Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z akustyką i kolumnami w nadzie


??????w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów mój problem polega na tym że w pokoju wielkosci 3m na 5m mam problemy z odsłuchem nad 340,nad 541,b&w303. problem polega na tym iż słuchając muzyki z cd odnosi sie wrażenie jakby wogóle nie było niskich czestotliwosci (brak basu) natomiast podłaczajac inne zródło dzwieku np.telewizor,komputer i inne,oczywiscie przy zerowych ustawieniach mają basu aż nadmiar.Głosniki stoja na krótszej scianie pokoju na podstawkach.Z czego wynika taka kolosalna różnica i czy mógłby mi ktos polecic jakies podłogowce najlepiej używane do 2000pln.Może wymiana głosników rozwiąże mój problem,dodam że najwięcej słucham jazzu,Marcus Miller,Aretha Franklin,Amstrong

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Hmm, założyłbym się, że te inne "źródła" po prostu mają coś z basem. Z 303 nie ma prawa być za dużo basu, jeśli słychaś że jest go za dużo, to znaczy że słyszesz jakiś straszny rezonans. 15 m2 to dobra powierzchnia na podstawkowe kolumny, trudno byłoby dobrać podłogowce które nie wygenerują za dużo niskich tonów. Jeśli brak ci basu, to może spróbuj większe podstawkowe B&W, np. 602?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety basu nie ma wogóle głosniki graja jakby były przykręcone do deski nie jestem zwolennikiem subwoferów ani wielkiego basu jest to jednak za mało a dzwiek z komputera i telewizji rzeczywiscie,zauważyłem że bas tworzy sie w przypadku gdy podpiete jest "gorsze żródło" może to ma wpływ na zwiekszona ilosc basu.Ale dlaczego to gra tak paskudnie jesli chodzi o góre to jest bardzo klarowna i detaliczna problem jest tylko z dołem.Próbowałem używac płyt różnych wydawców i efekt jest mierny. Może to że dłuższe sciany są zupełnie puste przeszkadza,już nie wiem. Prosze o rade.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłem kable w jednym głosniku i wydaje mi sie ze dodało to jakby wysokich tonów i może sceny troszeczkę jesli można tu mówic o takim zjawisku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety żadnych różnic nie znalazłem,na kilku utworach.byc może wynika to z niedopasowania nada do b&w czytałem na forum że nie za bardzo pasują do siebie.a niskie tony były po prostu wynikiem jakiegos rezonansu jak pisał kolega wczesniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa bo przy odwrotnej polaryzacji bas powinien się zmienić w jakikolwiek sposób.Jeżeli się nie zmienia (nawet stojąc w rogach pokoju), a z innych źródeł bas jest (nawet jeśli to rezonans) to sprawdziłbym CD.Poważnie.Może złym tropem ide ale coś mi nie pasuje w tym braku różnicy na CD przy zmianie polaryzacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cd 541 ma 4 lata nigdy nie był czyszczony w żaden sposób ale nie przeskakuje na oyginalnych płytach jednak z nagrywanymi płytami nie radzi sobie najlepiej jak to 541 ma w zwyczaju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

co najmniej dziwna sprawa

mozesz sprawdzić przepinając cd na inne wejscie

mam taki zestaw i tylko inne kolumny DIY ten wzmak ma potencjał i basu dużo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet padający laser nie powinien być przyczyną zbyt małej ilości basu.Jak masz możliwość to pożycz od kogoś na kilka godzin inny CD.Przynajmniej jedną rzecz się wyeliminuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. I rzeczywiscie kolega dreamer_1 miał rację bas zmienia sie po przełożeniu kabli w głosniku. Jednak ciezko było mi to usłyszec,podłaczyłem tylko jeden głosnik i wtedy bas stał się większy ale za to bardziej zamulony. I co w takim przypadku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotą zmian basu przy zmianie polaryzacji kabli głośnikowych jest oddziaływanie fal pochodzących z obu głosników. Trzeba to sprawdzać na dwóch grających głosnikach (odwracać w jednym), inaczej nie ma sensu.

 

Jeśli w którymś kanale jest odwrócona polaryzajca, wtedy basy z obu kolumn moga się wzjaemnie wycinać. Najlepiej sprawdzać to na sygnale mono (jak sie ma) lub na takim, gdzie bas jest przy poprawnym odsłuchu słyszany ze środka.

 

Na zdrowy rozum wygląda na odwrócenie fazy w jednym z kanałów na drodze z CD do wzmacniacza, a więc w samym CD, w interkonekcie, lub w części wejściowej wzmacniacza (raczej nie, bo zamieniałeś wejścia i nic). Nie masz może ręcznie robionych interkonektów? Bo to wydaje mi się najbardziej podejrzane.

Popróbuj ewentualnie pozamieniać interkonekty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pq, nie ma takiej mozliwosci zeby mial pomylone w IC przewody (sygnalowy z zerowym) ani nigdzie na drodze źródło wzmacniacz. Nie miał by sygnału wcale !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żółwiu, nie kombinuj nic, podłącz kolumny zgodnie z oznaczeniami (lub odwrotnie jak chcesz ale konsekwentnie dla drugiego kanału) i załatw sobie na chwile jakiś inny CD. Tyle...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o kabel łaczący cd ze wzmacniaczem to jest to kabel najtanszy jaki jest,dopiero czekam na cos przyzwoitego.Czy to może byc przyczyna,dziwne bo cd ma duży prąd na wyjsciu i nie powinien tak drastycznie reagować na rodzaj połaczenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nie miał by sygnału wcale !!!

 

Naprawdę? Chyba za bardzo mam myslenie z cyfrowego miksowania sygnałów, z elektryka u mnie zdecydowanie gorzej :-). Pewnie masz rację.

 

Tym niemniej ja bym KONIECZNIE sprawdził na innym interkonekcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie. już wszystko w porzadku po wymianie interkonektu i małym przemieszczeniu głosników wszystko zaczeło działac jak najbardziej prawidłowo.nie spodziewałem sie ze interkonekt potrafi tyle zmienic,mimo to dziekuje za pomoc i pozdrawiam żółw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużą pojemność muszą mieć w takim razie.Może to jednak przemieszczenie kolumn tyle zmieniło?Jednak super,że jest już ok:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę że jednak to przemieszczenie głosników dało najwięcej... interkonekt nie wpływa aż tak nawet jeśli ma superrrrrr bas.

Mam pokój o identycznych wymiarach, ustawienie kolumn na krótszej scianie wogóle pozbawia basu i już! nie ma go prawie wcale, choć ustawienie na dłuższej ścianie powoduje że jest go czasami za duzo.

 

Mało tego całe pasmo jest jakieś takie bez wyrazu , poprostu brzmi kiepsko.

Dla tego ustawiłem na dłuzszej scianie choć jest zbyt blisko , ale za to mam lepszy bas i lepszą masę dzwięku.

 

Teraz mam Jeszcze C-340 którego uzywam jako przedwzmacniacza do końcówki mocy Gain Clonen (dual mono). Niestety końcówka mocy w nadzie ma nieco stłumiony charakter i brakuje jej energii choć bas jest jej najmocnieszą stroną. Polecam do nadów zrobienie sobie GC (koszt do 700zł) , takie zestawienie nokautuje wiele wzmaków za kilka tysięcy złotych. Dla początkujących jest to wejście do innej bajki:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Najlepsze pomieszczenia to mniej wiecej kwadraty, wszystkie trochę tramwajowate powodują rózne problemy.

Jesli chodzi o ustawienia to próbować próbować i jeszcze raz próbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Najlepsze pomieszczenia to mniej wiecej kwadraty...

 

...gdyz w takim wypadku rezonansy poprzeczne nakladaja sie na podluzne rezultujac w katastrofalnej akustyce :-(((

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dąży się do likwidacji rezonansów ale na dobrą sprawe odsłuch w komorze bezechowej też byłby (najprawdopodobniej) nie do przyjęcia i na dłuższą metę męczący.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest moja opinia> doszedłem do takiego wniosku po sporej ilości odsłuchów i prób, sprzęt był wieziony do kilku znajomych i ten sam sprzęt za każdym razem grał różnie, raz lepiej raz gorzej. W pomieszczeniach tramwajowatych zawsze było w/g mnie gorzej.

Wpływ ma takze wysokość pomieszczenia, umeblowanie etc.

Najlepiej widać wpływ pomieszczeń na wystawach sprzętu, gdzie bardzo dobre systemy często brzmią wręcz tragicznie, lub też sprzęty budzetowe ustawione w sprzyjających warunkach brzmią co najmniej bardzo dobrze.

Ameryki tutaj nie odkryłem, ale warto zadać sobie trudu aby odsłuchać swój sprzęt np u znajomych i wtedy jest szansa na dokładniejszą ocenę jakości.

Pozwala też znalez słabe punkty samej konfiguracji.

Wymienianie kabli i klocków w poszukiwaniu basu bez prób z ustawieniem może wynikać ze słabej znajomości podstaw fizyki lub wiary w to że im drożej tym musi byc lepiej.

Uzyskanie dobrego dzwięku to często lata prób, kombinacji itd , wkoću nie o to chodzi by złapać króliczka:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestawienie sporo dało ale kabel bardzo poukładał wszystko,pisze o tym gdyż w ten dzien zmieniłem interkonekt a dodatkowo udało mi sie podłaczyc ze swoim sprzetem do tannoy m1 i efekt był piorunujacy bas kontrolowany przyzwoita srednica i góra nie tak wrzaskliwa jak dm303 te kolumienki graja bardzo przyjemnie a b&w wogóle do tego zestawu nie pasuja.sprawdziły sie moje przewidywania,a i oczywiscie słuchałem w kwadracie pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.