcję z tyłu ze względu na liczne elementy jest bardzo nieczytelna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne taki ekran zrobiony na bazie "ceraty" z OBI bedzie doskonaly - do projektora zbudowanego samodzielnie z soczewki Fresnela :)

Do projektora za 3-4k zl jeszcze rozumiem takie pomysly, ale jak ktos ma zamiar wykorzystac projektor o przyzwoitych parametrach to juz zupelne nieporozumienie.

Przeciez takie cudo nikt nie opowiarowal, to wrozenie z fusow w jaki sposob bedzie powierzchnia wplywala na rozklad "RGB level", nie mowiac o jej neutralnosci. Znacznie lepszym pomyslem jest zrobienie samodzielnie ekranu kupujac powierzchnie od ktoregos z producentow ekranow, wtedy jak najbardziej ma to sens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muflon:

 

>Do projektora za 3-4k zl jeszcze rozumiem takie pomysly, ale jak ktos ma zamiar wykorzystac projektor o przyzwoitych parametrach to juz zupelne nieporozumienie.

 

Glowe daje ze jeszcze takiego ekranu na oczy nie widziales, wiec zaskakuje mnie twoja pewnosc wypowiedzi, czy to w tym wypadku nie jest dyskutowanie z slepym o kolorach?

 

jesli juz jestesmy przy kolorach, co masz na myli piszac "... to wrozenie z fusow w jaki sposob bedzie powierzchnia wplywala na rozklad "RGB level", nie mowiac o jej neutralnosci..." -> kazdy, nawet najtandetniejszy projektor ma mozliwosc korekcji RGB, i to przewaznie zapamietuje w kilku presetach w zaleznosci od upodoban i zrodla/materialu wiec nie pojalem problemu.

 

>Znacznie lepszym pomyslem jest zrobienie samodzielnie ekranu kupujac powierzchnie od ktoregos z producentow ekranow, wtedy jak najbardziej ma to sens

 

to prawda, ale jak porownalem kilka materialow na metry typu dalite, MWm Gerit i podobne z "ceratka", roznice, w jakosci obrazu byly minimalne za to cenowo olbrzymie, wiec podarowalem sobie ta zbedna inwestycje i wsadzilem pieniadze w elementy gwarantujac lepsza relacje poprawy jakosci w stosunku do ceny...

 

>Do projektora za 3-4k zl jeszcze rozumiem takie pomysly, ale jak ktos ma zamiar wykorzystac projektor o przyzwoitych parametrach to juz zupelne nieporozumienie

 

jaki to jest projektor o przyzwoitych parametrach?

 

Przemski:

 

>czy konieczne jest stosowanie czarnej folii z drugiej strony ekranu,

 

to zalezy od grubosci/przepuszczalnosci plotna ekranu. W pierwszej koncepcji wychodzilem z zalozenia, ze uzyje dedykowanej folii do ekranow firmy Gerit. Folia ta jest stosunkowo cienka, wiec obawialem sie ze bedzie "przeswiecac" i swiatlo odbite od sciany za ekranem rozmaze obraz na ekranie. Dlateg ten pomysl z podlozem z czarnej folii (stosunkowo tania, elastyczna i dostepna na metry). Zanim jednak kupilem ta folie projekcyjna Gerita, porownalem ja z kilkoma innymi i z "ceratka" i wtedy stwierdzilem, ze ceratka jest zupelnie wystarczajaca i zmienilem koncepcje. Poniewaz "ceratka" jest dos gruba i nieprzepuszczalna, ta czarna folia byla zbedna (ale juz przymocowana wiec pozostala)

 

>oraz jeśli można prosić o napisanie w wolnej chwili kilku zdań w jakiej kolejności i w jaki sposób mocowana jest folia i dalej materiał na ekran,

 

mocowanie czarnej folii jest bardzo proste przy uzyciu elektrycznego tackera (nie jestem pewny polskiej nazwy - klamry takie jak w spinaczu biurowym). Sama folia projekcyjna ("ceratka") jest tak samo mocowana (tackerem) ale wymaga troche wiecej dokladnosci w napinaniu, tak by nie powstaly faldy. Najlepiej robic to gdy jest dobrze zagrzana (cieple pomieszczenie) i elastyczna. Pomoc dodatkowych osob w napinaniu jest wskazana. Mocowanie/tackowanie zaczynasz zawsze od srodka krawedzi, powoli przesuwajc sie sie ku rogom krawedzi.

 

Ja ososbiscie zadalem sobie troche wiecej trudu i wybralem troche inne rozwiazanie. Obszylem krawedzie "ceratki" tasma to wieszania firanek. Tasma ta ma co kilk centymetrow uszka na haczyki. Przez te uszka przeciagnalem elastyczne linki, ktore umozliwily mi napiecie tej "ceratki" podobnie jak gorset albo zasznurowane buty. Jesli z czasem napiecie spadnie albo porobia sie faldy, wystarczy podociagac "sznurowki" i sprawa zalatwiona.

 

Inna opcja (czesto stosowana w niemczech) jest uzycie ramy do obrazow olejnych. Rama taka moze byc rozparta po umocowaniu "ceratki". Dzieki temu latwo mozna mocowac material tackerem a potem prze rozparcie ramy wyeliminowac faldy.

 

pozdro,

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>xajas

No wlasnie po samej odpowiedzi widac ze cos slyszales ale nie za bardzo wiesz gdzie i co...

"nawet najtandetniejszy projektor ma mozliwosc korekcji RGB"

Po pierwsze najtandetniejsze projektory z regoly nie maja mozliwosci korekcji dla oddzielnych skladowych RGB. Jesli takie znasz to podaj prosze, ktore maja w cenie ok 3-4 tys zł. Dla swojej wiedzy bardzo chetnie bym takie poznal, bo mozliwe ze sa takowe - dlatego prosze podaj nazwy kilku modeli.

 

Po drugie, nawet jesli projektor ma mozliwosci kalibracji, to co Ci z tego wyjdzie jak nie masz do tego narzedzi? Zakladam ze nie masz w domu analizatora kolorow np. Sencora, ani odpowiedniego oprogramowania. A kalibracja "na oko" to jak w powiedzeniu "chlop w szpitalu zmarl". W jakimkolwiek watku dotyczacym kalibracji, kiedy wypowiadaja sie certyfikowani kalibratorzy (ISF) wyraznie twierdza, ze na oko mozna skalibrowac, ale nigdy nie slyszeli aby sie to komus udalo... Bo skad bedziesz wiedzial ze dany kolor wyglada tak jak powinien, w sposob w jaki zostal zdefiniowany na materiale zrodlowym? Jesli masz takie zdolnosci to sugeruje opatentowac metode, bedzie warta sporo.

 

Po trzecie, jesli mowa bylaby o dokladnej kalibracji - to taka nie moglaby sie odbyc bez wejscia w tryb serwisowy. Z tego co pamietam to jako jeden z niewielu (moze jedyny?) Marantz daje mozliwosc regulacji wszystkich ustawien z trybu usera. Nie mowie juz na tym poziomie o ustawieniach RGB, ale typu CW index i tym podobnym.

 

>"jak porownalem kilka materialow na metry typu dalite, MWm Gerit i podobne z "ceratka", roznice, w jakosci obrazu byly minimalne"

Nie wiem jakie materialy porownywales (Da lite ma w ofercie okolo 30 typow powierzchi), skad te materialy byly wziete, w jakich warunkach je porownywales i na jakim sprzecie - dlatego ciezko komentowac, bo zakladam ze nie bylo rowniez metodologii biorac pod uwage dokladnosc wypowiedzi...

 

>"Glowe daje ze jeszcze takiego ekranu na oczy nie widziales"

Przyznaje, ze ekranu robionego samodzielnie z obrusu, materialu do roletek okiennych, ani ceraty z OBI nie widzialem. Poza tymi opisywanymi w internecie. Widzialem za to kilka ekranow "firmowych" z powierzchniami przypominajacymi ceraty i ani razu obraz nie przypominal tego z projesjonalnej jakosci powierzchni. Moge odniesc do referencyjnych powierzchni.

 

Poza tym skoro nie masz pojecia jakie wspolczynniki ma dana powierzchnia to jak bys zamierzal wyliczyc odpowiednia jasnosc obrazu w fL?

 

Dlatego moze sie sie wyrazilem w "projektor o przyzwoitych parametrach", raczej powinienem napisac ze ekran z ceraty powinni sobie odpuscic Ci, co nie chca aby mozliwosci ich projektora byly blokowane przez mozliwosci materialu . Oczywiscie zawsze pozostaje kwestia budzetu, ale zakladam ze forum moga czytac osoby ktorych stac na drozszy sprzet i zalezy na wysokiej jakosci obrazu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muflon jaki ekran proponujesz z 16/9 175*106 z czarna obwodka tak zebym sie zmiescil w granicy 2500 + projektor(tak jak pisalem wczesniej odleglosc projektora 3m).Na oku mam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pasuje mi w nim rozmiar poniewaz da sie schowac w witrynach gdzie by byl zamaskowany dalej to ze wysokoc i szerokos pasuja no i jest z czarna ramka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do naglosnienia slyszalem ze mozna kupic wzmaka stereo i dalej dokupic do niego procesor dzwieku.Tak mi poradzil sprzedawca ktory twierdzi ze stereo to podstawa dalej to jeste sposob traktowania dzwieku i tu jakis procek +wykalibrowanie= kino domowe no i tym sposobem niby moglbym miec i stereo na poziomie jak i kino.Hym swoja droga to ciekawy jestem waszych opini co wy na to ?.Kase jaka moge wylozyc na naglosnienie max 9000, to by bylo z glosnikami :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muflon,

 

poza tym ze zuciles pare pseudonaukowych hasel, majacych moze teoretycznie wplyw na jakosc, ale nie majacych nic wspolnego z codzienna praktyka, za wiele nam nie wyjasniles. Co mi z tego, ze za pomoca generatora sygnalu wzorcowego ustawie w trybie serwisowym wartosci skladowe RGB przy uzyciu analizatora Sencora, jesli moje DVD ma tendencje do generowania sygnalu "zbyt cieplego", a moje Video zbyt zielonego, a moj cyfrowy odbiornik SAT zbyt niebieski, ale tylko przy RTL bo przy SAT1 jest zbyt czerwony, podzas gdy przy N§ jest... Kazdy poczatkujacy Videofan, szybko pokapuje, ze jest absurdem wierzyc w to, ze raz dobrane, ustalone parametry zostana na wieki nietykalne i wlsciwe dla wszystkich zrodel (chyba ze jedyne co ogladasz to sygnaly wzorcowe).

Moj projektor jest tak ustawiony, by kazde zrodlo (DVD, VCR, SAT, PC) generowalo dla MOJEGO OKA i MOJEGO GUSTU najprzyjemniejszy, MOIM ZDANIEM neutralny obraz. Nastawienia te sa zapamietane w czterech presetach i automatycznie wybierane pasownie do zrodla, a co na to powie analizator barw jest mi objetne. U mnie filmy sa ogladane przeze mnie, a ogladanie i delektowanie sie sygnalami wzorcowymi pozostawiam certyfikowanym kalibratororm (ISF) i analizatorom farb.

 

Tyle na temat ustawiania parametrow na oko...

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>xajas

Jak najbardziej masz racje, w wielu przypadkach zabiegi nie maja sansu i w koncu najwazniejsze jest indywidualne odczucie. Mniejsza z tym, czy to co widzisz jako pomaranczowy kolor powinno byc czerwone, skoro taki obraz komus odpowiada... To tak jak z dzwiekiem, jednemu odpowiada dzwiek z Bum-Boxa, a drugiemu nie i tyle. Ja osobiscie wole ogladac film ze swiadomoscia ze zrobilem wszystko co mozna bylo zrobic w danych warunkach, aby ustawienia byly optymalne (jak na mozliwosci finansowe).

 

> "zuciles pare pseudonaukowych hasel"

Zakladalem ze skoro jestes "fachowiec" to zrozumiesz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ja osobiscie wole ogladac film ze swiadomoscia ze zrobilem wszystko co mozna bylo zrobic w danych warunkach, aby ustawienia byly optymalne (jak na mozliwosci finansowe).

 

ja takze, problem polega na tym, ze to zbyt "naukowe" podejscie zapedza nas czasami w kozi rog i zmusza nas do zajmowania sie technika i zmusza nas do zapomnienia pierwotnego celu -> delektowania sie filmami -> droga staje sie celem. BTW juz pisalem dlaczego ustawien optymalnych nie ma (przynajmniej uniwersalnych optymalnych..)

 

> "zuciles pare pseudonaukowych hasel"

Zakladalem ze skoro jestes "fachowiec" to zrozumiesz...

 

yep, ale wielo- wieloletnie zainteresowania i doswiadczenia (najpierw w high-end audio a ostatnio KD) nauczyly mnie patrzec na wszelkie teoretyczne rozwazania z przymruzonym okiem i sprowadzily mnie spowrotem "na ziemie", pozwolily na ponowne uzywanie zdrowego rozsadku, racjonalne spojrzenie na kwestje budzetu (szczegolnie wazne w Polskich realiach) i ostrozne obchdzenie sie z tym poscigiem za absolutna doskonaloscia...

 

xajas

______________

www.jachiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

=> xajas - dziekuje bardzo za wyjaśnienie, dokładnie o to mi chodziło, dzisiaj jadę do Castorama (nie ma w moich okolicach OBI) i postaram się znaleźć odpowiednie elementy

 

"problem polega na tym, ze to zbyt "naukowe" podejscie zapedza nas czasami w kozi rog i zmusza nas do zajmowania sie technika i zmusza nas do zapomnienia pierwotnego celu -> delektowania sie filmami -> droga staje sie celem"

 

czysta prawda; o sobie mogę powiedzieć, że słuchanie dźwiękowej strony jakiegokolwiek filmu przestało być dla mnie przyjemnością, cały czas słyszę wady i ograniczenia sprzętu i równocześnie wyobrażam sobie pełną iluzję dźwiękową tego co sie dzieje na ekranie i porównuję to z tym co słyszę w pokoju; koniec z przyjemnością, to jest po prostu straszne i nie chcę dopuścić do tego aby podobnie było z obrazem; projektor kupiłem okazyjnie za połowę mnie niż wcześniej zapłaciłem za swój tv, na ekran po prostu funduszy nie ma;

 

w kwestii projektora w kinie domowym - chyba obejrzę większość filmów jeszcze raz...:)

przy tej wielkości obrazu, wcześniej nieuzasadnione i niezrozumiałe dźwięki obrazujące przemieszczanie się obiektów z rejonów które widzimy na obrazie w rejon którego nie widzimy fizycznie stały się jasne; to co wcześniej wydawało się błędami realizacji albo efekciarstwem, albo nie w pełni odtworzonym dźwiękiem z racji na ograniczenia sprzętu teraz ma sens;

 

dalej - panorama przed widzem - źródło dźwięku przemieszczające się z jednej strony do środka - na tv przemieszczało się w obrębie kilkudziesięciu cm - a więc widzimy przemiszczanie się obiektu na odległości np 30 cm, a słyszymy przemiszczanie się na odległości np 2 metrów....

 

innymi słowy- projektor to jest to!:)

 

na pewno po zbudowaniu ekranu będe chciał dokonać kalibracji lecz nie mam innej możliwości niż zrobienie tego na oko; na zagranicznych forach i stronach często wymienia się taką płytę jak "Digital Video Essentials" - korzystają z tego recenzenci znanych stron przed dokonaniem testów projektorów, teoretycznie korzystając z tej płyty można w ciągu kilku minut dokonać kalibracji podstawowych i mniej podstawowych parametrów obrazu - czy jest jakaś szansa na odpłatne (lub za kałcją) wypożyczenie tej płyty w Polsce?

 

kilka słów o niej można znaleźć m.in. na:

http://dvd.ign.com/articles/453/453816p1.html

http://www.audioholics.com/techtips/setup/avhardware/DigitalVideoEssentialsDVDr2.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat płytki DVE pojawial sie juz kilkukrotnie na forum. Bardzo przydatna pozycja. Dla tych co szukaja odpowiedzi i wyjasnien, jest tam sporo materialow czysto edukacyjnych wyjasniajacych podstawowe zagadnienia. Innymi slowy warto w nia zainwestowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>na pewno po zbudowaniu ekranu będe chciał dokonać kalibracji lecz nie mam innej możliwości niż

>zrobienie tego na oko; na zagranicznych forach i stronach często wymienia się taką płytę jak

>"Digital Video Essentials" - korzystają z tego recenzenci znanych stron przed dokonaniem testów

>projektorów, teoretycznie korzystając z tej płyty można w ciągu kilku minut dokonać kalibracji

>podstawowych i mniej podstawowych parametrów obrazu - czy jest jakaś szansa na odpłatne (lub za

>kałcją) wypożyczenie tej płyty w Polsce?

 

możesz siągnąć z p2p - jest tego całkiem duzo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>recenzenci znanych stron przed dokonaniem testów projektorów, teoretycznie korzystając z tej płyty można w ciągu kilku minut dokonać kalibracji podstawowych i mniej podstawowych parametrów obrazu - czy jest jakaś szansa na odpłatne (lub za kałcją) wypożyczenie tej płyty w Polsce?

 

wiekszosc tych samychlub podobnych podstawowych obrazow wzorcowych znajdziesz na mojej stronie jako np. PPT

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

opis procedury (niestety tylko po niemiecku)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

:( - hurtownia tkanin krawieckich - nie ma; hurtownia tkanin tapicerskich - nie ma, Castorama BB - nie ma, OBI Tychy - nie ma; 2 sklepy specjalizujące się w tkaninach - nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.