Skocz do zawartości
IGNORED

przedwzmacniacz


mateuszek

Rekomendowane odpowiedzi

mateuszek

Być może propozycja Parseca jest bardzo interesująca ,gdyby nie napięcie(chyba,że zle przeczytałem).

Oczywiście zawsze możma zastosować zasilacz 120/230.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, czegoCi brakuje, że tak na siłę potrzebujesz preampa?

Czy DAC nie wysterowuje właściwie GC? A GC kolumn? Czy chcesz posiadać pre z powodu trendy?

Pre jest uzasadnione w przypadku trudnych kolumn,koncóweklapowych potrzebujących mocnego wzmocnienia wstepnego sygnału itd. By móc coś doradzić potrzeba znć Twoją potrzebę posiadania przedwzmacniacza, bo być może problem jest gdzie indziej?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem Foreplay z monoblokami Antique Sound Labs Wave 8 (cale 8 watow), odtwarzaczem NAD i kolumnami JM Labs. Bul to najlepiej brzmiacy system w cenie ponizej $1000 jaki slyszalem. Foreplay jest slodko brzmiacym preampem z doskonala scena i detalem. Uwazam, ze doskonale zadziala z GC.

To jak wyglada zalezy w sumie od uzytkownika. W tym przypadku nie za wyglad sie placi. $179 to za podstawowa wersje, pozniej mozna dodawac i zmieniac. Wiele jest na ten temat informacji, chocby tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

O tym jak dobre sa konstrukcje Bottlehead swiadczy ich "kulowy" status i spora liczba czlonow tego "kultu".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parsec-> od roku przerabiam eksperymenty z pre lapowymi. ... i wiesz jaki wniosek? Projekt owszem najwazniejszy. Ale istotą rzeczy jest zasilanie. Dane mi było słuchać tego samego projektu z różnymi zasilaniami i stopniem wzmocnienia. Efekty przeróżne.Jednepre 1:1 służątylko do wygładzenia tranzystorowego brzmienia, inne o róznych stopniach wzmocnienia do.... . Autor nie podaje powodów chęci. Nie wiadomo więc czego oczekuje i czego mu brakuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, nie wiadomo czego mateuszek szuka. Ostatnio mialem u siebie lampowy przedwzmacniacz Audio Mirror T- 61. Brzmial bardzo dobrze, jednak moj pre ma wiekszego kopa, jest bardziej dynamiczny. Wszystko zalezy od tego co sie lubi, czego sie szuka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie orientuje sie w rynku...

po wakacjach sprzedaje kino domowe jako zupelnie nie trafiona inwestycje i przygotowuje sie do zakupu stereo

poniewaz znam siebie - jestem troszeczke w goracej wodzie kapany - a szczegolnie jesli chodzi o zabawki - wiec wolalbym wiedziec do czego zawezic zakres poszukiwan

preamp jest mimo wszystko potrzebny - jesli nie dostane gainclona w zintegrowanej wersji z przelacznikiem wejsc

czasem glosniki musza byc podlaczone do innych zrodel - nie tylko cd

niestety problem polega na mozliwosci sterowana koncowka za pomoca pilota - samo wzmocnienie oczywiscie

tu upatruje problemu poniewaz wiekszosc zaawansowanych konstrukcji ma polozony nacisk na dzwiek a nie wygode - slusznie i zrozumiale ale nieco niepraktycznie niestety

sa magicy na forum ktorzy podejma sie wszelakich konstrukcji DiY wiec z potenjalnymi zmianami nie powinno byc potem problemu

ale najpierw trzeba wiedziec czego sie chce :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystko jest jasne.

Skorojednak funkcjonalność i leniucha (pilot) preferujesz ponad brzmienie, kup coś z japońszczyzny.Po co więc pakujesz się GC i Daca, który wymaga jeszcze cyfrówki równowartejswej DIY konstrukcji. Mam kumpli, co myślą jak Ty. Pokupowali zdalnie sterowane bum boksy i też są zadowoleni. Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zydelek - przesadziles

to ze chcialbym miec pilota nie znaczy ze przedkladam cos ponad tamto...

i ze musze miec w domu japonczykow:)

nie mieszkam w domu sam wiec nie decyduje o wszystkim sam

wez tez pod uwage koszta - GC i NOS to nie sa najwieksze pieniadze - chcialbym sie zamknac w sumie okolo 6000pln jak nie znajde czegos co bedzie pasowalo do GC i NOS - trudno

kolumny to B&W CDM7 SE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zostałem źle zrozumiany.

Większość sprzętu z górnej półki dla wybranych nie posiada udogodnień,choć ostatnio obserwuję tendencje aplikowaania zdalnych sterowań. Swego czasu słuchałem tego samego urządzenia w resji nazwijmy gołej i z pilotem oraz przełącznikiem źródeł. Dzwięk zdecydowanie lepszy był z urządzenia niezaopatrzonego w wygody. Nikt mnie więc nie przekona, że przekaźniki, przełączniki nic nie wnoszą. Zawsze psują.Kwestią jest tylko w jakim stopniu. Nawet w najleszych urządzeniach, gdybyś kabel sygnałowy wlutował bezpośrednio bez połączeń wtykami osiągnąłbyś bardzo dużą poprawę brzmienia, ale okupioną niewygodą i brakiem praktyczności takiego połączenia. Ad. bum boksów- wcale się nie naśmiewam. Chciałem zaznaczyć,że mam i takich znajomych, którzy z takiego słuchania również mają przyjemność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bumboks bumboksem a pilot pilotem :)

w kazdym badz razie uslalilismy jeden fakt - nie jestem 100%purysta jak Zydelek moze troche zaluje ale jakos mi z tym dobrze...

a co do przedwzmaka pytanie pozostaje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nad wszystko stawiam brzmienie, następnie wygląd a na końcu funkcjonalność, bo jak można mówić o wygodzie obsługi np. gramofonu. Co kupić na pilota??? :):):)

Mateuszek-mam cośdla Ciebie, a oczym wcześniej zupełnie nie pomyślałem. Preamp lampowy ARelectronics z Gdańska. Ostatniojak byłem wtej firmie to rozmawiałem na temat pre dla kumpla. Cena na pilota z trzema wejściami dla źródeł to właśnie 1000zł. Wzmacniacze tej manufaktury są niezłe,więc możei tak samo brzmią pre. Zainteresuj się. Problem jest tylko jeden. Facet ma tyle zamówień,że sporo się czeka i trzeba ponawiaćzamówienie ze trzy razy. Wtedy będzie pewny, ze chcesz by coś zrobił, a przedpłat nie przyjmuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przedwzmacniacz ma spełniać tylko rolę selektora źródeł i regulacji głośności to wystarczy wyposażyć GC w dobry potencjometr Alps (może być z silniczkiem - wtedy można dołożyć zdalne sterowanie vol.) i 10-12-sekcyjny 3-6 położeniowy przełącznik obrotowy (w zależności od potrzeby) ze srebrzonymi lub złoconymi stykami. Wyjdzie tanio i audiofilsko, szybko i prosto za 50-250zł w zależności od jakości komponentów (plus gniazda wejsciowe i okablowanie). Jesli pottzebny jest układ aktywny to ba się do tego zaplikować stopień wzmocnienia / bufor na 2xOPA 627, 604, 132, 134, itp lub OPA 2604, 2132, 2134. Takie proste projekty są w dziale DIY i może ktoś z kolegów może zaoferować pomoc w wykonaiu.

Na pocz. wersja pasywna powinna się sprawdzić w zupełności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Zydelek

wlasnie o cos takiego mi chodzilo.pilot i trzy wejscia. poszukam jakiegos dostepu to tego producenta. ciekwa jestem czy ma cos na magazynie zeby mozna bylo posluchac... jak masz jakies namiary na goscia to bylbym wdzieczny

 

>>>Molibden

nie jest latwo znalesc kogos kto zajmie sie budowa gainclona

po opublikowaniu ogloszenia w odpowiednim dziale zglosil sie jeden osobnik i zazyczyl za golego clona w przyzwoitej obudowie (ale bez zadnych fajerwerkow) 1000pln. nie bylo mowy o zadnym zdalym sterowaniui selektorze zrodel

 

poza tym uwazam - choc moze nieco blednie - ze rozdzielnie koncowki od preampa nie jest zlym pomyslem. chcby na przyszlosc gdyby przyszla mi ochota na ewentualne wymiany klockow...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Zydelek

Oczywiscie! Bardzo dobre czesci na Clona to ok. 1kzl. Solidna i elegancka obudowa (aluminium itp.) to drugie tyle. 1kzl to na Clona tylko z jako takich czesci + znosna obudowa. Przciez hi-endu nie da sie zrobic za 5zl ;-))))))

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam również i klona- więc wiem. Robiłemi kilka obudów. Nie licząc własnej pracy same materiały: miedź, aluminium, proszkowe malowanie, drewno, bejce, woski i lakiery... och :):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście rozdzielenie jest niezłe ale na tym etapie chyba jeszcze nie konieczne, zwłaszcza że nie ma się co od razu decydować na takie rozwiązanie. Dodanie pre czy selektora niby robi z GC integrę, ale nie demonizujmy - to że coś będzie w osobnej obudowie to nie znaczy, że stanie się nagle dźwiękowy cud.

Prostym i skutecznym rozwiązaniem częsci problemów z GC i obudową jest kupno starego wzmacniacza - nawet może być uszkodzony za 100-150zł i wykorzystanie go jako obudowy po wyrzuceniu zbędnych wnętrzności. Przyda się z niego też: gałka od potencjometru, zaciski głośnikowe, radiator, przełącznik wejść, może nawet transformator. W każdym razie rozwiązuje to wiele Twoich problemów i obniża koszty, a obudowa będzie profi.

Akurat zaczynanie całej sprawy od przedwzmacniacza uważam za nieco przedwczesne - czasami klon pokazuje co potrafi właśnie bez pre - takie są opinie niektórych kolegów. Prędzej znajdziesz też kogoś do poskładania samej elektroniki niż montażu GC "od zera".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie sie myslalo

oj bedzie

tak czy inaczej trzeba zaczac od sprzedazy tego co mam

a potem od poczekania na klona co jeszcze pare troche potrwa

 

poza tym nie chodzi o to zeby zbijac cene do absolutnego minimum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

tak kruciótko

Panowie

czy ten preamp chociaż w małym stopniu będzie godny porządnego Clona?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.