Skocz do zawartości
IGNORED

pewien test


pq

Rekomendowane odpowiedzi

Uprzejmie proszę chętnych o przesłuchanie następujących wavów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i komentarz dotyczący różnic w jakości dźwięku.

Z góry dziękuję

(każdy plik ma ok 1.5 MB)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam, ja słyszę różnice z kompa i z g*wnianej karty onboardowej - tyle ze przez HD580.

 

A poza tym to są wavy 44.1 16 stereo, więc co za problem sobie wypalic i wsadzić płytę do stacjonarnego CD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyznawcy hi-end i voodoo nie usłysza roznicy ze wzgledu na to ze komp to nie jest zrudlo dzwieku godne uwagi

Jednym słowem -nie "tykają" sie takich spraw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz był niedawno eksperyment lukar gdzie była zabawa w rozne formaty.Nagle wszyscy audiofile ze sprzetami wartymi tyle co domek jednorodzinny ogluchli i zaniemowili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się dorzucić jeszcze pare informacji, ktore może ułatwią i ośmielą.

 

1. To NIE jest test formatów. Żadnego pliku nie przepuszczałem przez stratną kompresję. Audiofile nie bójcie się, nikt nie będzie się potem z Was śmiał, że nie odróżniliscie mp3 128kbps od czystego sygnału ;-). Nie o to tu chodzi.

 

2. Różnice najprawdopodobniej dotyczą wyłącznie bardzo wysokiej góry. Jeśli ktoś nie słyszy 16 kHz i więcej, lub jego sprzet nie przenosi, prawdopodobnie nie usłyszy różnic (chociaż kto wie?)

 

3. Głównie interesuje mnie różnica naturalności samej góry między barbiere8 i barbiere10. Różnica miedzy barbiere a oboma pozostałymi jest wieksza - jeśli jej nie słychać, oznacza to prawdopodobnie niespełnienie warunku z punktu 2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barbiere - tutaj porpostu nie ma gory ;)

barbiere8 - tutaj jest dobrze, prawdopodobnie oryginal

barbiere10 - gora zdecydowanie lepsza niz barbiere (bo wogole jest) ale jakosc slabsza niz 8, prawodpodobnie filtr ustawiony na 18 lub 19 khz

 

do tych wszytkich "audiofili" co mysla, ze "na kompie" nie ma roznic to powiem, ze wyslyszlaem to wlasnie na komputerze i nie mialem najmniejszych problemow - nawet nie musialem siegac po sennhaisery 580, tylko uzylem monitorow alesis m1 mk2. Roznie sa wyraznie slyszalne na obu moich kartach dzwiekowych emu 0404 (500pln) oraz na profesionalnej emu 1820m (2300 pln) a na senkach 580 to faktycznie da sie wylapac nawet ze zintegorwanej karty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie, zapraszam nastepnych

 

>barbiere10 - [...] ale jakosc slabsza niz 8,

 

W jaki sensie słabsza? Czy mniej góry czy inna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>W jaki sensie słabsza? Czy mniej góry czy inna?

 

mniej czyli inna ;)

albo b8 podbijales albo obcinales b10

lub zastosowales kompresje* na czestotliwosci powyzej 16kHz

 

 

* chodzi wyrownanie poziomu glosnosci a nie zmniejszenie rozmiaru danych, pech chcial, ze obe te czynpsci nazywja sie tak samo i sa czesto mylone a zasada dzilania jest zupelnie inna . . . kiedys nawet pewnien "audiofil" nazwal mnie "glupek" jak napisalem, ze praktycznie kazde nagranie sie kompresuje ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

"...do tych wszytkich "audiofili" co mysla, ze "na kompie" nie ma roznic to powiem,..."

 

Jesteś trochę niesprawiedliwy. Większość osób rozpatrując kwestią na kompie - nie na kompie, będzie miało na myśli sygnał przetworzony przez kartę SB16-compatible i głośniki jednodrożne aktywne, tzw. komputerowe. Tak byłoby np. w przypadku, gdybym ja zapragnął przesłuchć te pliki, i takiego sprzętu używa się powszechnie. W tej sytuacji wspomniane różnice w górze pasma będą wycięte. Nie wiem jaki jest pasmo przenoszenia mojej karty (chip SB16 on board, na płycie do Pentium I), ale nie mam złudzeń co do pasma głośników. U góry 12-14 kHz, I presume.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jesteś trochę niesprawiedliwy. Większość osób rozpatrując kwestią na kompie - nie na kompie, będzie

>miało na myśli sygnał przetworzony przez kartę SB16-compatible i głośniki jednodrożne aktywne, tzw.

>komputerowe.

 

i walsnie zalezy mi aby zmienic ten punkt widzenia wiekszosci ludzi. Dlatego brzydko mowiac "trabie" tam gdzie tylko moge, ze "dzwiek z komputera" a w zasadzie z karty nie ograniczna sie wylacznie do 16 bitowych zabawek z przetwornikami za pol dolara i glosniczkow za 20 pln. Przy odrobinie checi i pieniedzy z komputera mozna zrobic naprwde swietne i bardzo praktyczne oraz wygodne zrodlo.

 

>Tak byłoby np. w przypadku, gdybym ja zapragnął przesłuchć te pliki,

 

zawsze mozna wypalic i posluchac na stacjonarnym a roznice miedzy plikiem barbiare a pozostalymi uslyszysz wpinajac dowolne sluchawki do dowolnej karty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barbiere - mam wrażenie, że podniesione są nieso śrenie tony, góra jakaś ucięta

 

barbiere 10 - więcej góry niż na barbiere, ale też jakaś ucięta

 

barbiere 8 - najlepiej wybrzmiewa. choć przyznam, że międzi tym i 10 różnice wyłapałem (o ile jakaś wogóle jest:)) po kilku przesłychaniach w "ciemno" - shuffle

 

słuchane na SB5,1Live! , wzmak DIY avt471 i tonsil sd426a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do kompa mam podłączone głośniki 2.1 Creativa.

Największe różnice słysze w górze pasma:

Barbie - góra najbardziej płaska, bez ostrości.

Barbie10 - góra ostrzejsza, ale do wytrzymania

barbie8 - górna część pasma już ostra, świdruje w czaszce.

 

Ogólnie najprzyjemniej się słucha barbie.

Nie opisuje średnicy, bo w pierdziawkach komp. jej prawie nie ma, pozatym i tak nie słysze różnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak już nie chcecie słuchać i komentować to powiem co było.

 

Otóż oryginałem jest barbiere: brawo cold fire :-)

 

Rzeczywiście brakuje w nim góry - jest bowiem nagranie z radia FM, gdzie muzyka kończyła się na 15.8 khz. Powyżej nic nie było poza pilotem stereo i jakimiś wstęgami przy nim i zostało to odfiltrowane.

 

Skąd się wzięła przeto góra w barbiere8 i barbiere10?

 

Otóż została zrekonstruowana - wątek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) się kłania :-).

 

W 10 skopiowałem pasmo od 10 kHz, przetransponowałem je o czynnik 1.6 i dokleiłem do oryginału.

W 8 jak łatwo się domyślić pasmo od 8 kHz i przetransponowane o oktawę (o czynnik 2).

 

Idea była taka, że transpozycja o oktawę może dać lepsze brzmienie, bo struktura harmoniczna nie zostanie tak silnie zaburzona jak przy transpozycji o 1.6. Jak widać jednak, na ocenę jakości większy wpływ miał poziom tego co przetransponowane (nieco wyzszy w 8) niż zachowanie struktury harmonicznej. Co się poniekąd zgadza z literaturą, mówiącą, że w wysokich częstotliwościach (bodajże powyżej 5-6 kHz) słyszenie wysokości jest nijakie. Ciekawe co by było, gdyby do "rekonstrukcji" użyć pasma szumu 16-20 kHz zmodulowanego amplitudowo górą oryginalnego sygnału...

 

I jeszcze rysunek:

zielony barbiere, czerwony barbiere10, niebieski barbiere8 (wszystkie tylko lewy kanał)

post-3159-100005503 1170271442_thumb.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HOP HOP !!! audiofile z hi-endem i sieciowkami za pare kilo gdzie jestescie?

Czyzby was chwilowo słuch opuscił? A moze prad w sieci nie taki ostatnimi czasy?

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaroomen, 8 Lip 2005, 23:33

 

>HOP HOP !!! audiofile z hi-endem i sieciowkami za pare kilo gdzie jestescie?

 

 

Tuataj prawdziwych audiofili nie ma, sa za to prawdziwsi. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.