Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz,Rotel,czy Harman?pilnie proszę..


pitou

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar dokupić do moich Tannoyów m2 i cd h/k hd710 nowy wzmak. zdecydowałem że musze wybrać pomiędzy Marantzem Pm-50, Rotelem RA- 840 BX-3, i H/K PM650Vxi. Który model (opierajac się na Waszym doswiadczeniu) będzie najlepiej pasował do mojego sprzętu, Oraz moich preferencji muzycznych( a nie mam możliwości odsłuchu): rock progresywny, czasem troche metalu, jazz, blues, czasem też trance(techno). Pilnie proszę o pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem za Rotelem, ale ten HD710 to jest pomyłka. Tani technics bedzie lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ciekawy głos... sukałem w internecie informacji na temat tego odtwarzacza i chyba w niemieckim Audio otrzymał ocene "sehr gut" lepszą niż HD720 i chyba nawet HD730, ale nad zmiana źródła tez myślę narazie jestem za HD740.

jesli chodzi o rotela to jego cena 500 zł, natomiast Marantz 400zł... mam prawdziwy dylemat. Jakiego dzwięku mogę się spodziewać po tych dwóch wzmacniaczach(chodzi o charakterystykę) a więc jakie mogą być różnice miedzy nimi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, przyznam że chciałem pisac do Ciebie na priva, ale naprawdę szybko musze podjąc decyzję dlatego zdecydowałem się załozyć wpis na forum, tym bardziej że mam wtedy szansę przyjrzenie sie wielu opiniom niezależnym...

A uważasz że Pm50 będzie lepszy od tego Rotela? dlaczego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Rotel jest trochę bezbarwny, Marantz ma więcej tego "czegoś" co sprawia ze chce się słuchać. Co nie znaczy że rotel jest be.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze McGyver, zaczynasz mnie przekonywać, mam dla Ciebie jeszcze jedną rzecz: ten pan czeka na moją decyzję, jestesmy umówieni na kwote i musze się decydować, Znacie go? jest w miare pewny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantza nie sluchalem, więc opiszę Rotela. Jest dynamiczny, na średnicy trochę bezbarwny (brawo Mc), ma twardego ale troche monotonnego kopa. Z nowym mostkiem nawet niskiego basu troche produkuje. Scene tworzy taką że da sie słuchać, wysokie też twarde. Ale za cene 400-500zł można lepiej trafić, np NAD310 bije go na głowę (PM50 pewnie też) w każdym aspekcie, a szczególnie w muzykalności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Marantz jest dynamiczny bardzo nisko schodzi dosc cieply delikatny ale potrafi pokazac pazury i ma niesamowita przestrzen. Sam fakt ze przesiadlem sie z Denona PMA 1560 na Marantza PM 75 o czyms swiadczy. Adam ma racje: bezwzglednie Marantz - do Tannoy'ow idealny. Ale cdeka zmien jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniak71, z całym szcunkiem ale co do czego Ty porównujesz? PM50 do PM75 :-) Bez jaj..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, spójrzcie na link i zobaczycie co się stało... chyba nie tylko ja się umawiałem... przepadł:(

w ciągu tygodnia musze znaleźć wzmacniacz, PM 50 już nie ma... został ten rotel, NAD o którego pytałem, h/k odpada, posłucham tutaj rady McGyvera. Mi bez muzyki cieżko się żyje dlatego proszę o pomoc, może jakieś propozycje? umówmy się do 700zł, z takimi preferencjami jak moje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest dobry kloc:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ten reloop jakby poszedl za 500zl to dopiero bylaby okazja! Dorothy uzywa go z m2 i chwali sobie.

 

Onkyo i rotel z wpisu opterona maja napewno ponad 10lat wiec zakup dla osoby nie obeznanej z elektronika niesie pewne ryzyko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opteron, trochę wziąłem sobie do serca twoje dobre słowa na temat Nad-a i znalazłem!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jak widzicie to on pojedzie do mnie do domu, decyzja troche pontaniczna, ale sprzedający zgodził sie otworzyć aukcję dla mnie, cena ustalona, dodam że za 700 zł poszedł... jeśli opis jest zgodny z prawda to wydaje mi się, że dobrze trafiłem. Na pewno jest mocniejszy od 310 i ma wyjście słuchawkowe! :) Co Wy na to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłeś za niego ze tak powiem, sporo. Ale juz kupiłeś więc problem wzmaka masz z głowy. Mi osobiście podobały się starsze NADy, 302/312, 304/314, 310, pomimo skromnych parametrów, mocy żadnemu nie brakowało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm sporo... no domyślam sie że okazja to nie była, ale czy szaleństwo?

ciężko znależć jakies informacje na temat tego modelu, znacie jakieś dane techniczne? jaka jest ta moc na kanał? czy pobór prądu? nie sadzę żeby był słabszy od mojego "byłego" pm4000 który zadowalał się 100W i miał 30W na kanał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitou

 

Kupiłeś,zapłaciłeś i obyś się cieszył.Ja zawsze w rocznicę ślubu(już 24) przekazuję do domów dziecka idomów samotnej starości sprzęt muzyczny ikomputerowy.W przekazanych w tym roku zestawach był m.inn. Marantz 50 i ten Rotel 840BX3.Nie oddałem tych zestawów dlatego że były słabe,chcę ci tylko uzmysłowić,że w tych cenach różnice między poszczególnymi klockami nie są tak ogromne,że jak niektórzy piszą "aż powalają".Jeśli jesteś technokratą to porównaj sobie dane techniczne tego Rotela i wzmaków,które wymieniłeś-jeśli nie to posłuchaj sprzętu ,który chcesz mieć w tym samym miejscu i tym samym czasie i bierz co ci się najbardziej podoba.Ja np. testując wzmaki podpinam je pod wysokiej jakości zestaw i sobie słucham.Co ileś tam minut dokonuję zmiany samego wzmaka tak,że brzmienie poprzedniego dokładnie pamiętam.Śmieszą mnie takie porównania,że ktoś ma np. wzmak,dwa lata temu miał inny a pięć lat temu jeszcze inny a ten który opisuje to słyszał u kolegi.Moim zdaniem wokół nas wszystko jest dynamiczne,zmienne.To czego słuchałeś np. 5 lat temu mogło ci się podobać,ale czy teraz...?.Ja np. przez całe swoje życie uwielbiałem brukselkę,a od 5 lat nie mogę na nią patrzyć-czy to znaczy,ze jest ona zła?.Dość tych rozważań.Wzmaki tu opisane testowałem i uważam,że najlepszy jest ten Rotel.Dlaczego?Bo wg. mnie ma charakter który cechuje sprzęt ze znacznie wyższej półki.Ktoś kiedyś powiedział o Rotelu,że jest jak owoc kokosa,zrazu niedostępny,trzeba dużo wysiłku żeby się do niego dobrać,ale naprawdę warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek9, pomiędzy sprzętem uzywanym za 400 i za 800zł różnice potrafią być powalające, trudno zaprzeczyć! Ja natomiast pamiętam jak brzmiał mój dawny wzmaniacz lub odtwarzacz który miałem np 1,5 roku temu. Nie mówię tutaj o sprzęcie który słuchalem 10 minut, ale o takim który miałęm na codzien. BTW, na spotkaniu forumowiczów w Puzonie słuchalem okolo 30minut kazdych kolumn. Nadal pamiętam jak grała każda z nich, prawie to słyszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opteron

Cywilizacja po to wprowadziła takie jednostki jak np. cm.,godz.,kg.,wat,ohm i setki innych aby dowolny subiektywizm ogarnąć w miarę obiektywnym pomiarem.Jeśli ty potrafisz wprowadzić do swego umysłu te wszelkie niuanse brzmieniowe i po iluś tam latach jesteś niezłomnie przekonany o swej niepmylności to tylko ci pogratulować.Ja tak nie potrafię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje..

Bądź tak uprzejmy i uzupełnij swoje "o mnie"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz zwróciłem Ci uwagę, widać innych też to irytuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technokratą, starałem się nie być, ale cóż, takie czasy nastały że wszystko chcemy porównywać i mierzyć w niemal każdej dziedzinie zycia:) właściwie to nie podniecaja mnie parametry techniczne poszczególnych urzadzeń, zgadzam sie że liczy się empiria, ale jakaś część mnie zawsze chce wiedzieć na początku z czym mam doczynienia, chyba tylko żeby zaspokoić ciekawość.

A propos pieniędzy, na moim etapie rozwoju majatkowego(zarabiajacy troche powyżej minimum ustawowego student) to kwota nawet 100 zł którą moze mi sie udać zaoszczędzić natychmiast jest przeliczana na przyszłe wydatki(płyty, książki, piwko;) oraz wiele bardziej powaznych ). Ale nie płacze gdy na fali emocji kupię coś co ma zaspokoic moje potrzeby:) podziwiam pana postawę, panie Marku9, jest ona szlachetna, ale ja w moim doswiadczeniu muzyczno - sprzętowym pomalutku staram piąć się do góry i w miare mozliwości zdobywać doswiadczenie. troszke wyrzeczeń to jednak wymaga...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż to znaczy irytuje?.Mnóstwo osób nie ma "o mnie" i to jest ich sprawa.Nigdy też nie wpadło by mi na myśl abym mógł komuś sugerować jakikolwiek wpis wbrew jego woli.Mocno się rozczarowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitou

Każdy z nas lubi czasem popatrzyć w te parametry tech.,dlatego sugerowałem ci abyś to zrobił.Ten Rotel miał po prostu lepsze.Nie rozumiem natomiast dygresji o tych 100zł.Pisałeś,że możesz kupić Rotela za 500zł,a kupiłeś Nada za 700.Wybacz ale gdzie tu oszczędność.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby tutaj że NAD jest bardziej muzykalny niż Rotel, zaoszczędzi na wizytach u laryngologa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to był ten wspomniany zakup pod wpływem emocji:) ale przeliczajac: ten nad wg sprzedawcy jest nowy, bo z wystawy sklepowej w Danii, ja w to watpię, ale na zdjęciach faktycznie wygląda idealnie, wiec zakładamy ze jest to model zachowany w idealnym stanie, natomiast ten rotel (poszedł za 570zł) miał wytarte dwa napisy, a ja akurat pod tym względem mam malutkie skrzywienie, uwazam że sprzęt HI-FI należy szanować, uszkodzona obudowa mnie razi, klocek licze jako całosć, ma miec nie tylko określony charakter dzwięku, ale też nienaganny stan, w przeciwnym razie miałbym złe sny i nerwicę gdy tylko bym na niego spojrzał:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos preferencji muzycznych, myslałem nad charakterem rotela i jego zdolnosciami do odtwarzania cięższej muzyki, o jego mocnym i twardym obliczu, ze względu na fakt że kiedyś w takiej muzyce sie lubowałem i ciągle lubie sobie czasem posłuchać, by mi odpowiadał, ale jak zauwazyłem muzyka którą poznaje i zaczynam doceniać jest sie coraz łagodniejsza i liryczna. Dlatego angielski charakter NAD-a o ktorym tyle słyszałem wydał mi sie w tym wypadku strzałem w dziesiatke, tym bardziej, że przepadł mi Marantz PM 50 , a ponad to posiadanie NAD-a chyba daje satysfakcję, bo ja po doswiadczeniu z pm4000 do Marantza jako firmy podchodzę z lekkim dystansem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.