Jump to content
IGNORED

Co zamiast dali??


?

Recommended Posts

Ja niedawno nabyłem Phonar v2, jeszcze je "oblatuje" ale ich sposób prezentacji mi sie b. podoba. Oddalenie pierwszego planu powoduje potęgowanie przestrzeni, no i ten basik. . . :-) Moze cos takiego?

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Link to comment
Share on other sites

Dali 505 są zbudowane na wooferach Vifa TC. Jakby ich nie aplikować, to nigdy nie będą miały wystarczająco dobrej kontroli basu, poza tym bas może sprawiać wrażenie zbyt obfitego i nieco zamazanego. Jeżeli szukasz kolumn o odmiennym charakterze brzmienia (a z tego co piszesz wynika że szukasz), to unikaj wszystkiego co wykorzystuje wspomniane Vify z serii TC lub bliźniaczo podobnej BC. Ponieważ kwota jaką dysponujesz jest jaka jest, to proponowałbym skierować poszukiwania na kolumny używane lub DIY. Z pewnością byłbyś zadowolony z czegoś, co wykorzystuje aluminiową kopułkę Vify D25AG.

Link to comment
Share on other sites

>>Łukasz

Nie wiem czy wiesz, ale u mnie teraz jest promocja i Phoebe kosztują 1290zł, a więc mieścisz sie w zamierzonej kwocie. Phoebe to zupełnie inne kolumny niż Dali i napewno nie sa ciemne. Wręcz przeciwnie, jak na swoja cenę mają sporo otwartości, przejrzystosci i blasku. Mogę cie zapewnić, że nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz.

Tym bardziej, że były porównywane z kolumnami droższymi, takimi jak B&W 602.5 lub Monitor Audio Silver 5i, które swego czasu kosztowały 2800zł i miałem kłopot z ich sprzedaniem, bo kazdy wybierał Phoebe, mimo, że na te Monitory zrobiłem cenę 2000zł

Link to comment
Share on other sites

Spoko Zyzio, ja tylko tak troszeczke. Widzisz, że klient zagubiony.

 

>>Łukasz,

Uwierz mi, że różnica między Phoebe a Dali 5005 będzie tak duża, że McGyver może spaść z krzesła.

Zastosowane głosniki prawie nie mają tu nic do rzeczy, trzeba poprostu umieć je zastosować.

Pisz do mnie na prywatną skrzynie, bo faktycznie za bardzo nie moge sie reklamować, ale jak widze, że ktoś ma taki problem, to aż szkoda sie nie odezwać.

 

Teraz nie odpisze, bo spadam do domu. Nara.

Link to comment
Share on other sites

Skoro AA poszedł do domu, to może ja. Kilka miesięcy temu słuchałem Mimasów. Są oparte na czeskich wooferach i tweeterach Seasa. Grają ... konkurencyjnie w swoim zakresie cenowym. Mają nieco wykonturowany charakter, ale bas jest stosunkowo dobrze kontrolowany, średnica czytelna, a góra dość czysta i detaliczna.

Zgadzam się z AudioAcademy, że aplikacja głośnika ma kluczowe znaczenie, niemniej jednak praw fizyki się nie przeskoczy, zestaw parametrów Thiele-Smalla Vify TC sprawia, że nie da się z nich uzyskać naprawdę kontrolowanego basu, można co najwyżej nie eksponować tej wady, próbować ją ukryć. Vify TC i czeskie woofery ARN mają odwrotne zestawy wad i zalet. TC ma lepszą średnicę niż ARN, ale bas lepszą kontrolę będzie miał z ARN. Zatem tutaj Audio Academy oferuje wybór pomiędzy różnymi charakterami brzmienia. Odsłuchy wskazane

Ale tak naprawdę wymiana niezłych Dali 505 (które są czymś zupełnie innym niż Dali 5005) na coś ze sklepu w cenie ok. 1500-2000zł może być co najwyżej krokiem w bok, prawdziwy postęp zacznie się dopiero na wyższym pułapie cenowym. Lub w ramach okazji z rynku wtórnego.

Link to comment
Share on other sites

Jak już pisałem, woofery Vifa TC mają swoje ograniczenia, mają też zalety. Umiejętny tuning pozwoli owe zalety wykorzystać do maksimum, a wady może zredukować i spróbować ukryć, lecz nie wyeliminuje ich całkowicie. Niemniej można uwolnić potencjał drzemiący w średnicy, oczyścić, wygładzić i może również nieco wzmocnić wysokie, przestroić skrzynię w celu uspokojenia i poskromienia basu... Da się to tak zrobić, by na zewnątrz kolumn nie było ani śladu podjętych działań, więc nie powinno to utrudnić ewentualnej późniejszej odsprzedaży kolumn, a ze względu na istotną poprawę jakości dźwięku wręcz może ją ułatwić. Cokolwiek by nie napisać, to tuning pociąga za sobą wydatek kwoty stanowiącej ledwie ułamek tego co trzeba przeznaczyć na zakup nowych kolumn.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem dołożyć.

Nie dołożysz, to po tuningu będziesz miał kolumny co najwyżej takie, jak te po dokładce i bez żadnych poprawek.

A jak dołożysz to od razu lepsza baza do ewentualnych poprawek.

 

505 są ok, ale 450 to w mordę solidny dźwięk.

Ja tam swoich nie sprzedaję.

Przy okazji pozdrawiam Teo, Croolick'a i Zegarmistrza, dzięki którym podjałem szybką decyzję o zakupie Dalaków.

Z Musicalem A1001 marudziłem i Jarzabek mi go zwinął :(

Wniosek: myśl, słuchaj rad, ale za bardzo się nie ociągaj - można tu przegiąć w drugą stonę. Życie (audiofilskie i nie tylko) mamy jedno - szkoda czasu.

Bluesound Node 2i - Naim XS 2 - Dynaudio X34 a wcześniej: Dynaudio X14, X32, Monitor Audio RX2, Dali 450, Tannoy M3, Unison Research Unico Primo, Rega Elicit R, Rega Brio R, Naim Unitiqute 2b, Arcam A32, 23T, CA SM 6v1, Creek "żabki", Onkyo...

Link to comment
Share on other sites

Wtrącę się jako zupełnie bezstronny: onegdaj zupełnie przypadkiem w gdyńskim Albatrosie słyszałem Phoebe podczas prezentacji dla jakiegoś klienta. Brzmienie było na tyle rasowe,że "podłaczyłem się" do odsłuchu. Znakomite kolumny ! Nawet przy ówczesnej - wyższej - cenie.

Link to comment
Share on other sites

Łukasz

Audio Akademy napomknął o Monitor Audio Silver 5i. Producent Phoeba zasugerował, że jego AA były lepsze od MA Silver 5.

Tak się składa, że ma MA i porównywałem je o znajomego właśnie z AA Phoebe. I moim zdaniem Monitory wciągnęły nosem AA. Są lepiej zrównoważone, mają większy bas, nie są tak bardzo suche ja Phoeba. Właściiel AA też to przyznał. Jeśli więc szukasz jasnych, dynamicznych, bezpośrednich kolumn to poszukaj MA Silver 5 i z drugiej ręki. Ja swoje kupiłem używane za 1700 złotych. Ich jedyny problem to kontola basu, ale daje sIą to skorygować kabelkami.

Ale oczywiście AA Phoeba to całkiem przyzwoite głośniki.

Pozdrawiam Stempur

Link to comment
Share on other sites

widziałem McGyver ale mało troche i za duzo mi to nie mówi,moze bardziej jakies porównanie dali-505 a phoebe,elac 121 a mimasII jak to sie ma do siebie,zblizony charakter czy raczej przepaść...i co jest konkurencja dla tych mimasów?

Link to comment
Share on other sites

No to widzisz Łukasz, każdy pisze to co słyszy lub chce słyszeć. Ja miałem Monitor Audio od znajomego, który był ich właścicielem i przez przypadek usłyszał u mnie Hyperiony. Następnego dnia przyjechał z ze swoimi MA i zaczeliśmy porównania. Po godzinie wyszedł z Hyperionami a ja miałem na stanie bardzo ładne mahoniowe MA silver 5i. trzymałem je tylko po to żeby właśnie pokazywać klientom co można zrobić w Polsce a co sie robi na zachodzie. W pewnym momencie chciałem je sprzedać za 2000zł. Trafiła sie klientka z mahoniową komodą, więc pomyślałem sobie, że wcisne jej te Monitory. Babka zapowiedziała, że przyjdzie z panem, który zna sie na sprzecie i on jej doradzi, bo ona raczej i tak nic nie usłyszy.

Przyjechali, usiedli i Monitory poszły na pierwszy ogień. Bardzo ładnie, bardzo fajnie - a teraz niech pan włączy te swoje kolumny - powiedziała babka. I jak włączyłem, tak po jakiś 30 sekundach odezwała sie babka i powiedziała - to niech pan mi robi te Phoebe w mahoniu i ile mam dopłacić.

I tak znowu zostałem z MA.

Faktycznie bas mają większy.

Link to comment
Share on other sites

>>pawelm

Z lampką zagrały bardziej soczyście i dostały więcej szczegółowości a goldów, to ja nawet sam nie słyszałem.

 

>>łukasz

We wrocku były moje kolumny, co prawda Diony, ale mozna było zobaczyć co potrafię zrobić, miałbyś jakieś odniesienie do phoebe. Bedę we Wrocku, ale gdzies tak w sierpniu.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.