Skocz do zawartości
IGNORED

Manfred Mann Band


WOJTEK2

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jak kto woli Manfred Mann's Earth Band.

Ostatnio słyszałem w radiu kawałek z jakieś ich płyty koncertowej - totalny odjazd, muza jak ze starych Purpli , hamond, świetna gitara ostry i dynamiczny rock , solówki , popisy zmiany rytmu a przy tym super niepowtarzalny klimat itd.

Miałem natomiast kiedyś jakąś płytę MMEB i co tu mówić była kiepściutka - jakieś rozwlekłe tematy , nudno, słabe kompozycje, kiepscy muzycy a klimat jak z przykościelnej kapelki.

Może ktoś zna dobre płyty tej grupy ?

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia...... Bardzo lubię album WATCH i stamtad pochodzi chyba słuchany przez Ciebie koncertowy (jedyny na płycie) kawałek - jesli mnie pamięć nie myli "Davy's on the Road Again". Rzeczywiście świetna gitara,Hammond,moog,wokal i perkusja - Chris Slade, czy on dziś nie gra w AC/DC???

 

Polecam również "Roaring Silence" z hitem "Questions" autorstwa Szprynsztajna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zildjian>

tak on to teraz gra w z angusem.

zresztą gdzieś czytałem ze to właśnie on wymyslił nazwę -earth band-

 

a co do manfreda w zapodanym temacie tak na rybkę:):

jeśli chcesz zapoznać sie z jego zamysłem jazzrockowym to spróbuj chapter III z 69r choć przyznam sie ze mi osobiście bardziej leży kolejna jego odsłona chapter IV czyli earth band;)

jej pierwszy okres jest "chyba" najciekawszy i pewnie to co spowodowało

to ustabilizowanie składu grupy wczesniej i później wskładzie tym jest delikatnie rzecz biorąc "masakra"

mi jakos dane było słuchać grupy w kolejnosci dyskografii i tak też polecam mozna na spokojnie obserwowac rozwój i koncepcje muzyczną pana m.

pierwszy album z 72 roku jakos tak przelatuje bez wielkiego zachwytu zresztą jak i drugi ale tutaj na końcu płyty mamy utwór tytułowy glorified m. i w zasadzie od niego dla mnie zaczęła sie najbardziej mi pasujaca muzycznie historia grupy.

następny album to -messin' -i niesamowitym tytułowym kawałkiem,bez ostatniego utworu na lp. płyta broni sie dla mnie do dziś ,kolejny album solar fire swego czasu podobał mi sie bardzo nawet bardziej niż messin to pewnie za ten dylanowski kawałek;)kolejne dwa klimat podobny do solar ,choc może- the good earth- jest bardziej rockowa niz art;)

no i zmiana składu nastapiła a efekt:the roaring silence

chyba największy ich sukces na pewno komercyjny ale nie tylko do dziś gitara w the road the babylon zatyka mnie -posłuchaj koniecznie ,zresztą cały album jest zapełniony pieknymi solami tego instrumentu.

co do questions to ja do dziś nie moge załapac jak taki kawałek pisze osoba która kilka ładnych lat potem wali w bębny na the razor's edge :)

warto tez zauważyc ze taki album powstał w okresie kiedy "progresiv" był już passe.

kolenych 4 płyt nie pamietam dawno nie słuchałem ale to już powoli nie to -jak dla mnie.

sumujac ;

1miejsce roaring silence /messin'

2 solar fire

3 tutaj może być albo the good earth albo nigtingales and bombers

jednak 1 to pozycja obowiazkowa :)

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fubb

 

 

Obstaję jednak przy Watch a potem Roaring Silence. A propos Szpryngsztajna, jeśli nie Questions to chyba jest autorem Blinded by the Light otwierającego Roaring...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za informacje , właśnie kupiłem na Allegro płytkę WATCH (i to na winylu!) , na pewno też nie odmówię sobie kupienia "Roaring Silence" więc podzielę się wrażeniami za jakiś czas .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sięgam w głąb szarych jeszcze niżej - WATCH kończy kolejny koncertowy kawałek i to sam "Mighty Queen" !

Ludzie ! Jak ten Moog brzmiał ! Przy tym południowoafrykański Manfred grał na nim bardzo hmmm ... gitarowo !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Z moich informacji wynika ze autorem Questions byl sam Michael Lubovitz czyli Manfred Mann (kto pamieta jego Do wah diddy diddy z 1964 roku???). Slowa napisal perkusista Chris Slade. Niedawno slyszlaem jakis kawalek Thompsona (wokalista) zrobiony wspolnie z Mike'm Oldfieldem. Ja lubie przede wszystkim: The Roaring Silence (1976rok) Watch (1978) Angel Station (1979) Chance (1981) i Somewhere in Africa (1983) z przepieknym The Redemption Song Boba Marley'a. No i Demolition Man - Stinga. Nie ukrywam ze to jeden z zespolow od ktorych zaczynalem muzyczna edukacje. To byl Wieczor Plytowy prowadzony przez sp Tomasza Beksinskiego... Potem mialem szczescie prezentowac albumy MME w jednym ze swoich programow. Nazywalo sie to Moje Muzyczne Fascynacje... Pozdrawiam.

PS Dla milosnikow MME maly link: http://www.manfredmann.co.uk/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Questios-zdecydownie autorzy to mann i slade:)

takie informacje są na krążku ,blinded by the light kawałek zdecydowanie –bossa

zresztą nie pierwszy na albumie -nightingales & bombers-mieliśmy już bossowy spiryts in the night ,a wogóle to manfred „wiela” korzystał z kawałków już powstałych i nie traktuje bynajmniej tego jako czepliwość;)

o dylanowskich utworach nawet nie wspomnę ale mamy jeszcze kawałki mało znanej grupy spectrum i garego wrighta ex spooky tooth na the good earth,następnie na wspomnianej już n&b mamy kawałek joan armatrading -visionary mountains-

messin’ raczy nas utworem

(zildjian to dla ciebie ;) ) black and blue australijskiej grupy chain o której już wspominaliśmy –gdzieś:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha !!!!! Jednak ! Mieszkam miedzy dwoma kościołami i nie zawsze jestem pewny,w którym dzwonią-zwłaszcza o 5:50. Więc Szpryngsztajn to nie Questions a Blinded .... !!!! Nie mam juz żadnej płyty Mann'a stąd ta niepewność .....

 

Dzisiaj aplikuję uszom Ed Thigpen Trio i nadal nie jestem pewny czy chcę JMLaby pchnąć......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam !!!

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem płyty WATCH.

Dokładnie o to chodziło !!!

Moog rzeczywiście przetrwał próbę czasu > Zildjian - rzczywiście łapię się na tym gdzie się kończą klawisze a zaczyna gitara.

Koniecznie muszę sprawić sobie drugą "obowiązkową" płytę ROARING SILENCE

 

...Choć nagranie koncertowe od którego zacząłem wątek to nie było DAVY`S ON THE ROAD AGAIN -:)

Pozdrawiam i dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

winyl -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witajcie , czeka na odsluchanie ( brak czasu ) najnowszy manfred mann album o wesołej nazwie 2006 .

nie wiem czy tak dobry jak ich płyty z konca lat 70 . zobaczymy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pozwolę sobie odświeżyc temat.

 

Wg mnie poza wyżej wspomnianymi płytami Earth Bandu warto posłuchać też płyty The Good Earth, choćby ze względu na trzy niesamowite utwory ze strony B (winyl): 1. Earth Hymn, 2. Sky High, 4. Earth Hymn Part 2.

Chociaż pierwszy na str. A (ze sztucznym kogutem na początku) też jest bardzo dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 31

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.