Skocz do zawartości
IGNORED

Panasonic AE700 czy Sanyo Z3


Losiak

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc ,

 

Zamierzam kupic projektor , z uwagi na wielkosc mojego budzetu na topie

znalazly sie dwa modele A700 i Z3 , czy sa uzytkownicy na forum ktorzy

mieli ten samo problem z wyborem i moga sie podzielic swoiimi spostrzezeniami

ktore mi ulatwia podjac decyzje. NIe mam mozliwosci obejrzenia w akcji tych rzutnikow :(

 

Na tej stronie sa testy obu rzutnikow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Panasonic wpada lekko w zolty , moze wina kalbiracji.

 

Oporcz DVD zamierzam tez ogldac fotki na rzutniku , zastanwiam sie jak z kolorami czy obraz

bedzie podobny do tego na monitorze :) Dlatego tez zalezy mi na 1280 x 700 wydaje mi sie ze

do fotek im wiecej tym lepiej.

 

Z gory dzieki za wspracie :)

a moze sa jakies inne fajne rzutniki w tej cenie ktore polecacie

 

Pozdrawiam

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomimo, że zdjęcia z artykułu wydaja mi się tendecyjne (przebarwiony obraz w Panasie) to i tak mogę szczerze napisać - Z3 jest lepszy.

w sumie to troszkę dziwię się tej popularności AE-700... ten model nie wydaje mi się specjalnie lepszy od AE-500

w przedziale do 6 kzł zwróć uwagę jeszcze na Hitachi TX-100 no i może na jakiegoś DLP?

choć w tej technologi trudno będzie Ci znaleźć w tym przedziale cenowym coś lepszego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sam porownaj (chociaz piszesz ze z tym klopot) ktoregos z tych projektorow LCD z jakims dobrym DLP. Obraz sie sporo rozni, a nie zawsze wyzsza rozdzielczosc to lepsza jakosc obrazu. Aby porownac i wybrac projektor na podstawie recenzji "ktory lepszy" musialbys trafic na taka, co porownuje od "deski do deski", po kolei wszystkie elementy projektora. Stwierdzenie, ze ktorys ma ladniejsze kolory niewiele mowi o samym urzadzeniu jesli nie wiemy, czy osoba wypowiadajaca sie ma pojecie o tym o czym pisze, do czego odnosi dane urzadzenie, na jakich ustawieniach testuje, jaki element obrazu testuje no i z jakich zrodel korzysta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak jak pislaem z porownaniem mam klopot nie znalazlem nigdzie w Szczecinie sklepu z ktormys z w/w proj. Tylko na zamowienie :(

Wiem ze wyzsza rozdzieloczosc nie daje lepszego obrazu.

Oporcz DVD tak jak pisalem chce ogladac foto i zakladam ze obraz z projektora o wiekszej rozdzielczosci bedzie mial duzo wiecej szczegolow niz np. z DLP 854x480 jednak spora roznica w ilosci pixeli.

Czy znajde jakies DLP w tym samy przedziale cenowym ktore bedzie lepsze od Z3/AE700 ?

Moze ktos z posiadaczy w/wprojektrow wypowie sie czy jest zadowlony z wyboru ?

 

Dzieki

Pozdrawiam

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje poszperac na necie i poszukac jakis testow grupowych, porownawczych dla projektorow DLP i LCD. Oczywiscie do kwoty, ktora chcesz przeznaczyc :)

Masz racje z matrycami DLP, szczegolow bedzie mniej niz na wiekszych panelach lcd. Ale z drugiej strony detale i szczegoly tez sa uzaleznione od bardzo wielu innych czynnikow, m.in. od kontrastu, a ten w wiekszosci przy DLP lepiej wyjdzie. Nizsza rozdzielczosc jest problemem najczesciej kiedy siedzisz blisko ekranu, wtedy lepiej albo wybrac projektor z wyzsza rozdzielczoscia, albo odsunac sie dalej (tak 1,5x-2x szerokosc ekranu najlepiej).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od dłuższego czasu intersuje się kwestią projektorów. Podobnie jak Ty jestem ze Szczecina i miałem podobny problem - przetestować na własne oczy. Niestety w Szczecinie nie znajdziesz żadnej firmy, która ma którąś z wymienionych maszyn dostępne od zaraz. Ja jeździełem w tej sprawie do Warszawy - do firmy Avikom. Tam dysponowali modelem Panasonic AE700. Testowałem go ok. godz i muszę przyznać, że obraz był rzeczywiście prawdę dobry (byłem mile zaskoczony). Prawdę mówiąc nie można było się do czego przyczepić. Vertical Banding też nie dostrzegłem - chociaż się przyglądałem. No może trochę czerń nie optymalna (ale to mógł też być wynik nie całkowitego zaciemnieania pomieszczenia). Z3 niestety nie widziałem - więc wypowiadał się nie będę. Oglądałem też obraz z Optomy H30 oraz H57. Czerń lepsza - tylko trochę problemów z tęczą (przynajmniej jak dla mnie) - oba modele to DLP. Widziałem też Infocus'y 4805 oraz 5700 (w Top Hi-fi w Poznaniu). Ten pierwszy cichszy od drugiego. Obraz generalnie lepszy w tym pierwszym (za wyjątkiem rozdzelczości - ta lepsza w 5700) - pewnie z powodu nowszego czipu DMD.

To tyle.

 

Jeśli poszukujesz naprawdę dobrych testów to zajdż sobie na tę stronę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tam najdziesz zarówno osobne testy (naprawdę solidnie wykonane) Z3 i AE700 a także test porównujący (m.in. obydwa modele oraz Hitachi PJ-TX100 i Sony HS 50).

 

Myślę że można się tam dużo dowiedzieć.

 

Pozdrawiam i życzę miłej zabawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem ostatnio mozliwosc obejrzenia filmu na panasiu 700

poza funkcja lens-shift to sorry ale zupelnie nie rozumiem czemu sie ludziska nad nim tak zachwycaja

roznicy miedzy nim a porzenim jego modelem -500 nie dostrzeglem na pierwszy rzut oka

kontrast slabiutko wypadajacy przy mojej tosce

jest cichy -to fakt ale zeby sie zaraz tak zachwycac?

mialem jeszcze zastrzerzenie co do kolorow ale to prawdopodobnie mozna wyregulowac

rozdzielczosc - hmm - myslaem ze projektor do kina domowego ma sluzyc do ogladania filmow a nie do przygladania sie prametrom

wg - jesli chodzi o budzetowke technilogia DLP jest duzo silniejsza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info :)

 

Co prawda wiekszosc testow juz przejrzalem i daltego pytam bo same opinie testerow nie zawsze wystarcza.

Pytam bo moze ktos ma podobny problem jak ja.

 

Kaka na co sie w koncu zdecydowales ? Czy jeszcze nie kupiles ?

 

Do Mateuszka nie zachywcam sie AE700 po porstu w testach wypadl w miare ok dlatego jest u mnie faworytem ale pojawilo sie SanyoZ3 no i Hitachi i juz mam problem :)

I co niektorzy mnie przekonuja do DLP ale tak jak pisalem wczesniej nie chodzi mi o zachwyt parametrami ( rozdzielczosc ) tylko w przeciwienstwie do tego co piszesz, u mnie proj. nie sluzy ( bedzie sluzyl:) tylko do kina domowego ale rowniez do ogldania fotek. Do tej pory ogldalem slajdy analogowe ale ich czas juz przeminal i chce miec zastepstwo nie ma to jak duza fotka na ekarnie a nie 19 calowe znaczki pocztowe. I wiem ze w fotkach 1280 x 720 to nadal za malo .Dlatego dorzucilem DLP, bo w tej cenie moge kupic tylko 480 lini co jest troche malo. Znam wady i zalety DLP : LCD ale nie ma to jak uslyszec info od kogos kto juz ma proj.

 

Pozdrawiam

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Losiak.

Jeszcze nie dokonałem zakupu. Najprawdopodobniej kupię jednak Optomę H57.

 

PS: Wiem, że znasz różnice między DLP i LCD, ale jeśli już decydujesz się na jakiś model DLP to koniecznie musisz go zobaczyć w akcji. Sprawdź czy tęcza nie będzie psuła Ci wrażeń z oglądania zdjęć i filmów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he widze, ze nie jestem osamotniony:)

Tak jak "Kaka", tez szukalem, ogladalem i porownywalem wiele projektorow i u nas i w Niemczech, az sie zdecydowalem w koncu na Optome H57. Po prostu idealnie dopasowana do europejskich warunkow, no i ma taki kinowy klimat - czego brakowalo mi w wielu innych. Zdecydowanie najlepiej wyglada po DVI, znacznie wiecej detali niz po componencie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam panasia i jestem bardzo zadowolony, kolorki są po prostu bajeczne, kontrast jest znakomity, możliwości regulacji wprost nieograniczone, poruszanie się po menu bardzo proste,zarówno sanyo jak i Hitachi to maszyny podobne i konkurencyjne jednak w większości testów wypadają słabiej od panasa, owszem w niektórych aspektach mogą być ciut lepsze ale ogólnie jest jednak słabiej, pozatym różnice będą stanowić naprawdę niuanse, trzeba też pamiętać że panas ma najleprzy kontrast., i najwiękrzy zoom, co może być przydatne.Napewno wszystkie 3 są ścisłą czołówką LCD w tej cenie, Hitachi nie ma HDMI z tego co pamiętam, ale ma DVI. Jeszcze jedna sprawa w tej cenie raczej nie ma szans na przyzwoite DLP z taką rozdzielczością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie w kwestii Hitachi tx100 vs Sanyo z3 vs Panas ae700: który z tych projektorów ma największy/najlepszy lens shift (szczególnie poziome przesunięcie jest dla mnie istotne...)

dzięki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

I w koncu zakonczylem zastanwianie sie kupnem AE 700.

Jestem bardzo zadowolony.

Polceam innym ktorzy tez sie zastanawiaja :)

 

Pozdrawiam

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Gratuluję zakupu. Napisz proszę za jaką cenę kupiłeś i gdzie . Mam podobny dylemat , a na dodatek obiło

mi się o uszy , że szykowane są premiery nowych modeli Panasonica ( 800/900 ) i Sanyo ( Z4 ) z matrycami

full HD 1080 x 1920 ! Można dostać zawrotu głowy .... :)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

No zawrotu mozna dostac ale jak juz kupisz to jest spokoj :)

Kupilem za 5.500 pln brutto z faktura, u znajomego w sklepie.

Na allegro sa za 5100 pln ale bez faktury z faktura drozej a byla mi potrzebna.

 

Pozdrawiam

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.